Strona główna Styl życia Urlopowy wyjazd jesienią w Polsce

Urlopowy wyjazd jesienią w Polsce

1096
0
wyjazd jesienią
Urlopowy wyjazd jesienią może być bardzo interesujący

Urlopowy wyjazd jesienią dla wielu wydaje się mało rozsądnym pomysłem, zwłaszcza w Polsce. Są jednak regiony, które warto niewątpliwe odwiedzić o tej porze roku. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Słoneczną i kolorową jesień warto wykorzystać na zaplanowanie ciekawego wyjazdu, który pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków. Nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę, choćby do ciepłych krajów. Wiele pięknych i ciekawych zakątków znajdziemy w Polsce. Oto kilka propozycji na urlopowy wyjazd jesienią.

Podlasie

W tym rejonie Polski można cieszyć się piękną przyrodą i zachwycającymi, jesiennym krajobrazami. To tutaj znajdują się ogromne lasy, cztery parki narodowe, parki krajobrazowe, a także liczne rzeki i jeziora. Odwiedzając te okolice jesienią, można odkryć ich niewątpliwy urok. Jest to również dobry pomysł dla miłośników poznawania nowych kultur. W tym rejonie mieszkają bowiem nie tylko Polacy, ale również Białorusini, Ukraińcy, Litwini, Rosjanie, Żydzi i Tatarzy.

Bieszczady

Jesień to wyjątkowo dobra pora na wycieczkę w góry. A Bieszczady to góry wyjątkowe – przepiękne i tajemnicze. Zachętą mogą być liczne szlaki oraz obowiązkowe punkty na trasie każdego podróżnika, w tym Połoniny Wetlińska i Caryńska, Tarnica oraz oczywiście Zalew Soliński. W czasie podróży można zatem podziwiać piękne krajobrazy i cieszyć się kolorami jesieni. Jest to również miejsce o prawdziwie ciemnym niebie, na które nie wpływa wytworzone przez ludzi światło. Granica Polski, Ukrainy i Słowacji stanowi jeden z najciemniejszych punktów nocą w Europie.

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to prawdziwa kopalnia uroczych i tajemniczych zakątków. Przede wszystkim można tutaj znaleźć wiele zamków oraz pałacyków, które kryją ciekawe historie. Wśród tych najciekawszych z pewnością można wymienić pałac w Gorzanowie, pałac w Mokrzeszowie, pałac w Kamieńcu Ząbkowickim. Tutaj również można zwiedzać różne kopalnie, między innymi kopalnię Julia w Wałbrzychu.

Pieniny

Kolejna górska propozycja to Pieniny. To znowu przede wszystkim wyjątkowe krajobrazy i naprawdę piękne widoki. Szczególnie malowniczo prezentuje się Przełom Dunajca, który dzieli góry na Pieniny Spiskie, Pieniny Właściwe oraz Pieniny Małe. Oprócz gór, można również podziwiać piękne zamki, które pojawiają się w tej okolicy. Ponieważ Pieniny to delikatniejsze góry i szlaki, idealnie nadają się one dla rodzin z dziećmi czy osób starszych.

Tatry

Jesienią można również wyruszyć w Tatry – oczywiście jeżeli dopisuje pogoda. Wcale nie oznacza to konieczności chodzenia po najwyższych szczytach. Idealnym rozwiązaniem będzie podróżowanie między schroniskami, co pozwoli zobaczyć najpiękniejsze zakątki, a także poczuć niezwykły klimat gór.

Źródło: accommo.pl

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.