Strona główna Związki 7 sprawdzonych sposobów na nową przyjaźń

7 sprawdzonych sposobów na nową przyjaźń

1935
0
przyjaźń
Czasami wiedza jak poznawać nowych ludzi bywa niepotrzebna.

Przyjaźń daje nie tylko pomoc w ważnych sprawach, ale również brak uczucia osamotnienia na co dzień. Kiedy już na dobre opuścimy szkolne mury, zastanawiamy się często jak poznawać ludzi i zauważamy, że staje się to coraz trudniejsze. Jak to zmienić?

W liceum czy na studiach znajdowanie nowych przyjaciół nie stanowiło problemu. Teraz jesteś przeciętną dorosłą osobą i masz typowe grono przyjaciół: część z dzieciństwa, część ze szkoły, być może paru z jakichś innych miejsc. Mimo wszystko pragniesz poszerzać swoje znajomości, jednak w żaden sposób ci to nie wychodzi? Jeśli chciałbyś to zmienić, powinieneś zastosować się do którejś z poniższych porad. Zaręczamy, że na efekty nie trzeba będzie długo czekać, a nowa przyjaźń może pojawić się bardzo szybko. Przeczytaj jak możesz zacząć poznawać ludzi od zaraz.

Dlaczego warto i jak zawiązać nową przyjaźń?

Przyjaźń to niewątpliwe jeden z najlepszych związków pomiędzy ludźmi. Cechuje się przede wszystkim bezinteresownością oraz bliskim zainteresowaniem życiem drugiej osoby. Warto o nią dbać, gdyż może okazać się szczególnie potrzebna w trudniejszych chwilach w życiu. Wiele osób ma jednak duży problem w nawiązywaniu nowych znajomości i otwarciem się na drugiego człowieka. Istnieją na to pewne sposoby, o których wspominamy poniżej.

1. Przygarnij zwierzaka

Badacze z Uniwersytetu Zachodniej Australii sugerują, że posiadanie pupila może pomóc w poznawaniu nowych ludzi. Ponad 80% spośród ankietowanych właścicieli czworonogów przyznało się do poznania kogoś nowego z sąsiedztwa, podczas gdy wśród osób nieposiadających zwierząt odsetek ten wyniósł zaledwie 70%. Wyprowadzanie psa na spacer okazało się jednym z najczęstszych sposobów na zapoznanie się z sąsiadami.

2. Zostań wolontariuszem

Jeśli jednak jesteś zbyt zajęty, by opiekować się zwierzątkiem lub nie chcesz brać na siebie odpowiedzialności za pupila, możesz zostać wolontariuszem w lokalnym schronisku lub zaoferować opiekę nad zwierzęciem znajomemu, który właśnie gdzieś musi wyjechać. Pozwoli ci to czerpać oczekiwane społeczne korzyści bez obarczania się dodatkowymi obowiązkami. Można w ten sposób poznawać ludzi o określonych zapatrywaniach na życie, związanych z wrażliwością społeczną, a tym samym rozpocząć nową przyjaźń.

3. Zacznij regularne spacery

A może nie przepadasz za zwierzętami? Bez obaw! Możesz zawiązywać znajomości podczas porannych spacerów po parku. Pomyśl tylko, ilu ludzi naraz przychodzi tam w tym samym celu co ty – żeby zaczerpnąć świeżego powietrza, zrelaksować się czy po prostu posiedzieć na ławce. Z całą pewnością nie nazbiera się ich mniej niż na szkolnym korytarzu podczas przerwy. Tak więc nie ociągaj się! Zagadaj do kogoś, tak jak zwykłeś to robić w młodości.

4. Zapisz się na siłownię

Nie masz czasu na poranne przechadzki? Możesz szukać przyjaciół również podczas wieczornych wypadów na siłownię. Zapisanie się do klubu fitness daje ci możliwość kontaktu z grupą ludzi, z którymi będziesz spotykał się co najmniej przez kilka tygodni. Co prawda niektórym będzie zależało przede wszystkim na utrzymaniu ciała w dobrej kondycji, jednak z pewnością znajdą się również osoby nastawione bardziej na towarzyskie walory podobnych miejsc. Warto poznawać ludzi w miejscach, w których można swobodnie zacząć rozmowę pod byle pretekstem. W takich miejscach bardzo często przytrafia się nowa przyjaźń, ponieważ ludzie widują się regularnie i doceniają wzajemne wysiłki.

5. Poszukaj ludzi w Internecie

Zapisz się do internetowego serwisu społecznościowego. Wiele osób, szczególnie młodych, woli dziś spotykać się z ludźmi, których wcześniej poznały w sieci. Zachowaj jednak ostrożność przy spotkaniach z obcymi. Doskonale prezentujący się profil nie oznacza, że jego posiadacz jest taki sam w rzeczywistości. Jeśli chcesz poznać ludzi nie ryzykuj nadmiernie. Warto przy tym zawsze zachować maksymalny rozsądek, gdyż przyjaźń z Internetu bywa tylko pozorna.

6. Zacznij się udzielać

Nie przemawia do ciebie idea zaczepiania nieznajomych? Jeżeli założyłeś rodzinę, również ona może stać się dla ciebie punktem wyjścia. Możesz poznawać ludzi, głównie innych rodziców, przez twoje dzieci. Możesz porozmawiać z nimi na placu zabaw lub odbierając pociechy ze szkoły. Możesz zapisać się do szkolnych komitetów rodzicielskich i nawiązań przyjaźń z pozostałymi ich członkami.

7. Wspólnota religijna

Osoby religijne mają wiele możliwości spotykania się z ludźmi, z którymi dzielą te same wartości. Oprócz regularnego uczęszczania do kościoła czy domu modlitewnego, wspólnoty religijne oferują również wiele innych aktywności, takich jak spotkania czy pielgrzymki. Niezależnie od rodzaju dostępnych dla danego wyznania zajęć, być może trafisz na grupę osób, z którymi będziesz się dobrze dogadywał. Wtedy przyjaźń pojawia się zupełnie niespodziewanie.

Przyjaźń to jedno z najlepszych związków pomiędzy ludźmi

Jak można się łatwo zorientować nie ma praktycznie miejsc i okoliczności niewłaściwych by poznawać nowych ludzi i zawiązywać przyjaźń. Należy zawsze być otwartym i optymistycznie nastawionym do świata, a wówczas przyjdą nowe możliwości i szanse. Warto również zawsze wyjść z szablonów, które towarzyszą nam od dziecka i okresu edukacji.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.