Strona główna Technologia Czy warto ubezpieczać smartfony

Czy warto ubezpieczać smartfony

869
0
jak ubezpieczać smartfony
Smartfony to dzisiaj najpowszechniejsze urządzenia z których korzystamy

Stale ulepszane i unowocześniane smartfony niewątpliwie uczyniły życie łatwiejszym, znacznie upraszczając naszą komunikację. Technologia na świecie ewoluuje z każdym dniem. Początkowo telefon służył wyłącznie jako narzędzie komunikacji, a pierwsze z nich dawały jedynie możliwość wykonywania i odbierania połączeń oraz wysyłania wiadomości tekstowych.

Obecnie telefony, a w zasadzie smartfony, stały się zaawansowanym gadżetem, który ma wiele różnych funkcji. Jeszcze bardziej usprawniły i przyspieszyły proces wzajemnej komunikacji. Umożliwiają one udostępnianie zdjęć i filmów, pstrykania selfie, a możliwościami dorównując komputerom. Są to cenne urządzenia i – podobnie jak w przypadku innych kosztownych sprzętów – mogą wymagać ubezpieczenia.

Wyobraź sobie, że zostawiłeś smartfona na stole i za jakiś czas za sprawą małej córeczki znajdujesz go w misce z wodą. Co wtedy zrobisz? Nawet jeśli ukarzesz córkę, nie naprawi to przecież telefonu! Stracisz wiele zapisanych danych, nie mówiąc już o samym urządzeniu.

Warto zatem ubezpieczyć swój smartfon właśnie przeciwko takim niemiłym niespodziankom. W takim wypadku, jeśli twoje urządzenie ulegnie zniszczeniu lub kradzieży, ubezpieczyciel będzie miał obowiązek dostarczyć ci nowy, podobny sprzęt lub jego ekwiwalent.

Dostępność ofert na rynku

Poddawane nieustannym innowacjom smartfony są stosunkowo drogim sprzętem, w związku z czym wiele towarzystw ubezpieczeniowych włączyło do swojej oferty polisy na telefony, na wypadek ich uszkodzenia czy utraty. Oferty różnią się w zależności od ubezpieczyciela, modelu telefonu oraz innych czynników. Często umowy ubezpieczeniowe zawrzeć można podczas nabywania urządzenia bezpośrednio u swojego operatora, przy podpisywaniu umów. Warto zapytać o taką możliwość swojego sprzedawcę.

Jak to wygląda w praktyce

Jako że większość osób często zmienia smartfony i inne urządzenia tego typu, często kupując zupełnie nowe, można podpisać z towarzystwem ubezpieczeniowym kontrakt na określony czas. Możesz również wybrać, czy chcesz od razu opłacić całą polisę, czy też płacić ją w ratach. Jeżeli umowa wygaśnie, a twój smartfon pozostanie nienaruszony, otrzymasz częściowy zwrot w postaci pewnego procenta opłaconych składek plus narosłe odsetki. Wykupując ubezpieczenie u swojego operatora cena polisy będzie rozłożona na raty, dodawane do miesięcznych faktur z opłatami abonamentowymi.

Ubezpieczając smartfony, możesz oszczędzić sporo pieniędzy, które musiałbyś wydać na nowy aparat po jego utracie. Smartfony można ubezpieczyć na wypadek różnych okoliczności, m.in. pożaru, kradzieży czy przypadkowego uszkodzenia. Możesz również zdecydować się na kompleksowe ubezpieczenie swojego urządzenia.

Plany ubezpieczeniowe mogą się różnić w zależności od modelu i marki telefonu, a także jego ceny. Również duża ilość skomplikowanych funkcji wymaga bardziej szczegółowego i kosztownego ubezpieczenia.

Wysokość składki będzie również uzależniona od ceny urządzenia. Warto zwrócić uwagę, czy wybrana polisa odpowiada rzeczywistej wartości smartfonu.

Zaletą ubezpieczenia jest fakt, iż w sytuacji, gdy twój telefon dozna jakiejkolwiek szkody, ubezpieczyciel będzie miał obowiązek dostarczyć ci nowe urządzenie o charakterystyce możliwie najbardziej zbliżonej do utraconego. Również rozpatrywanie roszczeń ubezpieczeniowych będzie trwało szybko, ze względu na stosunkowo niewielką kwotę, której sprawa dotyczy. Nawet jeśli masz więcej niż jeden telefon, możesz ubezpieczyć każdy z nich z osobna. Decydując się na polisę, nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo kosztownego sprzętu.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.