Strona główna Technologia Jak wybrać odpowiedni telefon dla dziecka

Jak wybrać odpowiedni telefon dla dziecka

1160
0
telefon dla dziecka
Coraz mniejsze dzieci posługują się telefonami

Coraz więcej rodziców decyduje się kupić telefon dla dziecka. Oczywiście wciąż jest wielu przeciwników takiego rozwiązania, jednak ma ono także swoje dobre strony. Jak wybrać właściwe urządzenie odpowiadające podstawowym wymaganiom i nie rujnujące naszego domowego budżetu.

To żadna nowość, że kiedy nasze dziecko trafia do szkoły chce mieć własny telefon. Obecnie nawet kilkulatek sprawnie posługuje się myszką komputerową i potrafi korzystać z najprostszych aplikacji. Przychodzi więc czas także na wyższy level, a my przyciśnięci trochę panującą modą, decydujemy się kupić telefon dla dziecka. Jaki model wybrać?

Po co mu ten telefon

W dalszym ciągu sporo osób uważa, że telefon to nie zabawka. Że pierwszoklasista zupełnie go nie potrzebuje i może on przynieść więcej szkody niż pożytku. Ale nowocześni rodzice sądzą inaczej. Uważają, że telefon to wygoda i bezpieczeństwo. W każdej chwili można dowiedzieć się gdzie akurat znajduje się nasze dziecko. Czasami samo zadzwoni czy napisze, kiedy lekcje skończą się prędzej, da znać jak się  bawi na szkolnej wycieczce i pogada przez chwilę, kiedy poczuje się odrzucone przez grupę. Poza tym wiele osób sądzi także, że telefon jest świetną metodą wspomagającą czytanie. No tak, każdy maluch chce przecież wysyłać sms’y.

Kiedy warto kupić telefon

Jakiś czas temu stosowało się do zasady, że pierwszy telefon dla dziecka kupujemy, kiedy kończy szkołę podstawową. Teraz jednak jest zupełnie inaczej. Staje się on upominkiem z okazji komunii świętej – czasy, kiedy dziecku wręczało się rower czy mega zestaw klocków lego odeszły w niepamięć. Zdarza się również, że swoim pierwszym telefonem komórkowym pochwali się pierwszak, który dopiero przekroczył mury szkoły.

Najważniejsza zasada, którą powinniśmy się kierować, wręczając dziecku telefon, dotyczy tego czy spełnia on jakieś realne funkcje. Powinniśmy podarować dziecku telefon dopiero wtedy, gdy jesteśmy przekonani, że naprawdę go potrzebuje. Jeżeli jednak przez cały czas znajduje się pod czyjąś opieką, lepiej poczekać jeszcze kilka lat. Taki sprzęt może mu odebrać prawdziwą radość z zabawy.

Jaki telefon podarować dziecku

Wybór jest tak ogromny, że naprawdę nie łatwo wskazać odpowiedni telefon dla dziecka. Jeżeli ma on spełniać funkcję podstawową – zatem służyć ma do kontaktu z naszym maluchem – a przecież tak ma właśnie być – najlepiej skupić się na bardzo oszczędnych w bajery modelach. Ważne jest to, by jego użytkowanie było dla dziecka proste. Poza tym taki kilkulatek nie będzie w stanie opanować najbardziej skomplikowanych funkcji. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?

A choćby na CENĘ. To bardzo ważny aspekt, bo zazwyczaj mamy ograniczone możliwości. Dodatkowo warto także pamiętać o aspekcie edukacyjnym. No właśnie… ale jak to wygląda przy konkretnych modelach? No choćby taka Nokia 100, o której już niewielu z nas pamięta. Jest tak mocna, że przetrzyma wielokrotne uderzenia i upadki. Dodatkowo jej gabaryty nie są szczególnie duże a cena – bajka. Można kupić ją dosłownie za grosze. To taka propozycja dla malucha, który zaczyna czytać i liczyć. Bardzo prosty w obsłudze i niezbyt „kuszący”, możemy mieć więc pewność, że raczej nie stanie się łupem jakiegoś złodzieja.

A może by coś a’la smartfon? LG T510. Bardzo zgrabny telefon, o niewielkich wymiarach, który wygodnie ułoży się w rączce maluszka. Ma świetną baterię, niską cenę i nawet wbudowany aparat – ot taki gadżet, który nie wykona dla nas jakiś super podrasowanych zdjęć, ale jest. Można będzie zatem zrobić zdjęcia na szkolnej wycieczce.

Następny model, szczególnie polecany, to SAMSUNG CH@T 222. Układ literek przypomina trochę klawiaturę komputera. Jest trochę podobny do smartfona, ale nie posiada dotykowego ekranu. To fajna opcja dla dziecka, które potrafi już napisać smsa.

No i NOKIA ASHA 206. Model wielbiony wręcz przez rodziców. Sam telefon jest zarazem świetnym gadżetem – występuje w wielu tęczowych kolorach – jak i doskonałym łącznikiem między dzieckiem a rodzicem. Cena już nieco wyższa, a to głównie dlatego, że telefon posiada naprawdę bogatą specyfikację. Do tego świetna bateria i wysoka rozdzielczość ekranu. No i aparat – całkiem niezły jak za tą cenę. To rewelacyjny telefon dla dziecka… ale modeli, które mogą się spodobać jest sporo. Najlepiej wybrać się do salonu którejś popularnej sieci komórkowej i zapytać o szczegóły.

 

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.