Strona główna Związki Pierwszy raz – Jak się przygotować

Pierwszy raz – Jak się przygotować

1963
0
pierwszy raz
Wielu młodych ludzi niezbyt dobrze wypomina swój pierwszy raz

Pierwszy raz to wyjątkowe wydarzenie dla większości ludzi. Niestety, nie ma ono zwykle zbyt wiele wspólnego z romantyzmem. Jak się przygotować, by uniknąć rozczarowań?

Kiedy młodzi ludzie spotykają się ze sobą przez jakiś czas mają ochotę poznać się jeszcze bliżej. Zazwyczaj ma to być ich wspólny, pierwszy raz. Niewiele wiedzą o prawdziwym seksie oraz o tym, z jakimi efektami może się on wiązać. W jaki sposób przygotować się odpowiednio do tego ważnego wydarzenia?

Zabezpieczenia

Chociaż przyszli kochankowie myślą głównie o własnych doznaniach, na samym początku powinni porozmawiać o zabezpieczeniach. Niezabezpieczony seks może przecież prowadzić do ciąży, która nie jest najlepszym rozwiązaniem dla ludzi w młodym wieku. Jedyne, co powinno się odradzać, to stosunki przerywane.

Kiedy chłopak nigdy wcześniej nie uprawiał seksu i ma przeżyć z dziewczyną swój pierwszy raz właściwie nie ma doświadczenie oraz pewności, czy będzie potrafił zapanować nad wytryskiem. Najbardziej popularne są prezerwatywy, które dają 99 procent pewności, że nie dojdzie do zapłodnienia.

Jednak dziewczyna, która planuje swój pierwszy raz powinna wcześniej udać się na wizytę do ginekologa, w trakcie której lekarz nie tylko sprawdzi czy wszystko jest w porządku ale może zaproponować antykoncepcję hormonalną. Popularne są również wszelkiego rodzaju plastry, które umieszcza się na przykład na ramieniu, z których uwalnia się regularnie odpowiednia dawka hormonu. Dla dziewczyn, które czekają jeszcze na swój pierwszy raz, nie proponuje się raczej zabezpieczeń typu wkładki domaciczne, które przeznaczone są dla kobiet, które już wcześniej uprawiały seks.

Nie planować specjalnie

Jeżeli pierwszy raz ma być naprawdę wyjątkowy, powinien być zupełnie spontaniczny. Nie warto wcześniej planować jak będzie, co po kolei robić, gdzie dotknąć, pocałować. Wszystkie czynności powinno się wykonywać w stu procentach intuicyjnie. Ma to być okazja, do poznawania wzajemnie swoich ciał i do nauki.

Sprawienie przyjemności drugiej osobie wiąże się z wielką satysfakcją dla obu stron ale jest to sztuka, której należy się nauczyć. Pierwszy raz powinien być delikatny i nieśmiały. Należałoby zadbać o odpowiedni nastrój. Więc pomyśl o przyjemnej muzyce, dobrej kolacji i kieliszku wina. Nie zatrać się jednak w tych przygotowaniach tak bardzo by zapomnieć o tym, co najważniejsze. Nie warto tworzyć szczegółowych scenariuszy, wystarczy jedynie drobny zarys sytuacji.

Bądźcie dla siebie czuli, delikatni, i nie róbcie niczego na siłę. Nikt nie powiedział, że ten pierwszy raz musi być akurat dziś. Jeżeli nawet zabrniecie już dość daleko a nagle wyda się wam, ze to nie jest odpowiedni moment, odłóżcie wielką przygodę, na kiedy indziej.

Pierwszy raz oralny

O ile w przypadku seksu tradycyjnego robimy wszystko w zasadzie intuicyjnie, tak już przy seksie oralnym ogromne znaczenie ma doświadczenie i technika. Ale spokojnie, wszystkiego można się nauczyć. Najlepiej jednak ćwiczyć „na partnerze” bo same poradniki niewiele nam pomogą – tutaj niezbędne jest wręcz wiedza praktyczna. Dlatego ważna jest rozmowa.

Pytaj partnera o to, co sprawia mu największą przyjemność, on najlepiej zna swoje ciało, niech cie poinstruuje. Niech pokaże gdzie dotknąć i w jaki sposób. Seks oralny może sprawiać wam obojgu wielką przyjemność a dodatkowo jest też świetną alternatywą do seksu tradycyjnego. Jeżeli więc uważacie, że nie jesteście gotowi na pierwszy raz, zabawa oralna będzie świetnym zamiennikiem.

Czy rozmawiać o seksie

Chociaż nie warto niczego wcześniej planować to jednak należy wziąć pod uwagę, że musicie być pewni, iż ta druga strona chce przeżyć swój pierwszy raz tak samo jak wy. Warto wcześniej porozmawiać o swoich oczekiwaniach, a także lękach, które zwykle są tematem tabu i powodem do wstydu.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.