Strona główna Nauka i kariera Jak nauczyć się angielskiego

Jak nauczyć się angielskiego

1184
2
Jak nauczyć się angielskiego
Wielu ludzi nie wie jak nauczyć się angielskiego by móc się swobodnie porozumiewać

Większość ludzi nie wie jak nauczyć się angielskiego w wystarczającym stopniu, by swobodnie się porozumiewać. Zresztą dotyczy to wszystkich języków obcych. Niestety odpowiedź nie jest prosta i w dużym stopniu zależy od indywidualnych zdolności i systematyczności działania. Istnieje jednak kilka kluczowych wskazówek na ten temat.

Język angielski obecnie jest niezwykle potrzebny. Jego znajomość pomaga znaleźć pracę – na lepszym stanowisku oraz za lepszą pensję, w kraju i za granicą. Przydaje się także w czasie podróży, ale coraz częściej również na co dzień. Dlatego też większa część społeczeństwa uczy się języka angielskiego. Często jednak nawet mimo kilku lat nauki niektórzy nie są w stanie się nim posługiwać. Być może stosowane przez nich metody nauki są niezbyt skuteczne? Zatem w jaki sposób uczyć się języka angielskiego?

Od najmłodszych lat

Nie ma wątpliwości, że najskuteczniejszym sposobem jest jak najwcześniejsze rozpoczęcie nauki. Dlatego języka angielskiego uczą się już dzieci w przedszkolu. Dzięki temu osłuchują się z językiem, przyswajają podstawowe zwroty i słowa, i dzieje się to podobnie jak w wypadku nauki języka polskiego. Wtedy też dużo łatwiej jest opanować język angielski. A co zrobić jeżeli mamy już swoje lata i chcemy nauczyć się języka?

Po pierwsze, systematyczność

Kluczem do sukcesu jest systematyczna nauka. Należy zatem codziennie przyjmować nową porcje wiedzy, jednocześnie cały czas starając się utrwalić te zagadnienia, które już poznaliśmy. Dobrze zatem jest codziennie uczyć się nowych słówek i zwrotów, i powtarzać je oraz te poznane wcześniej. W zapamiętywaniu pomocne będzie również stosowanie ich w zdaniach. Dzięki temu łatwiej będzie je powiązać z ich znaczeniem. W efekcie nie tylko opanujemy słownictwo, ale też umiejętność komunikowania się. Z czasem będzie można przejść do bardziej skomplikowanych zagadnień.

Po drugie, różne metody

Aby nauka języka angielskiego była skuteczna, należy sięgać po różne metody ułatwiające zapamiętywanie. Oto niektóre propozycje:

  • fiszki – słówka i zwroty można zapisywać na fiszkach,
  • tablica korkowa – na tablicy można umieścić kartki z nowo poznanymi i trudniejszymi zwrotami, by spoglądać na nie w trakcie dnia i je sobie utrwalać,
  • słuchanie – warto korzystać z audiobooków, nagrań edukacyjnych, ale również słuchać muzyki, bajek czy programów po angielsku. Dzięki temu osłuchujemy się z językiem, uczymy słówek, ale również całych zdań.

Po trzecie, kontakt z językiem

Niezwykle skuteczny w nauce języka angielskiego jest kontakt z nim. Warto zatem wybrać się do kraju angielskojęzycznego, by posłuchać języka, ale także spróbować się nim posługiwać. Dobrym pomysłem jest też nawiązanie znajomości z obcokrajowcami, by później utrzymywać z nimi kontakt – to również będzie ćwiczenie dla naszych zdolności komunikacji po angielsku.

Studenci lub uczniowie mogą również korzystać z obozów językowych za granicą, które także w znacznym stopniu ułatwiają naukę języka angielskiego.

Źródło: accommo.pl

2 KOMENTARZE

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.