Strona główna Związki Jak flirtować lepiej – 5 sprawdzonych sposobów

Jak flirtować lepiej – 5 sprawdzonych sposobów

1717
0
flirtować
Żeby nauczyć się jak flirtować należy przede wszystkim podpatrywać i dużo ćwiczyć

Cała zabawa niewątpliwie polega na czymś więcej niż puszczanie oka we właściwym kierunku! Żeby nauczyć się jak flirtować i osiągać sukcesy towarzyskie należy pamiętać o kilku, sprawdzonych zasadach. Poznaj najważniejsze z nich.

Cora więcej osób mówi na temat tzw. „syndromu Tinderelli” i zwraca uwagę, że kobiety są coraz częściej tak bardzo uzależnione od portali randkowych, że nie potrafią zbliżyć się do mężczyzny w życiu realnym. Dla wielu psychologów strony, aplikacje i profile randkowe są źródłem prawdziwego niepokoju i niepewności. Inni eksperci od świata duszy twierdzą wręcz przeciwnie. Uważają oni, że współczesne metody komunikacji pomagają ludziom czuć się pewniej, niż miałoby to miejsce w przypadku spotkania twarzą w twarz.

Jak jest więc w rzeczywistości? Czy flirtowanie przez Internet to zjawisko pozytywne, czy negatywne? Właściwa odpowiedź wymagać będzie dostrzeżenia obu stron medalu.

Niewątpliwie ukrywanie się za ekranikiem smartfona przynosi wielu ludziom poczucie odwagi i daje osobom nieśmiałym szansę na rozpoczęcie konwersacji z potencjalną parą. Rozwój technologii komunikacyjnych jest niewątpliwie ukłonem w stronę introwertyków. Należy jednak pamiętać, że osobista rozmowa z drugą osobą łatwiej pozwoli zbudować jakąkolwiek więź, niż kontakt przez wiadomości tekstowe czy maile. Dlatego warto poznać najważniejsze sposoby skutecznej komunikacji osobistej, potrafić flirtować, by zapoznawać nowych interesujących ludzi.

Randkowanie przez Internet to wspaniała sprawa, gdyż zanim się spotkacie, wiecie już, czy macie szansę zainteresować się sobą. W sferze wirtualnej istnieje znacznie mniejsze ryzyko natury emocjonalnej. Jednak ogromna liczba osób wpatruje się w swoje telefony zamiast kontaktować się i zacząć flirtować z otaczającymi je w realnym świecie osobami.

Jeżeli czujesz, że randkowe portale i aplikacje upośledzają twoją zdolność do flirtowania w życiu realnym, zapoznaj się z wypróbowanymi poradami:

Odłóż telefon i zobacz swoje otoczenie

Porzucenie komunikacji telefonicznej jest zrozumiałe samo przez się. Warto spojrzeć na świat, który nas otacza, bo naprawdę jest piękny! Raz na jakiś czas odstaw tablet, telefon czy komputer i wyjdź bez nich do ludzi. Być może mężczyzna przy sąsiednim stoliku w kawiarni ocenia właśnie, że nie uda mu się oderwać ciebie od świecącego ekranu.

Weź lepiej ze sobą jakąś gazetę, przejrzyj ją i jednocześnie dobrze rozejrzyj się wokół siebie. Obserwacja ludzi to doskonały krok, by nauczyć się dobrze flirtować. Warto pamiętać, że w życiu liczy się przede wszystkim kreacja rzeczywistości. Warto być świadomym i gotowym do wyzwań. Podpatrywanie jest jednym ze sposobów zdobycia inspiracji, znalezienia odpowiedniej drogi i wkroczenia na ścieżkę szczęścia.

Randkowanie przez Internet to fajny sposób na poznawanie nowych ludzi wtedy, gdy akurat nie przebywasz wśród nich. Ostatecznie zdobądź się na to, żeby sprawdzić wiadomości, gdy czekasz w kolejce do damskiej toalety, zamiast być pochłoniętą ową czynnością, oczekując na swoja kawę.

Odezwij się, pytaj i proś o drobną poradę lub przysługę

Przede wszystkim nie bój się nawiązywać konwersacji. Ośmiel się i zacznij zauważać ludzi wokół ciebie zamiast zdjęć w aplikacji. Jeżeli chcesz nauczyć się flirtować i zdobyć naprawdę interesującą znajomość zacznij osobiste kontakty z ludźmi. Nie bój się odrzucenia, ani kompromitacji. Jeżeli nie wiesz jak zacząć zawsze zadawaj pytania lub poproś o drobną pomoc lub przysługę. Może zapytaj o drogę do jakiegoś miejsca, a następnie o możliwości dojechania tam. Warto poprosić o polecenie czegoś z menu lub zapytać o miejsce zakupu świetnych butów.

Żeby nauczyć się flirtować trzeba przede wszystkim ćwiczyć komunikację. Każda kolejna rozmowa zrobi postęp. Warto przy tym pamiętać, że owa umiejętność przyda się na całe życie, nie tylko w sytuacjach osobistych. Daje również doskonałe efekty w życiu zawodowym.

Czytaj dalej

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.