Strona główna Dzieci Kiedy można najszybciej zajść w ciążę

Kiedy można najszybciej zajść w ciążę

1436
0
zajść w ciążę
Wciąż niewiele osób wie w jakich okolicznościach można najszybciej zajść w ciążę

Mimo, że wiedza na ten temat jest powszechnie dostępna, to wciąż wielu ludzi nie ma świadomości kiedy może dość do zapłodnienia i w jakich okolicznościach można najprawdopodobniej zajść w ciążę.

Gdy dwoje kochanków poddaje się chwili nie myśli zwykle o konsekwencjach tego romantycznego występku. A czasami po prostu nie mają pojęcia, że nawet przy skorzystaniu z zabezpieczenia można zajść w ciążę. Co powinno wiedzieć dwoje kochanków by ustrzec się niechcianej ciąży?

Co to jest cykl owulacyjny?

Można zajść w ciążę wyłącznie w trakcie dni płodnych. Ale żeby odkryć kiedy one są , należy przyjrzeć się dokładniej cyklowi owulacyjnemu. Cały ten cykl, trwa 28 dni. Jak określić prawidłowo jego pierwszy i ostatni dzień? Otóż cykl owulacyjny, zaczyna się w pierwszym dniu miesiączki a kończy się w dniu ostatnim tuż przed rozpoczęciem następnego krwawienia.

Dni płodne nie trwają przez cały cykl – jest ich zaledwie kilka. I to właśnie one wyznaczają czas, w trakcie którego można zajść w ciążę. Są tą trzy dni przed samym jajeczkowaniem oraz kolejne dwa tuż po owulacji. Prawda jest jednak taka, że stuprocentowe ustalenie płodnych dni nie jest proste, wymaga dokładnych obliczeń a także wielu dni spędzonych z kalendarzykiem w ręku.

Skąd wiadomo jaki jest akurat czas owulacji?

Pomocna może okazać się obserwacja własnego ciała. Zwykle pojawia się na przykład ból owulacyjny – boryka się z  nim prawie połowa kobiet. Dodatkowo kobieta może odczuwać kłucie a także pobolewanie w dole brzucha a jej piersi stają się dość wrażliwe na dotyk. Dodatkowo wszystkim tym dolegliwościom może także towarzyszyć plamienie.

Oczywiście, nie wszystkie kobiety odczuwają takie problemy, ale nie oznacza to, że któraś z nich nie przechodzi owulacji – wręcz przeciwnie. Warto także obserwować śluz. Przy owulacji, jego produkcja wzrasta a dodatkowo zmienia się jego gęstość a także kolor. Na samym początku cyklu jest on kaszkowatej konsystencji, biały a także rozciągliwy, co zmienia się w trakcie cyklu, im później, tym bardziej jest przezroczysty a rozciągać się może nawet na dwa lub trzy centymetry. Można zajść w ciąże w czasie, kiedy śluz daje uczucie śliskości w pochwie a u kobiety nagle wzrasta libido. Po owulacji śluz nagle zanika i wtedy już nie można zajść w ciąże, dni płodne się skończyły.

Zabezpieczaj się

Większość kochanków, nawet tych którzy dopiero wchodzą w świat seksu , zna już możliwe zabezpieczenia. Należy jednak pamiętać, że nie ma takiego, które działałoby w stu procentach. Dlatego jeżeli tylko jest taka możliwość, nie warto rezygnować z prezerwatyw nawet jeśli kobieta korzysta z kuracji hormonalnej.

Z rezerwą należy także podejść do stosunków przerywanych bo chociaż powinny być one skuteczne to w praktyce bywa zupełnie inaczej. Kochankowie – szczególnie ci niedoświadczeni – mają czasami problemy z opanowaniem erekcji i nie zawsze udaje się przerwać stosunek na czas. Dlaczego lepiej korzystać z tradycyjnych  i sztucznych metod, które mogą ustrzec przed zajściem w ciążę.

A co jeśli chcemy zajść w ciążę?

Wówczas rezygnujemy z wszelkich zabezpieczeń. Dodatkowo opieramy się na obserwacji śluzu, co jest doskonałym sposobem na ustalenie dni płodnych. Ale jeżeli kobieta nie ufa własnym obserwacjom, może skorzystać  z wynalazków które mają na celu odkrycie czasu, w którym występują dni płodne.

Można w tym celu wykorzystać apteczne testy paskowe, ostatnio bardzo popularne. W jaki sposób go wykonać? Trzeba wykorzystać poranny mocz. Taki pasek testowy zanurzamy w nim na jakiś czas a później odczytuje wynik. Jeżeli będzie pozytywny nie oznacza to, że kobieta jest na etapie owulacji, ale powinna się ona pojawić doby czy półtorej. Taki zestaw pasków to koszt około 20 zł. O pierwszych oznakach ciąży dowiesz się z naszego artykułu TUTAJ.

 

Może macie jakieś interesujące spostrzeżenia na ten temat i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.