Strona główna Styl życia Urlopowy wyjazd jesienią w Polsce

Urlopowy wyjazd jesienią w Polsce

594
0
wyjazd jesienią
Urlopowy wyjazd jesienią może być bardzo interesujący

Urlopowy wyjazd jesienią dla wielu wydaje się mało rozsądnym pomysłem, zwłaszcza w Polsce. Są jednak regiony, które warto niewątpliwe odwiedzić o tej porze roku. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji.

Słoneczną i kolorową jesień warto wykorzystać na zaplanowanie ciekawego wyjazdu, który pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków. Nie trzeba jednak wyjeżdżać za granicę, choćby do ciepłych krajów. Wiele pięknych i ciekawych zakątków znajdziemy w Polsce. Oto kilka propozycji na urlopowy wyjazd jesienią.

Podlasie

W tym rejonie Polski można cieszyć się piękną przyrodą i zachwycającymi, jesiennym krajobrazami. To tutaj znajdują się ogromne lasy, cztery parki narodowe, parki krajobrazowe, a także liczne rzeki i jeziora. Odwiedzając te okolice jesienią, można odkryć ich niewątpliwy urok. Jest to również dobry pomysł dla miłośników poznawania nowych kultur. W tym rejonie mieszkają bowiem nie tylko Polacy, ale również Białorusini, Ukraińcy, Litwini, Rosjanie, Żydzi i Tatarzy.

Bieszczady

Jesień to wyjątkowo dobra pora na wycieczkę w góry. A Bieszczady to góry wyjątkowe – przepiękne i tajemnicze. Zachętą mogą być liczne szlaki oraz obowiązkowe punkty na trasie każdego podróżnika, w tym Połoniny Wetlińska i Caryńska, Tarnica oraz oczywiście Zalew Soliński. W czasie podróży można zatem podziwiać piękne krajobrazy i cieszyć się kolorami jesieni. Jest to również miejsce o prawdziwie ciemnym niebie, na które nie wpływa wytworzone przez ludzi światło. Granica Polski, Ukrainy i Słowacji stanowi jeden z najciemniejszych punktów nocą w Europie.

Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to prawdziwa kopalnia uroczych i tajemniczych zakątków. Przede wszystkim można tutaj znaleźć wiele zamków oraz pałacyków, które kryją ciekawe historie. Wśród tych najciekawszych z pewnością można wymienić pałac w Gorzanowie, pałac w Mokrzeszowie, pałac w Kamieńcu Ząbkowickim. Tutaj również można zwiedzać różne kopalnie, między innymi kopalnię Julia w Wałbrzychu.

Pieniny

Kolejna górska propozycja to Pieniny. To znowu przede wszystkim wyjątkowe krajobrazy i naprawdę piękne widoki. Szczególnie malowniczo prezentuje się Przełom Dunajca, który dzieli góry na Pieniny Spiskie, Pieniny Właściwe oraz Pieniny Małe. Oprócz gór, można również podziwiać piękne zamki, które pojawiają się w tej okolicy. Ponieważ Pieniny to delikatniejsze góry i szlaki, idealnie nadają się one dla rodzin z dziećmi czy osób starszych.

Tatry

Jesienią można również wyruszyć w Tatry – oczywiście jeżeli dopisuje pogoda. Wcale nie oznacza to konieczności chodzenia po najwyższych szczytach. Idealnym rozwiązaniem będzie podróżowanie między schroniskami, co pozwoli zobaczyć najpiękniejsze zakątki, a także poczuć niezwykły klimat gór.

Źródło: accommo.pl

Poprzedni artykułJaką suknię na wesele wybrać
Następny artykułBrak erekcji – problem, na który można znaleźć rozwiązanie
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.