Strona główna Styl życia Psi fryzjer – Jak wybrać odpowiednią usługę

Psi fryzjer – Jak wybrać odpowiednią usługę

1029
0
psi fryzjer
Żeby wybrać dobrą usługę strzyżenia psa warto wziąć pod uwagę kilka czynnikó

Psi fryzjer to coraz bardziej popularna forma usług pielęgnacyjnych dla naszych ulubionych zwierząt domowych. Zapewnia ona nie tylko lepszy i zadbany wygląd, ale często pozwala lepiej dbać o ich zdrowie i ogólną kondycję. Na co zatem zwracać szczególną uwagę, gdy zależy nam na wybraniu odpowiedniego zakładu usługowego? 

Korzystanie z usług psich fryzjerów staje się coraz bardziej popularne, i co ciekawe, nie tylko w największych miastach. Właściciele psów coraz częściej bowiem o swoich pupili, także w zakresie codziennej kosmetyki i pielęgnacji urody. Gdy jednak nie mamy jeszcze większych doświadczeń w tym zakresie bardzo często pojawia się zasadniczy problem – jakiego fryzjera wybrać, skoro takich fachowców na rynku jest całkiem sporo? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by zapewnić swojemu pieskowi pełne bezpieczeństwo, odpowiednią opiekę i komfort.

Psi fryzjer – Jaki rodzaj salonu wybrać?

Na początku dobrze jest zdecydować, z jakiego miejsca chcemy korzystać, gdyż mamy zazwyczaj dwie podstawowe opcje. Po pierwsze, można udać się do profesjonalnego salonu psiej urody, gdzie świadczone są przeróżne zabiegi – nie tylko ścinania, ale też farbowania, układania fryzur czy doboru stroju. Są to miejsca, z których chętnie korzystają osoby wystawiające swoje pieski na pokazach i konkursach.

Po drugie, można się zdecydować na salon mniejszy, który świadczy typowo usługi fryzjerskie dla psów lub nawet poszukać fachowca dojeżdżającego do domu. Często oba te warianty różnią się istotnie cenami, dlatego przy podejmowaniu decyzji warto również wziąć pod uwagę kilka innych czynników.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fryzjera dla psa?

Wybierając salon koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, z których najważniejsze przedstawiamy poniżej.

1. Opinie o salonie

Przede wszystkim szukając właściwej usługi dobrze jest zapoznać się z opiniami innych użytkowników danego salonu. A sposobów na to jest co najmniej kilka – można poczytać o nim na stronie internetowej, na forach oraz popytać wśród znajomych. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porad osób, które już mają doświadczenie we współpracy z psimi fryzjerami. Można także o opinię zapytać swojego weterynarza.

2. Wolne terminy

Dobrze jest też skontaktować się z salonem czy fryzjerem i zapytać o możliwe wolne terminy. To również powie nam coś o opinii danego miejsca. Jeżeli terminy są zajęte i trudno jest się umówić na wizytę prawdopodobnie dany fryzjer cieszy się dobrą opinią i zainteresowaniem klientów.

3. Warunki

Jeżeli tylko istnieje taka możliwość warto udać się do salonu i sprawdzić, jakie panują w nim warunki. Trzeba ocenić czy zachowywana jest prawidłowa higiena, czy salon posiada odpowiednią ilość miejsca oraz w jaki sprzęt i akcesoria jest wyposażona. Chodzi o to, by nasz pies miał tam zapewnione jak najlepsze warunki i był bezpieczny.

4. Podejście do zwierząt

Na koniec koniecznie trzeba także zwrócić uwagę na to, jaki jest stosunek personelu i fryzjera do zwierząt. To będzie świadczyło o tym, jakim jest człowiekiem i o jakości świadczonych przez niego usług. Zależy nam na tym, by zwierzę cieszyło się dobrymi warunkami, by się nie bało i było dobrze potraktowane.

Czasami jednak trudno jest o dobrego psiego fryzjera, szczególnie w mniejszych miejscowościach. W takiej sytuacji może warto rozważyć zdobycie odpowiednich kwalifikacji i rozpoczęcie własnego biznesu – jako psi fryzjer. W tym celu koniecznie jest przejście odpowiedniego kursu, jednak perspektywy wydają się warte takiego wysiłku.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.