Strona główna Zdrowie i uroda Okłady z błota z Morza Martwego

Okłady z błota z Morza Martwego

768
1
okłady z błota z Morza Martwego
Morze Martwe dostarcza bardzo cennego błota z wieloma minerałami

Okłady z błota z Morza Martwego to naturalny sposób pielęgnacji skóry, a także zabieg redukujący bóle stawów i redukujący cellulit. Mogą one przynieść doskonałe korzyści dla ludzi z wszystkich grup wiekowych. Poznajmy ich właściwości i sposoby zastosowania.

Morze Martwe to jedno z najbardziej znanych miejsc uzdrowiskowych. Pochodzące z niego surowce służą do produkcji najlepszych preparatów do pielęgnacji skóry, które nigdy wcześniej nie zostały stworzone przez człowieka w sposób syntetyczny. Martwe Morze to obszar wydobywania wielu cennych minerałów, a także soli. Woda, która dociera do Morza Martwego nie jest w stanie się z niego wydostać, ponieważ jest to najniższy punkt na powierzchni ziemi.

Okłady z błota z Morza Martwego

Minerały z Morza Martwego to bogactwo wapnia, magnezu, potasu oraz sodu, które zostały uwięzione w jego wodach setki lat wcześniej. Okłady z błota z Morza Martwego stosowane są metodą nakładania go na ciało i owijania folią. W wyniku licznych obserwacji stwierdzono, że mogą one znacznie pomagać ludziom chorującym na różne fizyczne dolegliwości. Stanowi ono również podstawowy surowiec wielu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Ale mimo licznych korzyści zdrowotnych i pielęgnacyjnych, jakie można uzyskać z błota z Morza Martwego, eksperci ostrzegają, że może to być terapia dodatkowa, a nie zamiennik do przypisanego przez lekarza leczenia.

Oto niektóre korzyści wynikające z zabiegów błotnych na ciało, zawierających minerały z Morza martwego:

Ulga w zaburzeniach skórnych

Objawy egzemy, łuszczycy i trądziku, mogą być skutecznie kojone za pomocą zabiegów nakładania na ciało błota z Morza Martwego. Jest to możliwe, ponieważ wykazuje ono wysoką zawartością mineralną, która przyspiesza naturalne złuszczanie skóry, podczas przywracania równowagi pH. Chociaż okłady z błota z Morza Martwego nie są ostatecznym lekarstwem na te problemy, mogą utrzymać przykre objawy pod kontrolą.

Widoczna redukcja cellulitu

Błoto z Morza Martwego to m.in. skoncentrowana zawartość potasu, magnezu i wapnia. Wszystkie te elementy są korzystne w stymulacji krążenia krwi i rozluźnieniu nerwów. Stosowanie masaży z błota na miejsca z cellulitem stymuluje przepływ krwi i pomaga w wydzielaniu przez skórę toksyn, zmniejszając widoczność podskórnych guzków i efektu pomarańczowej skórki.

Zmniejszenie bólu stawów kolanowych

Badania wykazały, że osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów czują natychmiastową ulgę, gdy ich kolano jest owinięte błotem z Morza Martwego. Podobnie jak w redukcji cellulitu, układ krążenia jest stymulowany, dzięki czemu ból znika w mgnieniu oka.

Jak wykonać okłady z błota z Morza martwego?

Okłady z błota z Morza martwego to nie tylko zabiegi z salonów i uzdrowisk. W rzeczywistości, można również wykonywać je w komfortowych warunkach w domu. Organiczne błoto z Morza Martwego, dostępne w odpowiednich sklepach, może być użyte jako maska, którą owijamy folią, a następnie służyć także jako naturalny peeling do ciała. Po prostu wmasuj i wcieraj je w obszary, które według Ciebie wymagają szczególnej pielęgnacji. Możesz też kupić koc termiczny, aby używać go podczas wykonywania okładów, dla uzyskania najlepszego efektu.

Koniecznie podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami na ten temat!

Poprzedni artykułJaki nawilżacz powietrza wybrać
Następny artykułCzy warto podróżować w pojedynkę
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.