Strona główna Styl życia W jaki sposób najlepiej prać ręczniki

W jaki sposób najlepiej prać ręczniki

628
0
ręczniki
Pranie ręczników warto wykonywać według kilku kluczowych wskazówek

Zdrowa skóra jest niezbędna dla zachowania naszego dobrego samopoczucia. Z tego względu wychodząc z wanny lub spod prysznica warto upewnić się, że osuszamy swoje ciało w sposób, na jaki na to zasługuje. Przede wszystkim przyjemnym w dotyku, pachnącym i miękkim ręcznikiem. Jak zatem prawidłowo prać ręczniki?

Zrozumienie tego, jak prać ręczniki, oraz także tego, jak utrzymać ich miękkość, ma więc spore znaczenie i nie powinno się traktować tego jako jedynie przyjemność, luksus lub fanaberię. Może to się okazać szczególnie ważne w przypadku rożnych dolegliwości skórnych, takich jak AZS, łuszczyca czy świerzb. Sprawdźmy zatem na co warto zwrócić szczególną uwagę, by nie tylko cieszyć się wyglądem i zapachem świeżych ręczników, ale także zachować zdrowie skóry.

Jak często należy prać ręczniki?

Za każdym razem, gdy wysuszysz ciało ręcznikiem, usuwasz martwe komórki skóry. Nie jest to przyjemna myśl, a co gorsza, te komórki zbierają się we włóknach ręcznika i mogą hodować zarazki, które mnożą się w wilgotnym środowisku. Dlatego zaleca się pranie ręczników raz w tygodniu lub po każdych trzech do pięciu użyciach. Należy także zawsze rozkładać ręcznik, aby wysuszył się po każdym praniu, uważając by nie był zagnieciony i mógł wyschnąć prawidłowo.

Jaki jest najlepszy sposób prania ręczników?

Najlepszym sposobem na pranie ręczników jest przede wszystkim zastosowanie wysokiej temperatury, najlepiej w wysokości 60ºC i przy użyciu wysokiej jakości detergentu do prania. Zawsze wyciągaj ręczniki z pralki, jak tylko skończy się cykl prania, aby zapobiec wytworzeniu się pleśni.

Suszenie w suszarce bębnowej w dużej temperaturze pomoże utrzymać miękkość ręczników, ale jeśli nie masz takiej suszarki warto je wywiesić na zewnątrz, aby mogły wyschnąć na słońcu. Obie metody pomogą zdezynfekować materiał, gdyż suszarka lub słońce mogą unieszkodliwić więcej zarazków, niż samo pranie.

Przechodzenie naprzemiennie pomiędzy nimi – suszenie bębnowe przez 20 minut przed zawieszeniem na sznurku –  zapewne pomoże chronić włókna materiałowe, zapewniając najlepsze rezultaty. Po całkowitym wyschnięciu ostrożnie złóż ręczniki i przechowuj je w szafce lub szufladzie w suchym otoczeniu.

Jaki jest najlepszy sposób na pranie białych ręczników?

Można prać białe ręczniki, tak jak wszystkie inne. Jednak w celu uniknięcia powstania przebarwień i ciemnych plam, warto je prać oddzielnie od pozostałych. Można również użyć środków czyszczących, takich jak wybielacz tlenowy lub inne produkty do prania, które nadają się szczególnie do czyszczenia białej odzieży i innych materiałów. Zawsze jednak dobrze jest upewnić się, że stosujemy się do wskazówek na etykiecie wybranego produktu.

Jaki jest najlepszy sposób prania nowych ręczników?

Dobrym pomysłem jest upranie nowych ręczników przed pierwszym użyciem ich w domu, aby upewnić się względem ich czystości i miękkości. Nowy materiał nie będzie również tak dobrze wchłaniał wody, a dopiero jego kilkukrotne przepranie wyraźnie poprawi tę właściwość.

Czy można prać ręczniki razem z innymi ubraniami?

Nawet najdelikatniejsze ręczniki są wykonane z dość mocnych materiałów, dlatego ważne jest, aby nie traktować ich w taki sam sposób, jak ubrania. Ręczniki mogą uszkodzić włókna bardziej delikatnych elementów odzieży, dlatego najlepiej prać je oddzielnie lub z ubraniami wykonanymi z również z mocnych materiałów, takimi jak dżinsy lub inne spodnie.

Jak widać, nie potrzeba wielu skomplikowanych metod, aby utrzymać ręczniki w czystości i miękkości. Tych zaledwie kilka wskazówek wystarczy, aby zawsze były pachnące i wyglądały jak nowe.

Poprzedni artykułPolifenole – Znaczenie dla ochrony zdrowia
Następny artykułZmiana zawodu po 40-tce ma sens?
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.