Strona główna Dzieci 7 sprawdzonych sposobów na usypianie dziecka

7 sprawdzonych sposobów na usypianie dziecka

1345
0
usypianie dziecka
Istnieje wiele sposobów na wieczorne uśpienie dziecka, jednak nie wszystkie równie dobrze działają

Usypianie dziecka bywa czasem niezwykle męczącą czynnością dnia codziennego. Zwłaszcza kiedy sami nie mamy czasu na dostateczny odpoczynek. Warto wtedy sięgnąć po któryś ze sprawdzonych sposobów i wypróbować go we własnym domu.

Każdy rodzic wie, jakim problemem jest dziecko, które nie chce spać. Tym bardziej, że zarówno ono, jak i opiekun potrzebują snu. Gdy niemowlę śpi, ty masz czas na wykonanie różnych obowiązków lub po prostu na chwilę relaksu. Nie da się zmusić dziecka do zaśnięcia, jeśli ono tego nie chce, istnieje jednak kilka sztuczek, które mogą przyspieszyć ten proces.

Sposoby na skuteczne usypianie dziecka

Wypróbuj kilka sposobów sprawdzonych sposobów na usypianie dziecka.

1. Kołysanie

Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na usypianie dziecka. Z tego powodu prawie każdy pokój dziecięcy wyposażony jest w kołyskę. Huśtanie dziecka w ramionach utrwala z kolei więź dziecka z rodzicem.

2. Biały szum

Niemowlę mające problemy z zaśnięciem to kłopot dla wszystkich domowników. Biały szum jest w stanie zdziałać cuda w zakresie uspokajania dzieci i kołysania ich do snu. Warto wypróbować dźwięki takie jak szum morza lub wiatru w gałęziach drzew, czy też kojący szelest padającego deszczu. Również spokojna muzyka działa wyciszająco i często ułatwia usypianie dziecka.

3. Stałe godziny snu

Twoje dziecko może mieć kłopoty z zasypianiem, ponieważ brakuje mu regularności. Stałe godziny snu pomogą wyregulować jego wewnętrzny zegar, a tobie – lepiej wykorzystać dobę i rozplanować zajęcia.

4. Przejażdżki samochodem

Większość rodzin z dziećmi, dysponujących samochodem, wykorzystuje go, aby łatwiej ukołysać maluchy do snu. Umieść dziecko w bezpiecznym foteliku i jedź dotąd, aż zaśnie. To naprawdę działa w większości przypadków, a ponadto dostarcza rodzinie sposobności do ciekawej przejażdżki. Być może jest to dobry sposób na sporadyczne usypianie dziecka, kiedy wszystkie inne metody zawiodą?!

5. Huśtawki

Huśtawka miewa zbawienny wpływ na dzieci. Huśtanie usypia w mgnieniu oka! Możesz pozwolić maluchowi zasnąć na huśtawce. Grunt w tym, aby nie obudzić maleństwa podczas przenoszenia do łóżeczka.

6. Zaakceptuj rzeczywistość

Bardzo często małe dzieci nie wymagają tyle snu, ile wydaje się rodzicom. Ponadto, jedne potrzebują go więcej, a inne mniej odpoczynku. Jeżeli dziecko nie chce spać, pogódź się z tym. Najczęściej nie ma powodu do obaw. Dla bezpieczeństwa warto jednak zasięgnąć rady pediatry. Czasami usypianie dziecka na siłę może tylko generować niepotrzebne sytuacje stresowe, a problem może pozostać nierozwiązany.

7. Udawaj, że sam / sama śpisz

Nie jest to może najskuteczniejszy sposób na usypianie dziecka, jeśli jednak nie masz już więcej pomysłów, możesz spróbować i tego. Połóż się razem z maluszkiem i udawaj, że śpisz, po czym sprawdź, czy to działa. Gdy w domu panuje cisza i spokój, i nikt się nie rusza, niemowlę przypuszczalnie również się uspokoi i zaśnie.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.