Strona główna Zdrowie i uroda Okłady z błota z Morza Martwego

Okłady z błota z Morza Martwego

1730
1
okłady z błota z Morza Martwego
Morze Martwe dostarcza bardzo cennego błota z wieloma minerałami

Okłady z błota z Morza Martwego to naturalny sposób pielęgnacji skóry, a także zabieg redukujący bóle stawów i redukujący cellulit. Mogą one przynieść doskonałe korzyści dla ludzi z wszystkich grup wiekowych. Poznajmy ich właściwości i sposoby zastosowania.

Morze Martwe to jedno z najbardziej znanych miejsc uzdrowiskowych. Pochodzące z niego surowce służą do produkcji najlepszych preparatów do pielęgnacji skóry, które nigdy wcześniej nie zostały stworzone przez człowieka w sposób syntetyczny. Martwe Morze to obszar wydobywania wielu cennych minerałów, a także soli. Woda, która dociera do Morza Martwego nie jest w stanie się z niego wydostać, ponieważ jest to najniższy punkt na powierzchni ziemi.

Okłady z błota z Morza Martwego

Minerały z Morza Martwego to bogactwo wapnia, magnezu, potasu oraz sodu, które zostały uwięzione w jego wodach setki lat wcześniej. Okłady z błota z Morza Martwego stosowane są metodą nakładania go na ciało i owijania folią. W wyniku licznych obserwacji stwierdzono, że mogą one znacznie pomagać ludziom chorującym na różne fizyczne dolegliwości. Stanowi ono również podstawowy surowiec wielu kosmetyków pielęgnacyjnych.

Ale mimo licznych korzyści zdrowotnych i pielęgnacyjnych, jakie można uzyskać z błota z Morza Martwego, eksperci ostrzegają, że może to być terapia dodatkowa, a nie zamiennik do przypisanego przez lekarza leczenia.

Oto niektóre korzyści wynikające z zabiegów błotnych na ciało, zawierających minerały z Morza martwego:

Ulga w zaburzeniach skórnych

Objawy egzemy, łuszczycy i trądziku, mogą być skutecznie kojone za pomocą zabiegów nakładania na ciało błota z Morza Martwego. Jest to możliwe, ponieważ wykazuje ono wysoką zawartością mineralną, która przyspiesza naturalne złuszczanie skóry, podczas przywracania równowagi pH. Chociaż okłady z błota z Morza Martwego nie są ostatecznym lekarstwem na te problemy, mogą utrzymać przykre objawy pod kontrolą.

Widoczna redukcja cellulitu

Błoto z Morza Martwego to m.in. skoncentrowana zawartość potasu, magnezu i wapnia. Wszystkie te elementy są korzystne w stymulacji krążenia krwi i rozluźnieniu nerwów. Stosowanie masaży z błota na miejsca z cellulitem stymuluje przepływ krwi i pomaga w wydzielaniu przez skórę toksyn, zmniejszając widoczność podskórnych guzków i efektu pomarańczowej skórki.

Zmniejszenie bólu stawów kolanowych

Badania wykazały, że osoby cierpiące na chorobę zwyrodnieniową stawów czują natychmiastową ulgę, gdy ich kolano jest owinięte błotem z Morza Martwego. Podobnie jak w redukcji cellulitu, układ krążenia jest stymulowany, dzięki czemu ból znika w mgnieniu oka.

Jak wykonać okłady z błota z Morza martwego?

Okłady z błota z Morza martwego to nie tylko zabiegi z salonów i uzdrowisk. W rzeczywistości, można również wykonywać je w komfortowych warunkach w domu. Organiczne błoto z Morza Martwego, dostępne w odpowiednich sklepach, może być użyte jako maska, którą owijamy folią, a następnie służyć także jako naturalny peeling do ciała. Po prostu wmasuj i wcieraj je w obszary, które według Ciebie wymagają szczególnej pielęgnacji. Możesz też kupić koc termiczny, aby używać go podczas wykonywania okładów, dla uzyskania najlepszego efektu.

Koniecznie podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami na ten temat!

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.