Strona główna Styl życia Jak szybko schudnąć – Kluczowe kroki

Jak szybko schudnąć – Kluczowe kroki

935
1
jak szybko schudnąć
Wielu ludzi gdy podejmie już decyzję zastanawia się jak szybko schudnąć

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami coraz więcej ludzi zastanawia się jak szybko schudnąć, by wyglądać lepiej w letnim ubraniu. Warto poznać najważniejsze kroki jakie należy podjąć.

Najłatwiej zawsze zacząć od jutra. Przygotowujemy wielki plan, robimy zakupy i postanowienia, po czym jutro stwierdzamy, że może jeszcze pozwolimy sobie na jakieś odstępstwo od reguły. Gdy już zjemy kawałek czekolady ponownie stwierdzamy, że skoro już zgrzeszyliśmy to zjemy całą czekoladę, a dietę zaczniemy znów od jutra.

Mocne postanowienie poprawy

Zastanawiasz się jak szybko schudnąć? Przede wszystkim musisz ustalić pewien plan i zasady, do których będziesz się stosować. Odrzuć wszelkie zakazane produkty. Nawet jeżeli do tej pory nie mogłeś żyć bez słodkich, gazowanych napojów, teraz będziesz musiał się bez nich obejść. Zastąp je mineralną wodą, zieloną i czerwoną herbatą.

Ustal sobie dzień, w którym pozwolisz sobie na zakazaną, słodką przyjemność. W ten sposób pozbędziesz się wrażenie, że jeżeli popełniłeś już „grzech” częstując się kostką czekolady, możesz zrezygnować z diety. Kup sobie wagę – zarówno taką, dzięki której będziesz kontrolować zgubione kilogramy jak i taką typowo kuchenną, z pomocą której odważysz odpowiednią ilość produktów niezbędnych do codziennego przygotowywania posiłków.

Stałe kroki w jednym kierunku

Jak szybko schudnąć skoro wszystko wymaga czasu? To oczywiste, że superszybkie efekty nie są ani zdrowe, ani zbyt trwałe. W odchudzaniu szybko nigdy nie znaczy z dnia na dzień. Postawiłeś sobie wyłącznie jeden cel i chcesz zrzucić kilkanaście kilogramów w miesiąc. Nie tędy droga. Po pierwsze cel powinien być realny. Swoją drogą, być może nie potrzebujesz zrzucać aż tak wiele, by znacznie zyskać na wyglądzie.

Podziel całe swoje odchudzanie na poszczególne etapy. Jeżeli chcesz zrzucić 20 kg, daj sobie pół roku – przy ostrych treningach. Albo – jeszcze lepiej, powiedz sobie po prostu – schudnę. Nie ważne ile, nie ważne w jakim czasie. Przy czym określ sobie jakieś mniejsze cele, a po osiągnięciu któregoś z nich motywuj się do dalszego walki robiąc sobie małe prezenty. Na przykład kup sobie spodnie o rozmiar mniejsze niż te, które nosisz obecnie. To jeszcze bardziej zagrzeje cie do walki, bo postawisz sobie cel, by za kilka tygodni zmieścić się w nie bez problemu.

Odpowiednia dieta

Każdy, kto zastanawia się nad tym jak szybko schudnąć myśli przede wszystkim o tym, jaką dietę wybrać. Popularna jest głodówka, która nie jest typową dietą, a jedynie sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn. Taka głodówka jest świetnym wstępem do odchudzania. Wystarczy jeden dzień. Ale co dalej?

Teraz trzeba będzie wybrać, czy decydujemy się jedynie na zmianę trybu życia i odpowiednie odżywianie, czy na jakąś konkretną dietę, która odpowie nam na pytanie jak schudnąć. Najbardziej skuteczna i popularna jest dieta ograniczająca kalorie, a jednocześnie nie zakazująca spożywania żadnych produktów.

Za przykład może posłużyć dieta 1500 kcal, w której powinniśmy zadbać szczególnie o zapas owoców i warzyw a także chudego mięsa, ryb oraz nabiału. Przy diecie tej możemy pozwoli sobie także na bardziej kaloryczne dania, wliczając w to również wszelkiego rodzaju słodkości, jednak uważając na to, by nie przekroczyć dziennej dawki kalorii.

Alternatywą może być dieta kopenhaska. Trwa ona jedynie 13 dni i zwykle daje bardzo duże efekty. Niestety, równolegle wymaga bardzo dużo wyrzeczeń i wytrzymałości na pokusy. Jeżeli jednak na prawdę bardzo ci zależy i szukasz rozwiązań jak szybko schudnąć może to być dla ciebie doskonały wybór.

Ruch to zdrowie

Jak szybko schudnąć, a efekty były trwałe? Żeby zbędne kilogramy nie powróciły z nadwyżką zaraz po zakończeniu diety do zdrowych przyzwyczajeń żywieniowych należy dołączyć ćwiczenia fizyczne. Nie muszą to być wyczerpujące zajęcia na siłowni czy też w fitness klubie. Wystarczy kupić rolki czy też rower i wykorzystywać je w trakcie wiosennych wycieczek.

Można również chodzić na spacery – szczególnie zabierają ze sobą kijki do nordic walking. Rodzaj wysiłku fizycznego nie jest zbyt istotny, najważniejsza jest regularność i ćwiczenia wykonywana przynajmniej trzy razy w tygodniu. Żeby uzyskać płaski brzuch wystarczy jedynie niewielka ilość ćwiczeń w domu. Należy jednak przede wszystkim być regularnym.

Warto zauważyć, że kalorie tracimy również w tracie domowych porządków. Dlatego warto pamiętać, że rozważanie jak szybko schudnąć bez aktywności fizycznej nie ma głębszego sensu. Ponadto ma ona zbawienny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale i zdrowie.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. zdecydowanie warto postawić na odchudzanie zieloną kawą, a dokładnie suplementem Be Slim Zielona Kawa (smak tej kawy osobiscie mnie odrzuca, a pastylki są ok) po miesiącu schudłam 5kg, oczywiście suplement to suplemement nie zrobi za nas wszystkiego, ważne jest by ćwiczyć!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.