Strona główna Związki Jak zerwać z dziewczyną

Jak zerwać z dziewczyną

694
0
zerwać z dziewczyną
Zerwanie ze sobą niesie często wiele bólu

Nie wiesz jak zerwać z dziewczyną? Niestety nie ma prostych rozwiązań. To zawsze będzie trudne i bolesne, chyba że jej też już nie zależy. Najgorsze co można zrobić to nie być szczerym i zacząć sięgać po wymówki i kłamstwa.

Najpierw kilka tygodni podchodów po to, by poprosić ją o wspólne bycie razem. Później parę miłych, wspólnych miesięcy i wreszcie ten moment, kiedy już wszystko wiadomo. Bo to jednak nie to, bo zniknęły te motyle z brzucha i właściwie on nic już do niej nie czuje. Nie chce z nią być, nie chce tego dłużej ciągnąć, ale wciąż ma głowie jedno pytanie – jak zerwać z dziewczyną by zbytnio jej nie zranić?

Dlaczego to takie trudne?

Przecież wystarczyłaby chwila szczerej rozmowy. Miałby okazję opowiedzieć jej o tym, że już nie jest tak, jak kiedyś, że uczucie się wypaliło, że nie czuje się z nią szczęśliwy. Ale jak a to zrobić? No jak? Skoro może ona dalej go kocha? I przecież on… też kiedyś żywił do niej szczere uczucie. To z nią spędził najpiękniejsze chwile swojego życia. Może razem pojechali na pierwszy, harcerski biwak. Podróżowali przez całą Polskę na stopa i mieszkali w kawalerce na dwudziestu metrach kwadratowych. Rozdawali ulotki kiedy brakowało najedzenie i balowali przez całe weekendy a do domu wracali wytańczeni za wszystkie czasy.

Miłe wspomnienia, sentyment. A teraz tak po prostu ma zerwać z dziewczyną, z którą kiedyś tyle go łączyło. Czuje się winny, choć przecież nie może odpowiadać za rozpad ich związku. Mimo to jednak, nie potrafi tak po prostu, w szczerej rozmowie. Nie wie jak zerwać ze swoją kobietą, by nie miała do niego żalu, żeby chciała pozostać z  nim w przyjaźni – czy tak się w ogóle da? Każdy facet chciałby zakończyć coś, czego już i tak nie da się uratować, na odpowiednim poziomie. Z klasą. Choć są i tacy, którzy są zimni i bezpośredni, nie zastanawiając się co w danej chwili myśli kobieta, z którą do tej pory byli.

Postawa tego, który zrywa związek

Sentymentalista, który zwykle wypełnia wszelkie obietnice, będzie miał trudne zadanie. W końcu jakiś czas temu obiecał swojej dziewczynie, że nigdy jej nie opuści, że się razem zestarzeją, a wcześniej wezmą ślub i będą mieli gromadkę szczęśliwych dzieci. A później też wnuków. Że wybudują razem dom, zasadzą drzewo, że niczego im w życiu nie zabraknie, ale przede wszystkim – będą zawsze razem. Że ona będzie mogła liczyć na niego w każdej sytuacji. Teraz wszystkie te obietnice legną w gruzach. Jak ma się z tego wycofać? Wydaje się Tobie, że nie możesz zerwać z dziewczyną, bo wyrządzisz jej tym wielką krzywdę?

Pomyśl jak dużą krzywdę wyrządzasz jej tkwiąc w wypalonym związku, w którym dwoje ludzi już nic nie łączy. Nie czujesz się szczęśliwy – ona to widzi i odczuwa podobnie. Dlatego powinieneś jak najprędzej zakończyć tę farsę. Powinno być Cię stać na szczerą rozmowę. Wyjaśnijcie sobie wszystko, omówcie wszelkie wątpliwości i postarajcie się nie żywić do siebie urazy. Przecież kiedyś byliście sobie najbliżsi, nie zepsujcie tego, bo o taką przyjaźń nie łatwo.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy pamiętać o szczerości. Najgorsze co możesz zrobić, aby zerwać z dziewczyną to ignorować ją, bo może jeżeli odpowiednio długo nie będziesz się odzywał, sama zaprzestanie kontaktu. Nie bądź tchórzem. Przecież do tej pory rozmawiałeś z nią o wszystkim. A teraz boisz się powiedzieć kilka słów prawdy?

Nie zrywaj też nigdy w sposób, który może u niej wywołać poczucie winy. Dlatego nie mów, że jest tak wspaniałą, że na nią nie zasługujesz. Nie będzie potrafiła tego zrozumieć, wprowadzisz ją w stan depresji i być może będzie musiała skorzystać z pomocy lekarza. Usiądźcie razem, lub wybierzcie się na spacer, i rozmawiajcie patrząc sobie w oczy. Nigdy nie zrywaj z dziewczyną sms’em, albo w trakcie rozmowy telefonicznej. Z takiej sytuacji na pewno nie wyjdziesz z twarzą, a tylko dodatkowo ją upokorzysz.

Poprzedni artykułOpinie eksperckie na temat oleju rzepakowego
Następny artykułStudiowanie z właściwym podejściem
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.