Strona główna Związki Brak erekcji – problem, na który można znaleźć rozwiązanie

Brak erekcji – problem, na który można znaleźć rozwiązanie

1201
0
sposób na zaburzenia erekcji
Zaburzenia erekcji mogą mieć podłoże psychiczne lub fizyczne

Problemy z erekcją zdarzyć się mogą każdemu mężczyźnie, ale to zwłaszcza ten młody, w sile wieku jest zaskoczony, zażenowany, a nawet wściekły, gdy pojawią się jakiekolwiek “łóżkowe” problemy. Żeby odreagować i udowodnić sobie, że jest męski rzuca się w wir randek albo przeciwnie – unika spotkań z kobietami i zamienia w znerwicowanego pracoholika.

Przyczyn problemów ze wzwodem może być bardzo dużo, tak samo jak sposobów radzenia sobie z nimi. Bo w 95% przypadków, prędzej czy później, osiąga się pozytywne rezultaty terapii.

Kłopot milionów mężczyzn

Największym kłopotem w terapii mężczyzn nie jest tylko brak erekcji i jej przyczyny, ale jego wstyd, a przez to także unikanie lekarza. Wielu nie podejmuje żadnych prób poprawy swoich relacji z partnerką, ani nie zwraca uwagi na czynniki, które sprawiają, że w sypialni nie czują się komfortowo i borykają się z problemem impotencji.

Tymczasem, żeby doszło do erekcji muszą pojawić się pozytywne doznania zmysłowe: dotykowe, wzrokowe, ale też słuchowe. Musi panować spokój, zaufanie, komfort. Do wzwodu dochodzi, gdy pobudzony jest ośrodek erekcji w rdzeniu kręgowym. Poszerzają się wtedy tętnice, a krem wypełnia ciało jamiste prącia. O zaburzeniach mówimy, kiedy nie można uzyskać pełnej erekcji albo utrzymać jej długo aż w 7 na 10 przypadków zbliżenia przez pewien czas. Na podobne zaburzenia cierpi w Polsce około 1,5 mln mężczyzn, a na całym świecie nawet 150 mln. Aż połowa z nich nie szuka pomocy u specjalisty….

Przyczyny fizyczne i psychiczne wpływające na potencję

Żeby skutecznie leczyć zaburzenia erekcji, powinno się określić ich przyczynę. Czynniki fizyczne, które wywołują impotencję:

 • nieprawidłowości w budowie lub uszkodzenia naczyń i ciał jamistych prącia,
 • zaburzenia neurologiczne i hormonalne,
 • przewlekłe choroby, takie jak: miażdżyca, cukrzyca, urazy rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, a nawet popularnie występujące nadciśnienie tętnicze,
 • problemy emocjonalne, takie jak pracoholizm czy depresja,
 • zażywanie niektórych leków, na przykład na nadciśnienie, depresję czy regularne przyjmowanie środków uspokajających,
 • niehigieniczny tryb życia: palenie tytoniu, przyjmowanie narkotyków i picie alkoholu.

U mężczyzn powyżej 60 roku życie w większości przypadków przyczyną impotencji jest nadciśnienie oraz cukrzyca. U młodych, fizycznie zdrowych mężczyzn częściej przyczyną zaburzeń erekcji są czynniki psychiczne, takie jak:

 • lęk przed stosunkiem,
 • niska samoocena, w tym kompleks dotyczący rozmiarów członka,
 • problemy w związku,
 • sposób wychowania, np. bardzo religijny i pruderyjny,
 • nieświadome tendencje homoseksualne,
 • depresja, fobia,
 • lęk przed posiadaniem dzieci albo zakażeniem chorobą weneryczną.

Jak leczyć zaburzenia erekcji?

Pamiętając o tym, że wiele przyczyn można wyleczyć lub wyeliminować za pomocą leków albo zmian w podejściu do życia, trzeba skonsultować się z lekarzem – urologiem i seksuologiem, a nawet psychologiem. Jeśli urolog wykluczy podłoże biologiczne, wiadomo będzie, że problem leży w sferze psychiki. Ciągła presja i stres, pośpiech, brak aktywności fizycznej i zbilansowanej diety bardzo często przyczyniają się do spadku libida nawet u mężczyzn fizycznie zdrowych i młodych. W takich przypadkach warto sięgnąć po tabletki na potencję, które zawierają składniki pochodzenia naturalnego. Odpowiednio dobrany suplement diety http://www.permen.pl/permen.html pozwoli na wzmocnienie erekcji, między innymi ze względu na ekstrakt z korzenia żeń-szenia, znanego z właściwości wzmacniających organizm, ale także zwiększających dopływ krwi do penisa. Chociaż takie tabletki na potencję można kupić w każdej aptece, przed ich użyciem trzeba skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą i stosować je według wytycznych zawartych w ulotce. Niektóre tabletki na potencję przyjmuje się bowiem na kilkadziesiąt minut przed stosunkiem, inne regularnie, codziennie przez dłuższy czas.

Zdrowy styl życia, kontrola wagi, unikanie używek, a także regularna aktywność seksualna to także działania wspomagające. Warto też przeprowadzić szczerą rozmowę z partnerką na temat związku i problemów, by móc uzyskać od niej dodatkowe wsparcie w postaci czułości, cierpliwości i zrozumienia.

Poprzedni artykułUrlopowy wyjazd jesienią w Polsce
Następny artykułBiznes internetowy – Od czego zacząć
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.