Strona główna Technologia Najlepszy smartfon – Na co zwrócić uwagę przy zakupie

Najlepszy smartfon – Na co zwrócić uwagę przy zakupie

2045
0

3. Rozejrzyj się za możliwie najlepszym aparatem (i nie wpadaj w obsesję na punkcie megapikseli)

Na rynku dostępne są obecnie smartfony z aparatami o jakości 20 MP lub wyższej. Tak naprawdę ważniejsza jest jednak jakość sensora oraz samych obrazów. Przykładowo, iPhone 5s wyposażony jest w aparat 8 MP, lecz jego nowoczesny sensor pozwala na uzyskanie większych pikseli, a co za tym idzie, ostrzejszych zdjęć.

Rozejrzyj się również za takimi właściwościami aparatu, które będą dla ciebie przydatne. Galaxy S4 oraz Note 3 zawierają sprytne narzędzie typu „Gumka”, które filtruje twoje zdjęcia pod kątem niepożądanych obiektów, jakie weszły ci w kadr.

Smartfon Nokia Lumia 1020 oferuje zaawansowaną ręczną regulację ustawień, pozwalającą na uzyskiwanie dobrych zdjęć w różnych warunkach. Optyczna stabilizacja obrazu, pozwalająca uniknąć nieostrych kadrów, jest z kolei obecna w modelach LG G2 oraz Lumia 1020.

4. Dobierz właściwy rozmiar: Czy fablet jest dobrym rozwiązaniem

W ostatnim czasie silnie rośnie rynek telefonów o dużych wyświetlaczach. Fablety to telefony typu smartfon z wyświetlaczami o przekątnej 5 cali lub większej, które stanowią obecnie około jedną czwartą sprzedawanych urządzeń.

Tym niemniej iPhone 5s o wyświetlaczu 4-calowym wciąż stanowi najlepiej sprzedający się smartfon w Stanach Zjednoczonych, a także wyraźnie podbija rynek Europy Zachodniej. Mniejszy ekranik pozwala na bardziej kompaktowy projekt. Jeśli jednak zależy ci na czymś większym, najlepiej wybrać urządzenie z systemem operacyjnym Android lub Windows Phone.

5,7-calowy smartfon Samsung Galaxy Note 3 oferuje więcej przestrzeni do oglądania filmów, grania oraz przeglądania zdjęć. Jego wadą jest jednak trudność w obsłudze jedną ręką. Telefony o wyświetlaczach jeszcze większych niż ten, jak HTC One Max (5,9 cala) czy Nokia Lumia 1520 (6 cali) są cięższe i mogą nie zmieścić się w kieszeni. Niektórym jednak to nie przeszkadza – szczególnie tym, którzy nie chcą osobno nosić ze sobą tabletu.

5. Nie zadowalaj się starczającą na krótko baterią

Rzeczywistą użyteczność smartfona ocenisz, poznając pojemność jego baterii. Jeżeli zależy ci na tym, aby starczała na długo, celuj w co najmniej 3000 mAh (miliamperogodzin). Przykładowo, 3000-mAh bateria telefonu LG G2 wystarcza na solidne 13 godzin i 44 minuty, gdy działa on przy nieprzerwanym korzystaniu z Internetu w technologii 4G LTE i 40-procentowej jasności wyświetlacza.

Dla porównania, w tych samych warunkach 2600-mAh bateria modelu Galaxy S4 działa przez 6 godzin i 41 minut. Dla przeciętnego smartfona czas ten wynosi jednak 6 godzin i 46 minut.

Powyższe wskazówki zapewne pozwalają nieco przybliżyć najważniejsze elementy techniczne, jakie może posiadać współczesny smartfon. Jak wskazuje praktyka, większość klientów kieruje się raczej ceną oraz ogólną reputacją marki. W szczególności użytkownicy urządzeń firmy Apple nawet nie rozpatrują zakupu telefonów innych marek i nie biorą pod uwagę różnic w ich właściwościach użytkowych.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.