Strona główna Rozwój osobisty Samodoskonalenie – 8 dróg stałego postępu

Samodoskonalenie – 8 dróg stałego postępu

6693
0

SAMODOSKONALENIE SFERY EMOCJONALNEJ

5. Pokaż innej osobie, że ją doceniasz

Niewiele rzeczy może się równać z dzieleniem z innymi pozytywną energią – możesz mieć pewność, że okazane dobro do ciebie powróci. Pokaż komuś innemu, iż doceniasz to, co robi – oboje poczujecie się lepiej!

Nie chodzi tu o jakieś wielkie gesty. Docenianie małych rzeczy, takich jak smaczny posiłek czy uporządkowane biurko, to prosty sposób na poprawę czyjegoś samopoczucia. Ty zaś sam zdasz sobie sprawę, jak łatwo możesz wnieść coś pozytywnego do świata wokół siebie

6. Uśmiechaj się, gdy czujesz, że próbują cię opanować negatywne emocje

Negatywne myśli niewątpliwie będą się codziennie starały wśliznąć do twojego umysłu – to normalne. Nie warto jednak dawać im się opanować i psuć sobie nastroju na cały dzień.

Często jest tak, że zwykły uśmiech, nawet wymuszony, budzi pozytywne myśli i pozwala powrócić do sympatyczniejszej i bardziej produktywnej strony własnej osobowości.

SAMODOSKONALENIE SFERY DUCHOWEJ

7. Rozpocznij dzień od zastanowienia się, co dobrego możesz dziś zrobić

Ludzie bardzo często zapominają, jak łatwe – i jak ważne – jest czynienie dobra. Na przykład raczej wiele wysiłku nie wymaga segregacja śmieci, dzięki której można ponownie wykorzystać niektóre surowce i nie dokładać swojej cegiełki do ogólnoświatowego problemu gospodarki odpadami. Mimo to tak niewiele osób czyni z tego swój zwyczaj!

Przeważnie wystarczy, że zdecydujesz się zrobić coś dobrego – w ten sposób rodzi się zwyczaj codziennego dobrego uczynku.

8. Zakończ dzień zapisaniem rzeczy, za którą jesteś wdzięczny

Słowa „Szczęście nie polega na zdobywaniu tego, czego chcesz, ale na zaakceptowaniu tego, co już masz” wyrażają wszystko. Bardzo często brak satysfakcji z tego, co się ma, jest pochodną sytuacji, gdy nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele wartościowych rzeczy jest już obecnych w naszym życiu.

Jeśli wyrobisz w sobie nawyk zapisywania codziennie jednej rzeczy, za jaką jesteś wdzięczny, w momencie smutku czy rozczarowania będziesz dysponował listą, która podniesie cię na duchu i utrzyma na kursie do pozytywnego nastawienia oraz dalszego postępu poprzez samodoskonalenie.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Cofnij

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.