Strona główna Nauka i kariera Top 10 kierunków studiów, które warto wybrać

Top 10 kierunków studiów, które warto wybrać

340
1
PODZIEL SIĘ
kierunków studiów

W czasach, kiedy jest bardzo trudno o zdobycie jakiejkolwiek pracy wiele osób zastanawia się jak wybrać jeden z najlepszych kierunków studiów. Rynek pracy stale się zmienia i nie jest już taki sam jak kilka lat temu.

Pracodawcy są obecnie o wiele bardziej wymagający i oczekują od kandydatów specjalistycznych umiejętności, które umożliwią sprostanie współczesnej konkurencji. Jednakże, istnieje kilka dróg kariery, które nie wymagają wygórowanych osiągnięć w kształceniu i mogą zapewnić godne warunki pracy w przyszłości . Oto dziesięć z nich:

1. Pielęgniarstwo

Ze względu na starzenie większości społeczeństw Zachodu, wzrost zapotrzebowania na pracowników służby zdrowia będzie zapewne stale rosnąć. Wykwalifikowane pielęgniarki staną się jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników służby zdrowia . Zdobycie europejskiego dyplomu pielęgniarstwa pozwoli na zwiększenie prawdopodobieństwa uzyskania dobrej posady i rozwoju kariery w przyszłości.

2. Technika radiologiczna

Kolejny zawód opieki zdrowotnej , na który stale rośnie zapotrzebowanie. W technologii promieniowania mieści się coraz więcej specjalizacji, np. wykonywanie zdjęć rentgenowskich, ultradźwięki , MRI i tomografia komputerowa . Studia odbywają się na kierunkach medycznych i wymagają wielu zajęć praktycznych. Wykwalifikowany pracownik w USA może obecnie liczyć na wynagrodzenie w wysokości około 45.000 dolarów rocznie.

3. Rozwój sieci

Obecnie społeczeństwa w coraz szerszym zakresie polegają na możliwościach globalnej sieci.  Aby spełnić wszystkie współczesne oczekiwania i potrzeby stale rosnąć będzie popyt na usługi specjalistów w tym zakresie. Rozwój technologii sieci będzie stale rosnąć. WUSA twórcy stron internetowych średnio zarabiają około 50.000 dolarów rocznie na początku kariery. Mogą jednak liczyć na względnie szybką karierę.

4. Księgowość

Ze względu na obecny stan gospodarki i wysoką specjalizację wielu procesów, usługi księgowe spotykają się ze znacznym popytem na rynku. W Polsce otwieranych jest wiele centrów finansowych największych światowych koncernów. Jednak nie tylko duże firmy, ale i osoby fizyczne szukają często wszelkich możliwych sposobów , aby zaoszczędzić pieniądze poprzez optymalizację zobowiązań podatkowych. W praktyce księgowość jest bardzo ważnym zawodem w okresie recesji.

5. Terapia manualna

Coraz więcej uczelni oferuje studia w zakresie terapii manualnej. Związane jest to z coraz większymi potrzebami rynku nie tylko na medyczne usługi w zakresie rehabilitacji. Coraz większym popytem cieszą się również usługi relaksacyjne. Jest to jeden z kierunków studiów, podobnie jak farmacja i higiena dentystyczna, tzw. paramedycznych.

6. Doradztwo finansowe

Doradztwo finansowe stanowi zawód coraz bardziej powszechny. Obecnie wiele  osób stara się odpowiednio zaplanować emeryturę , zakupić z kredytu wymarzony dom lub sfinansować  zagraniczną edukację swoich dzieci. Z tego powodu zaobserwować można duży popyt w takich usługach. Doradztwo finansowe , w przeciwieństwie do doradztwa inwestycyjnego, nie wymaga wielkich wysiłków edukacyjnych.  Większość sukcesów zawodowych opartych jest na umiejętnościach sprzedaży.

7. Technika farmaceutyczna

Technik farmacji jest zasadniczo pomocnikiem farmaceuty, który wspomaga pracę apteki. Zajmuje się często pracą administracyjno-biurową. Aby zostać technikiem farmacji należy jednak ukończyć naukę kierunkową w tym zakresie. To jeden z lepszych kierunków studiów przy starzejących się społeczeństwach, takich jak w Polsce.

8. Grafika i wzornictwo

W coraz szerszym zakresie wiele firm zmienia nastawienie do wzornictwa. Wielość produktów i duża zmienność w reklamie powodują znaczne zapotrzebowanie na nowe pomysły w tym zakresie. W przeciwieństwie do innych karier wzornictwo nie wymaga dużego wykształcenia, gdyż ceniony jest głównie talent kandydata.

9. Inżynieria aplikacji komputerowych

Nasze uzależnienie od komputerów i urządzeń z nimi związanych będzie zapewne stale rosnąć w przyszłości, a inżynierowie na oprogramowanie komputerowe będą bardzo poszukiwani. Chociaż inżynier oprogramowania komputerowego musi zwykle posiadać przynajmniej dyplom licencjacki w dziedzinie informatyki to mogą spodziewać się bardzo dobrych perspektyw pracy i wysokich zarobków w przyszłości.

10. Higiena stomatologiczna

Higienistka stomatologiczna zapewnia pacjentom dodatkowych usług stomatologicznych. Skupiają się na działaniach profilaktycznych oraz estetycznych w zakresie zdrowia jamy ustnej. Z uwagi na wysokie ceny profesjonalnych usług dentystycznych rynek pracy w tym zakresie  daje wielkie szanse na rozwój osobisty.

Pracodawcy oczekują dzisiaj od pracowników bardzo konkretnych umiejętności, które mogą spełniać określone oczekiwania rynkowe. Posiadanie takowych będzie czynnikiem decydującym w zatrudnieniu kandydatów. Dla osób decydujących dzisiaj o swoim wykształceniu nie było lepszego czasu, aby całkowicie przejąć kontrolę nad swoim wykształceniem i uzyskać zestaw umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu. Warto przy tym zwrócić szczególną uwagę, który z kierunków studiów warto wybrać dla swojej przyszłości.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZdrowa skóra a prawidłowe odżywianie
Następny artykułDieta dyniowa idealna dla utraty wagi
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

  1. pierwszy raz słyszę o studiach „technika farmaceutyczna”. studiuje się farmację, której szczerze nie polecam, bo skonczycie tak jak ja na bezrobociu lub z perspektywą wyjazdu do miasteczka10 tysięcy mieszkanców, bo tylko w takich miejscach jeszcze potrzebują farmaceutów

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.