Strona główna Związki Brak erekcji – problem, na który można znaleźć rozwiązanie

Brak erekcji – problem, na który można znaleźć rozwiązanie

1986
0
sposób na zaburzenia erekcji
Zaburzenia erekcji mogą mieć podłoże psychiczne lub fizyczne

Problemy z erekcją zdarzyć się mogą każdemu mężczyźnie, ale to zwłaszcza ten młody, w sile wieku jest zaskoczony, zażenowany, a nawet wściekły, gdy pojawią się jakiekolwiek “łóżkowe” problemy. Żeby odreagować i udowodnić sobie, że jest męski rzuca się w wir randek albo przeciwnie – unika spotkań z kobietami i zamienia w znerwicowanego pracoholika.

Przyczyn problemów ze wzwodem może być bardzo dużo, tak samo jak sposobów radzenia sobie z nimi. Bo w 95% przypadków, prędzej czy później, osiąga się pozytywne rezultaty terapii.

Kłopot milionów mężczyzn

Największym kłopotem w terapii mężczyzn nie jest tylko brak erekcji i jej przyczyny, ale jego wstyd, a przez to także unikanie lekarza. Wielu nie podejmuje żadnych prób poprawy swoich relacji z partnerką, ani nie zwraca uwagi na czynniki, które sprawiają, że w sypialni nie czują się komfortowo i borykają się z problemem impotencji.

Tymczasem, żeby doszło do erekcji muszą pojawić się pozytywne doznania zmysłowe: dotykowe, wzrokowe, ale też słuchowe. Musi panować spokój, zaufanie, komfort. Do wzwodu dochodzi, gdy pobudzony jest ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym. Poszerzają się wtedy tętnice, a krem wypełnia ciało jamiste prącia. O zaburzeniach mówimy, kiedy nie można uzyskać pełnej erekcji albo utrzymać jej długo aż w 7 na 10 przypadków zbliżenia przez pewien czas. Na podobne zaburzenia cierpi w Polsce około 1,5 mln mężczyzn, a na całym świecie nawet 150 mln. Aż połowa z nich nie szuka pomocy u specjalisty….

Przyczyny fizyczne i psychiczne wpływające na potencję

Żeby skutecznie leczyć zaburzenia erekcji, powinno się określić ich przyczynę. Czynniki fizyczne, które wywołują impotencję:

 • nieprawidłowości w budowie lub uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
 • zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
 • przewlekłe choroby, takie jak: miażdżyca, cukrzyca, urazy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, a nawet popularnie występujące nadciśnienie tętnicze,
 • problemy emocjonalne, takie jak pracoholizm czy depresja,
 • zażywanie niektórych leków, na przykład na nadciśnienie, depresję czy regularne przyjmowanie środków uspokajających,
 • niehigieniczny tryb życia: palenie tytoniu, przyjmowanie narkotyków i picie alkoholu.

U mężczyzn powyżej 60 roku życie w większości przypadków przyczyną impotencji jest nadciśnienie oraz cukrzyca. U młodych, fizycznie zdrowych mężczyzn częściej przyczyną zaburzeń erekcji są czynniki psychiczne, takie jak:

 • lęk przed stosunkiem,
 • niska samoocena, w tym kompleks dotyczący rozmiarów członka,
 • problemy w związku,
 • sposób wychowania, np. bardzo religijny i pruderyjny,
 • nieświadome tendencje homoseksualne,
 • depresja, fobia,
 • lęk przed posiadaniem dzieci albo zakażeniem chorobą weneryczną.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pamiętając o tym, że wiele przyczyn można wyleczyć lub wyeliminować za pomocą leków albo zmian w podejściu do życia, trzeba skonsultować się z lekarzem – urologiem i seksuologiem, a nawet psychologiem. Jeśli urolog wykluczy podłoże biologiczne, wiadomo będzie, że problem leży w sferze psychiki. Ciągła presja i stres, pośpiech, brak aktywności fizycznej i zbilansowanej diety bardzo często przyczyniają się do spadku libida nawet u mężczyzn fizycznie zdrowych i młodych. W takich przypadkach warto sięgnąć po tabletki na potencję, które zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Odpowiednio dobrany suplement diety http://www.permen.pl/permen.html pozwoli na wzmocnienie erekcji, między innymi ze względu na ekstrakt z korzenia żeń-szenia, znanego z właściwości wzmacniających organizm, ale także zwiększających dopływ krwi do penisa. Chociaż takie tabletki na potencję można kupić w każdej aptece, przed ich użyciem trzeba skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą i stosować je według wytycznych zawartych w ulotce. Niektóre tabletki na potencję przyjmuje się bowiem na kilkadziesiąt minut przed stosunkiem, inne regularnie, codziennie przez dłuższy czas.

Zdrowy styl życia, kontrola wagi, unikanie używek, a także regularna aktywność seksualna to także działania wspomagające. Warto też przeprowadzić szczerą rozmowę z partnerką na temat związku i problemów, by móc uzyskać od niej dodatkowe wsparcie w postaci czułości, cierpliwości i zrozumienia.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.