Strona główna Związki Jaki jest sekret trwałych związków

Jaki jest sekret trwałych związków

1003
0
sekret trwałych związków
Sekret trwałych związków nie jest wcale taki trudny do ujawnienia, co raczej do powtórzenia w życiu

Wiele osób zastanawia się na czym polega sekret trwałych związków. Nikt nie chce bowiem inwestować swoich uczuć i czasu w coś, co się może w każdej chwili rozpaść. Czy słusznie? Czy jest na to sposób? Jak zbudować zdrowy i trwały związek?

Nie wstydzimy się swoich związków. Na ulicach zauważyć można coraz więcej par trzymających się za ręce. Rozkochać w sobie drugą osobę, jest niezwykle łatwo. Ale prawdziwa sztuka i sekret trwałych związków, to ją przy sobie zatrzymać.

Szukajmy szczęścia wspólnie

Podstawą udanego związku jest tzw. spełnienie partnerów. Związek nie może być przymusem, oboje musimy być pewni, że do niego dojrzeliśmy, że chcemy być razem i iść pod rękę przez życie. Żeby jednak odnaleźć w związku to szczęście, musimy stosować się do kilku bardzo ważnych zasad, w których tak naprawdę tkwi sekret trwałych związków.

Przede wszystkim musisz wiedzieć co i jak

Nie ma trwałego związku bez rozmowy. Przypominasz sobie jak to było na samym początku? Każde słowo, wypowiedziane z ust partnera było dla Ciebie ciekawe. Codziennie chciałeś go odkrywać na nowo. Wsłuchiwać się w historie o dzieciństwie, o tym co lubił(a), czego nienawidził(a). O pracy, zainteresowaniach. O znajomych. A teraz? Usiądź na chwilę i zastanów się czy Wiesz choćby jak ma imię najlepsza przyjaciółka Twojej Żony, z którą co piątek wybiera się na plotki do kawiarni?

A Ty, czy masz pojęcie z kim Twój Mąż spędza sobotnie wieczory z piwkiem w ręku, oglądając mecz? Czy znacie swoje marzenia? Pragnienia? Wiecie co, kto lubi? Chociaż rozmawialiście o tym ze sobą na początku Waszego związku powinniście pamiętać, że wszystko się zmienia… a dane co jakiś czas trzeba „aktualizować”. Jeżeli nie będziecie o tym rozmawiać może zdarzyć się tak, że za jakiś czas obudzicie się rano obok zupełnie obcego człowieka, którzy przecież jeszcze jakiś czas temu był Wam najbliższy. Rozmowa, to ważny sekret trwałych związków.

Chcesz mieć trwały związek? Skończ z ironią

Czy jest coś, za co podziwiasz swojego partnera? Na pewno! Przecież to nie przypadek, że jesteś właśnie z Nim. Dlaczego więc tak rzadko Mu o tym wspominasz? Nie chodzi o to by popadł dzięki Twoim komentarzom w samo zachwyt lecz o to by wiedział, za co Go cenisz. To buduje podstawę trwałego związku.

Skończ więc z ironicznymi komentarzami na temat partnera, bo to może się źle skończyć. Zacznij zauważać rzeczy, za które uwielbiasz tą drugą osobę. Odkryjesz dzięki temu, że do tylu niezwykłych jego cech przywykłaś tak bardzo, że o nich zapomniałaś. Powiedz mu o tym, porozmawiajcie… Nawet jeżeli masz pewność, że przechodzicie kryzys w związku ZAWSZE jest nadzieja, by to zmienić.

Jednym z sekretów jest kontakt fizyczny

Bliskość partnerów to kolejny sekret trwałych związków. Ważne jest to , by zaspokajać potrzeby drugiej osoby nie tylko mentalne, ale również fizyczne, co wiąże się z codziennym buziakiem czy uściskiem na powitanie dnia. Podobno powinniśmy przytulać się do bliskich przynajmniej po kilkanaście razy w ciągu doby. To buduje i umacnia więź. Ważne jest również dopasowanie seksualne i to, by nie zasłaniać się codziennie bolącą głową. Partner, który nie będzie miał okazji zaspokoić swoich fizycznych potrzeb z drugą połową będzie szukał pomocy u kogoś innego. I zdradzi – bo taka już ludzka natura.

Sekret trwałych związków to również podział władzy

Któraś ze stron w związku zawsze sprawuje pieczę nad drugą osobą. Ktoś musi być głową rodziny. Fakt ten łączy się także z przysłowiowym berłem i władzą. Niestety często jest tak, że tylko jedna ze stron podejmuje decyzję, bo druga nie ma zupełnie nic do powiedzenia. A to kolejny błąd, bo następny sekret trwałych związków tkwi w umiejętności podziału władzy. Wszelkie ważne decyzje powinniśmy podejmować wspólnie z partnerem. Wysłuchać jego argumentów, i przyznać Mu rację, jeżeli uważamy, że ją ma. Zawsze należy pytać o zdanie partnera.

Wspólne rozwiązywanie problemów

Jeżeli w związku pojawi się jakiś konflikt, powinniśmy starać się jak najprędzej go załagodzić nie dopuszczając do pogorszenia sytuacji. Nie ma dwóch takich samych osób, różnimy się od siebie znacznie i konflikty międzyludzkie zawsze będą się pojawiały- nawet z najdoskonalszym związku.

Można jednak je nieco załagodzić, opowiadając o swoim stanowisku. Jasno określając swoje potrzeby i mówiąc o tym, czego nigdy w życiu nie zrobimy. Prawdziwy, kolejny sekret trwałych związków to umiejętność pójścia na kompromis. Jeżeli zastosujemy się do wszystkich tych rad, na pewno uda się nam zbudować związek, o jakim każdy z nas w głębi duszy marzy.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.