Strona główna Związki Jak zerwać z dziewczyną

Jak zerwać z dziewczyną

1410
0
zerwać z dziewczyną
Zerwanie ze sobą niesie często wiele bólu

Nie wiesz jak zerwać z dziewczyną? Niestety nie ma prostych rozwiązań. To zawsze będzie trudne i bolesne, chyba że jej też już nie zależy. Najgorsze co można zrobić to nie być szczerym i zacząć sięgać po wymówki i kłamstwa.

Najpierw kilka tygodni podchodów po to, by poprosić ją o wspólne bycie razem. Później parę miłych, wspólnych miesięcy i wreszcie ten moment, kiedy już wszystko wiadomo. Bo to jednak nie to, bo zniknęły te motyle z brzucha i właściwie on nic już do niej nie czuje. Nie chce z nią być, nie chce tego dłużej ciągnąć, ale wciąż ma głowie jedno pytanie – jak zerwać z dziewczyną by zbytnio jej nie zranić?

Dlaczego to takie trudne?

Przecież wystarczyłaby chwila szczerej rozmowy. Miałby okazję opowiedzieć jej o tym, że już nie jest tak, jak kiedyś, że uczucie się wypaliło, że nie czuje się z nią szczęśliwy. Ale jak a to zrobić? No jak? Skoro może ona dalej go kocha? I przecież on… też kiedyś żywił do niej szczere uczucie. To z nią spędził najpiękniejsze chwile swojego życia. Może razem pojechali na pierwszy, harcerski biwak. Podróżowali przez całą Polskę na stopa i mieszkali w kawalerce na dwudziestu metrach kwadratowych. Rozdawali ulotki kiedy brakowało najedzenie i balowali przez całe weekendy a do domu wracali wytańczeni za wszystkie czasy.

Miłe wspomnienia, sentyment. A teraz tak po prostu ma zerwać z dziewczyną, z którą kiedyś tyle go łączyło. Czuje się winny, choć przecież nie może odpowiadać za rozpad ich związku. Mimo to jednak, nie potrafi tak po prostu, w szczerej rozmowie. Nie wie jak zerwać ze swoją kobietą, by nie miała do niego żalu, żeby chciała pozostać z  nim w przyjaźni – czy tak się w ogóle da? Każdy facet chciałby zakończyć coś, czego już i tak nie da się uratować, na odpowiednim poziomie. Z klasą. Choć są i tacy, którzy są zimni i bezpośredni, nie zastanawiając się co w danej chwili myśli kobieta, z którą do tej pory byli.

Postawa tego, który zrywa związek

Sentymentalista, który zwykle wypełnia wszelkie obietnice, będzie miał trudne zadanie. W końcu jakiś czas temu obiecał swojej dziewczynie, że nigdy jej nie opuści, że się razem zestarzeją, a wcześniej wezmą ślub i będą mieli gromadkę szczęśliwych dzieci. A później też wnuków. Że wybudują razem dom, zasadzą drzewo, że niczego im w życiu nie zabraknie, ale przede wszystkim – będą zawsze razem. Że ona będzie mogła liczyć na niego w każdej sytuacji. Teraz wszystkie te obietnice legną w gruzach. Jak ma się z tego wycofać? Wydaje się Tobie, że nie możesz zerwać z dziewczyną, bo wyrządzisz jej tym wielką krzywdę?

Pomyśl jak dużą krzywdę wyrządzasz jej tkwiąc w wypalonym związku, w którym dwoje ludzi już nic nie łączy. Nie czujesz się szczęśliwy – ona to widzi i odczuwa podobnie. Dlatego powinieneś jak najprędzej zakończyć tę farsę. Powinno być Cię stać na szczerą rozmowę. Wyjaśnijcie sobie wszystko, omówcie wszelkie wątpliwości i postarajcie się nie żywić do siebie urazy. Przecież kiedyś byliście sobie najbliżsi, nie zepsujcie tego, bo o taką przyjaźń nie łatwo.

Jak to zrobić?

Przede wszystkim należy pamiętać o szczerości. Najgorsze co możesz zrobić, aby zerwać z dziewczyną to ignorować ją, bo może jeżeli odpowiednio długo nie będziesz się odzywał, sama zaprzestanie kontaktu. Nie bądź tchórzem. Przecież do tej pory rozmawiałeś z nią o wszystkim. A teraz boisz się powiedzieć kilka słów prawdy?

Nie zrywaj też nigdy w sposób, który może u niej wywołać poczucie winy. Dlatego nie mów, że jest tak wspaniałą, że na nią nie zasługujesz. Nie będzie potrafiła tego zrozumieć, wprowadzisz ją w stan depresji i być może będzie musiała skorzystać z pomocy lekarza. Usiądźcie razem, lub wybierzcie się na spacer, i rozmawiajcie patrząc sobie w oczy. Nigdy nie zrywaj z dziewczyną sms’em, albo w trakcie rozmowy telefonicznej. Z takiej sytuacji na pewno nie wyjdziesz z twarzą, a tylko dodatkowo ją upokorzysz.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.