Strona główna Rozwój osobisty Jak nauczyć się wcześnie rano wstawać

Jak nauczyć się wcześnie rano wstawać

1678
1
rano
Warto nauczyć się wcześnie rano wstawać i czerpać z tego przyjemność

Niewielu jest ludzi, którzy chcą chętnie wcześnie rano wstawać. Warto jednak się do tego przekonać, gdyż można dzięki temu zyskać bardzo dużo cennego czasu.

Przeciętny człowiek śpi około 7-8 godzin na dobę. Pomyśl sobie, o ile ciekawsze i bardziej owocne mogłoby stać się twoje życie, gdybyś nauczył się wcześnie rano wstawać i zyskał dodatkowe 3 godziny do wykorzystania każdego dnia!

Wyobraź sobie, że wstajesz o 5 rano bez śladu zmęczenia, kipiąc energią przez cały dzień. W ten sposób przez rok zyskałbyś prawie 1100 godzin czy też 45 dni! Masz już pomysł, co byś zrobił z taką ilością dodatkowego czasu?

Dlaczego warto wcześnie rano wstawać

Mógłbyś podkręcić swój biznes, nauczyć się obcego języka, spędzać więcej czasu z rodziną… Ale jak to zrobić, żeby wczesne wstawanie nie było tak niewyobrażalnie trudne?

Nie ulega wątpliwości, iż wdrożenie nowego nawyku początkowo okazuje się dość dużym wyzwaniem. Przez pierwsze dni najpewniej przyjdzie ci walczyć z samym sobą. Po tygodniu będzie już znacznie łatwiej, zaś po 3-4 tygodniach wejdzie ci to w krew i przestanie sprawiać jakiekolwiek trudności. No tak, przez pierwszy tydzień będziesz zmęczony… Jednakowoż twój organizm bardzo szybko powinien przywyknąć do nowego rytmu i zaczniesz o wiele chętniej wcześnie rano wstawać. Potrzebujesz o wiele mniejszej ilości snu niż ci się wydaje! Warto wiedzieć, iż bardziej niż ilość snu liczy się jego jakość. Dlatego warto nauczyć się jak szybko zasypiać i lepiej wypoczywać.

Można przytoczyć przykłady osób, które w przeszłości zwykły spać po 9 godzin na dobę i mimo to czuły się zmęczone w ciągu dnia. Obecnie wystarcza im 6 godzin snu, po których czują się o wiele bardziej rześko i są pełne energii. Oto prosty przepis na poprawę jakości snu i uczynienie ze wstawania o 5 rano prawdziwej radości:

1. Zmień swoje przekonania na temat porannego wstawania

Większość ludzi sądzi, iż potrzebują 8 do 9 godzin snu, by funkcjonować prawidłowo. Z doświadczeń licznych osób wynika, iż 6 godzin wystarcza w zupełności. Przeprogramuj swój umysł i wmów sobie, że po krótkim okresie adaptacyjnym będziesz czuć się wspaniale, przespawszy zaledwie 6 godzin i gdy zaczniesz wcześnie rano wstawać nie będzie to wielkim wyczynem.

2. Powstrzymaj się przed jedzeniem na kilka godzin przed zaśnięciem

Najlepiej nie jeść nic po 7 wieczorem. Unikaj również picia kawy, czarnej herbaty oraz alkoholu na 6-7 godzin przed pójściem spać. Jeżeli jesz przed snem, twój układ pokarmowy będzie potrzebował dodatkowej energii i ucierpi na tym jakość twojego snu. Ostatecznie obudzisz się zmęczony. Żeby spokojnie wcześnie rano wstawać nie można obciążać organizmu przed pójściem do łóżka.

Czytaj dalej

1
2
3
Poprzedni artykułJak wybrać jeździk dla dziecka
Następny artykułJak zaprosić dziewczynę na randkę
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

  1. ” Jeżeli jesz przed snem, twój układ pokarmowy będzie potrzebował dodatkowej energii i ucierpi na tym jakość twojego snu. Ostatecznie obudzisz się zmęczony. Żeby spokojnie wcześnie rano wstawać nie można obciążać organizmu przed pójściem do łóżka.” to w koncu jesc przed snem czy nie ?????

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.