Strona główna Związki Czy mężczyźni wolą szczupłe kobiety

Czy mężczyźni wolą szczupłe kobiety

4342
3
szczupłe kobiety
Szczupłe kobiety mają większą szansę na poznanie atrakcyjnego mężczyzny

Wiele kobiet zastanawia się jaki jest ideał piękna i czy mężczyźni wolą okrąglejsze czy raczej szczupłe kobiety. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i zależna jest od bardzo wielu czynników. Warto pamiętać, że najistotniejszym walorem kobiet jest ich zmysłowość, czar i wyjątkowy sposób bycia. Czy rzeczywiście?

Polki są piękne. Powie nam to nie tylko rodak, ale większość obcokrajowców. Uroda polskich dziewczyn jest wyjątkowa i charakterystyczna. Delikatne rysy, naturalna karnacja. I choć spotkać można u nas zarówno brunetki, jak i  blondynki czy rude i piegowate panie – i każda z nich podoba się mężczyznom, to można zauważyć również różnice w ich figurach. Zarówno szczupłe kobiety, jak i te z większą ilością ciałka, są przez mężczyzn lubiane. Które bardziej?

Ile zrobi kobieta, by podobać się mężczyźnie?

To naturalne, że chcemy by ktoś nas kochał i podziwiał. Kobieta jest w stanie zrobić naprawdę wiele, by spodobać się ukochanemu mężczyźnie. Powiększy sobie dla niego piersi, schudnie dwadzieścia kilogramów albo zmieni kształt nosa. Czy tak naprawdę faceci wymagają tego od kobiet? Czy wolą szczupłe kobiety od puszystych? Duże piersi od średnich?

Zdarza się, że panie nie pytają swoich partnerów o ich upodobania i – rzekomo – w dobrej wierze, rezygnują także ze swoich, zmieniając się  na siłę i ufając, że te zmiany wpłyną na to, jak partner będzie je postrzegał. Liczą na to, że będzie ich pożądał bardziej. Kobiety uważają, że mężczyźni wolą blondynki – podczas gdy badania wskazują na fakt, że właściwie kolor włosów nie ma dla nich żadnego znaczenia, zupełnie jak ich długość.

Kolejny stereotyp dotyczy właśnie figury. Panie uważają, że facetom podobają się głównie, a właściwie jedynie, szczupłe kobiety. Wręcz przesadnie chude, o figurze popularnych modelek. Nie prawda! Mężczyźni lubią zaokrąglenia. I choć nie zawsze wiąże się to z kształtami typowo rubensowskimi, to facet zwróci uwagę na kobietę, która ma czym oddychać, i na czym siedzieć, a dodatkowo zauważyć można u niej wcięcie w talii, podczas gdy obok tej zupełnie chudej przejdzie obojętnie. Mimo tego, coraz więcej kobiet decyduje się na bardzo restrykcyjne diety, takie jak dieta kopenhaska.

Jak mężczyzna postrzega kobiecość?

Na swój sposób. Bo i ta kobiecość, a zarazem piękno, to pojęcie względne. Są różne gusta. I tak jak kobieta, czasami zwróci uwagę na wysokiego bruneta z rozwiniętym mięśniem piwnym, bo miał to coś, tak mężczyzna może podświadomie odrzucać szczupłe kobiety, bo te bardziej puszyste będą miały w sobie coś wyjątkowo pociągającego. Jednego z nich przyciągnie czerwona szminka na ponętnych ustach, drugi natomiast zadowoli się delikatnym połyskiem, który powstał po zastosowaniu błyszczyku.

Więc co jest dla mężczyzn najważniejsze?

Naturalność. Tak, właśnie NATURALNOŚĆ. Faceci nie lubią tony makijażu, bo nie wiedzą kto się pod nią kryje. Nie znoszą wręcz sztucznej opalenizny, którą uwielbiają kobiety stylizowane na Barbie. Farbowanie co tydzień, pasemka, do tego tipsy tak długie, że trudno pisać na klawiaturze komputera czy wysłać sms’a. Do takiego stanu doprowadzają się zarówno szczupłe kobiety, jak i te z większą ilością ciałka. Rzekomo wszystko dla ukochanego. Niestety takie upiększanie działa zazwyczaj w sposób odwrotny do zamierzonego.

Jak wygląda kobieta idealna?

Ma wszystkiego w sam raz. Ani za dużo, ani za mało. Nie jest chuda, ani gruba. Korzysta z umiarem z kolorowych kosmetyków i nie spędza kilku godzin tygodniowo u kosmetyczki, fryzjera i na solarium. Potrafi  ugotować co nieco i lubi siebie. A dodatkowo jest ciepła i bez problemu wyraża emocje i uczucia. Tak, mężczyźni to lubią, bo chociaż udają twardzieli, nie wyobrażają sobie dnia bez chwili spędzonej w ramionach ukochanej kobiety.

 

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

3 KOMENTARZE

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.