Strona główna Związki Planowanie wesela – o czym pamiętać

Planowanie wesela – o czym pamiętać

1322
0
planowanie wesela
Planowanie wesela wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników

Planowanie wesela to dla wielu młodych ludzi bardzo duże wyzwanie. Konieczne jest wzięcie pod uwagę wielu istotnych czynników, które wpłyną na ostateczny kształt i cenę uroczystości. Co warto wziąć pod uwagę?

Ślub i wesele to wyjątkowa uroczystość dla pary młodej, ale również dla całej rodziny. Ten wyjątkowy dzień w życiu trzeba jednak odpowiednio zaplanować. Zazwyczaj pierwsze przygotowania zaczynają się kilka miesięcy wcześniej. Teraz jest zatem odpowiedni moment, by pary planujące ślub na wiosnę zaczęły takie przygotowania. A co one obejmują?

Planowanie wesela krok po kroku

Planowanie wesela wymaga ustalenia kilka podstawowych faktów. Trzeba bowiem zastanowić się, jakiego rodzaju uroczystości oczekujemy, jakim budżetem dysponujemy, kiedy uroczystość ma się odbyć, a także ilu gości mamy zamiar zaprosić i jakie atrakcje zapewnić. Poznajmy najważniejsze wskazówki na ten temat.

Rodzaj uroczystości

Dobrze jest na początku ustalić, jaką formę ma mieć uroczystość – czy ma to być ślub kameralny czy z przepychem, bardzo oficjalny i elegancki czy raczej na luzie, wesele w tradycyjnej sali czy może raczej w ogrodzie? To pomoże obrać kierunek, który wpłynie na wszystkie dalsze decyzje. Warto to porządnie przemyśleć, by ślub był zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Lista gości

Kolejny krok to ustalenie listy gości. Będzie się to wiązało z charakterem uroczystości – wpłynie na ilość osób, które zaprosimy. Można bowiem zorganizować duże, eleganckie wesele na 200 osób lub też mniejsze, kameralne przyjęcie tylko dla najbliższej rodziny. Aby jednak zająć się dalszymi przygotowaniami – głównie związanymi z weselem, trzeba ustalić liczbę osób.

Budżet

Należy ustalić, jakim budżetem dysponujemy. Następnie dobrze jest rozważyć, jak taki budżet podzielić – ustalić, jaką kwotę przeznaczymy na poszczególne elementy. A jakie elementy należy uwzględnić? Wesele (sala, catering, alkohol tort i inne usługi), kwiaty, rozrywka (muzyka weselna), fotograf, strój ślubny – suknia, garnitur i dodatki, zaproszenia, samochód ślubny, obrączki.

Czas i miejsce

Należy wybrać datę dla swojego ślubu, a następnie ustalić, gdzie chcemy się pobrać – w jakim kościele, w jakim urzędzie czy innym miejscu. Później należy dokonać niezbędnych formalności i zarezerwować termin.

Wesele

Na początku należy ustalić, jaki klimat ma mieć wesele i w związku z tym, w jakim miejscu ma się ono odbyć. Znajomość daty ślubu umożliwia rezerwację odpowiedniego lokalu. Warto zawsze odwiedzić kilka miejsc, by wybrać tą najatrakcyjniejszą ofertą. Dobrze jest przy tym zwracać uwagę na takie czynniki jak cena, wielkość sali, wystrój sali, jej odległość od urzędu lub kościoła, możliwość ustawienia sceny.

Muzyka

Trzeba ustalić, jaki rodzaj muzyki nam odpowiada oraz wybrać między zespołem muzycznym a DJ-em. Pod uwagę należy również brać koszty związane z wynajęciem takich fachowców. Poza tym należy ustalić szczegóły związane z oprawa muzyczną.

Zaproszenia

Zaproszenia warto dobrać do charakteru przyjęcia, kierując się przy tym osobistymi upodobaniami. Dobrze jest zająć się tą sprawą na tyle wcześnie, by zaproszenia dotarły do wszystkich gości.

Źródło: accommo.pl

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.