Strona główna Związki Czy różnica wieku przeszkadza w życiu erotycznym

Czy różnica wieku przeszkadza w życiu erotycznym

2017
2
różnica wieku
Wielu ludzi się zastanawia czy doża różnica wieku partnerów jest akceptowalna

Dawniej, duża różnica wieku partnerów nikogo nie dziwiła. Dopiero w ostatnich kilkudziesięciu latach zmieniły się tendencje, kształtujące główne normy społeczne. Czy ma to uzasadnienie dla lepszego życia erotycznego dwojga ludzi?

Kiedyś praktycznie liczyły się wyłącznie stereotypy. Dlatego nawet jeśli spotkało się dwoje osób przeciwnych płci, których różnica wieku była bardzo zauważalna, nie myśleli oni o sobie w kategoriach – partner i partnerka. Nawet wtedy, gdy zrodziło się pomiędzy nimi jakieś silne uczucie. Czasy jednak się zmieniły i coraz częściej widuje się pary, gdzie różnica wieku między kobietą, a mężczyzną jest spora. I chociaż dla samego uczucia nie ma to żadnego znaczenia, to jednak różnie może być z seksem.

Typowy związek

Cóż to takiego? Do tej pory za typowy związek uważa się bliskie relacje mężczyzny i kobiety, którzy nie tylko mają wspólne zainteresowania czy też pasje, ale nie ma również między nimi szczególnej różnicy wieku. Zwykle zakochani poznają się jeszcze w trakcie studiów, a nawet szkoły średniej – czasami to taka znajomość, która przetrwała od piaskownicy. On jest od niej tylko trochę starszy, ona od niego odrobinę młodsza. Nikt nie patrzy dziwnie na związki tego typu.

Jednak, kiedy między kobietą a mężczyzną pojawia się więcej niż 10 lat różnicy, podchodzi się do takiego związku z dystansem. Dlaczego? Przecież miłość nie zna granic, a wiek nie powinien mieć znaczenia.

A może jest utrzymankiem?

Dużo starszy mężczyzna u boku sporo młodszej kobiety uważany jest za typowego babiarza, który to przyciąga kobiety jak magnes – zwłaszcza gdy ma pieniądze – pobawi się nimi i rzuca je dla kolejnych. Jeżeli natomiast w związku starsza jest kobieta – i to znacznie – mężczyznę uważa się za jej utrzymanka. A przecież miłość nie wybiera. Dziwne uwagi są nie na miejscu, biorąc pod uwagę fakt, że przecież dwoje ludzi może się naprawdę kochać. Różnica wieku w związku jest pewnego rodzaju problemem społecznym, ale jak to wygląda w życiu dwojga ludzi? Czy ta różnica może być dla nich problematyczna również w łóżku?

On starszy, ona młodsza

Przyjmijmy, że jest między nimi dwadzieścia lat różnicy. Ona piękna i młoda dwudziestolatka, dopiero co zaczęła studia, on natomiast, sporo już w życiu osiągnął i choć swojej czterdziestki na karku dalej jest bardzo atrakcyjnym i eleganckim mężczyzną. Spotkali się przypadkiem. Oboje byli wolni, coś zaiskrzyło.

On wreszcie chciałby założyć rodzinę i przestać dryfować po morzu jako samotny żeglarz, jej również takie myśli przemknęły nie raz przez głowę. Zdecydowali, że będą razem. Są szczęśliwi, łączy ich wiele wspólnych tematów rozmów, pasji. Ale jak to wygląda od strony „łóżkowej”? Czy potrafią się dopasować w seksie? Czy różnica wieku im w tym nie przeszkadza?

Ona niedoświadczona, on po przejściach. Wie jak postępować z kobiecym ciałem, by sprawić jej przyjemność. Nie rządzi nim już młodzieńczy popęd. Ona nieśmiało odkrywa tajniki seksu i jest szczęśliwa, dobrze im razem. Nie ma znaczenia ta różnica wieku bo choć mógłby być jej ojcem, są doskonale dopasowani.

Ona starsza, on młodszy

Kobiety w wieku średnim mają największą ochotę na seks, i chociaż mogłoby się wydawać, że czterdziestoparolatek ma identyczne potrzeby, to jednak różnie bywa z jego libido. Zdarza się zatem, że kobieta szuka sobie młodszego partnera. Nie o rok czy dwa – raczej o dwadzieścia kilka lat. Czy mają problemy z dopasowanie w łóżku? Zazwyczaj nie.

Ona doświadczona, przekazuje mu wiedzę, a on baczny obserwator i pilny uczeń chłonie ją jak gąbka wodę. Starsza kobieta, świadoma swego ciała, bezbłędnie określi gdzie partner powinien ją dotykać, by odczuwała przyjemność. A jednocześnie sama wie o seksie tyle, że bez jego komentarzy jest w stanie także jemu sprawić sporą przyjemność. Różnica wieku nie przeszkadza partnerom w seksie. Zazwyczaj jest to wielka zaleta, bo dzięki doświadczeniom starszego z partnerów seks nie jest już tajemnicą ani zagadką.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

2 KOMENTARZE

  1. Witam! Ja jestem o 30 lat młodsza od swojego męża jesteśmy razem 13lat,sex na początku super. Ale teraz ostatnio jest posucha.

    • Proponuję dla Pana buzdyganek ziemny.Naturalny i bez skutków ubocznych.Jest jeszcze parę specyfików naturalnych. Warto poszukać w sieci informacji o testosteronie.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.