Strona główna Związki Anonse matrymonialne – Czy warto je stosować

Anonse matrymonialne – Czy warto je stosować

1128
1
anonse matrymonialne
Internet daje duże szanse na poznanie nowych osób

Gazetowe anonse matrymonialne to już przeżytek, jednak stanowią one źródło do nowych rozwiązań. Obecnie własne wizytówki tworzy się w internecie. Trzeba przyznać, że popularność portali randkowych na całym świecie jest wprost ogromna. Głównie dzięki szybkości i łatwości komunikacji, a także ogromnego dostępu do informacji.

W obecnych czasach trudno jest poznać swoją drugą połowę. I to nie dlatego, że ludzie się zmieniają. Zmienia się natomiast czas pracy, wymagania względem życia, a także jego koszt. Stale gonimy za pieniądzem biorąc na siebie mnóstwo zajęć. Nie wychodzimy nigdzie, nie spotykamy się z nikim w pubach czy na dyskotekach, a co za tym idzie, mamy też ograniczone możliwości poznawania nowych osób. W takiej sytuacji anonse matrymonialne wydają się być najlepszym rozwiązaniem. Bo jak inaczej poznać miłość swojego życia?

Codzienna prasa

Kiedy Internet nie był jeszcze tak bardzo popularny, skupialiśmy się głównie na codziennej prasie. Z jej pomocą usiłowaliśmy poznać jakąś ciekawą osobę, z wolnym sercem, która czeka na swojego księcia z bajki. Taka osoba dawała anonse, które później ukazywały się w prasie. Jeżeli zainteresowała nas swoją osobą, mogliśmy do niej napisać lub zadzwonić, bo zazwyczaj do anonsu dołączony był aktualny numer telefonu. Wiele osób poznało się w ten sposób. Niektóre z nich stworzyły trwałe związki, oparte na miłości i zaufaniu, a ich miłość przywiodła ich do ołtarza. Założyli rodzinę, urodziły się im dzieci, i żyli długo i szczęśliwie. I to jest właśnie dowód na to, że anonse matrymonialne są naprawdę godne uwagi

Internet przede wszystkim

Wraz z przypływem popularności Internetu coraz więcej osób decydowało się na zakładanie swoich profili na portalach randkowych. Nie były to zwykłe anonse matrymonialne. Choć wszyscy dawali wyraźnie znać, że kogoś na tym portalu szukają, to jednak znajomość przyjmowała początkowo nieco inny charakter. Portale randkowe dają nam możliwość wymiany maili, a także rozmawiania na tak zwanym chat’cie. Nie musimy od razu podawać numeru telefonu czy też adresu zamieszkania. Nie mamy obowiązku stawać w z nowo poznaną osobą twarzą w twarz. Możemy natomiast dać sobie więcej czasu na wymianę myśli, a także na luźną relację, która nie koniecznie musi prowadzić do czegoś więcej.

Anonse matrymonialne umieszczane na portalach randkowych dają nam także możliwość wprowadzania zmian. Anons w prasie – po ukazaniu – nie podlega już sprawdzeniu. Natomiast portal randkowy jest „ruchomy”. Co kilka chwil możemy wprowadzać jakieś zmiany w swojej wizytówce. Co zrobić, żeby nasza wizytówka zwróciła uwagę drugiej osoby? Przede wszystkim powinna być prawdziwa. I mowa tutaj zarówno o podanych informacjach, jak i o jak najbardziej aktualnym zdjęciu. Nie warto dodawać zdjęć sprzed kilku lat, bo po takim czasie każdy z nas znacznie się zmienia. A przecież przyzwyczajamy się do wizerunku drugiej osoby. Jeżeli na zdjęciu zobaczymy wysokiego mężczyznę o kruczoczarnych włosach, a na pierwszym spotkaniu zaskoczy nas już nieco niższy pan z włosami w kolorze srebra i niewielkim wąsem, można poczuć się oszukaną.

Dla kogo są anonse matrymonialne?

Można powiedzieć, że dla wszystkich. Jednakże anonse matrymonialne dają szczególne możliwości wszystkim tym osobom, które po całym dniu pracy nie mają już czasu czy chęci na przygotowywanie się do wyjścia do klubu, czy też na dyskotekę. Po to tylko, by poznać kogoś nowego. Anonse dają możliwość zaoszczędzenia czasu. Dodatkowo są świetnym sposobem na pokonanie pierwszej nieśmiałości. Łatwiej jest rozmawiać z kimś przez telefon, sms, czy też za pomocą maili albo komunikatora, niż patrząc mu prosto w oczy. Szczególnie, kiedy ma być to ten pierwszy raz. Dodatkowo anonse matrymonialne są także świetnym rozwiązaniem dla osób, które same chcą dać się „złowić”, bo zdecydowanie bardziej wolą być zdobywane, niż aktywnie poszukiwać swojej drugiej połowy na całe życie.

Jeśli masz jakieś doświadczenia lub uwagi na ten temat, koniecznie się nimi podziel w polu komentarza.

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.