Strona główna Styl życia Moda męska i własny styl

Moda męska i własny styl

1345
0
moda męska
W modzie męskiej również istnieje bardzo dużo nowych trendów i zmian

Coraz częściej zwraca się uwagę na nowe trendy i tendencje zachodzące w modzie męskiej. Niewielu jednak nadąża za wszystkimi zmianami. Dla wielu wciąż dylematy typu „mucha czy krawat?” lub „T-shirt czy koszula?” są stale niezmienne. Moda męska zmienia się jednak bardzo dynamicznie, dlatego warto zwrócić czasem uwagę czy ie wyglądamy już zbyt oldschoolowo.

Polscy mężczyźni coraz większą wagę przywiązują do swojego wyglądu. Do lamusa odchodzą wyciągnięte dresy i zbyt duże T-shirty. Warto przyjrzeć się nie tylko trendom w modzie męskiej, ale i klasykom, które zawsze będą na topie. Współcześnie mamy bardzo duży wybór różnych trendów, ciekawostek i nowinek. Niewątpliwe warto czerpać z tego bogactwa, gdyż moda męska również może być dobrą zabawą.

Moda męska na co dzień i od święta

Większość mężczyzn nie specjalnie dba o swój modny wygląd. Jedni zupełnie się nie przejmują, inni natomiast stawiają na lepsze marki, które mają niejako za nich załatwić całą sprawę. Problem jednak polega na tym, że często wcale nie trzeba wiele wydać i silnie się strać, by wyglądać elegancko, aktualnie i na czasie. Moda męska daje niemal tyle samo możliwości co jej żeńska odmiana.

Bycie modnym jest mało męskie?

MIT! Szkodliwy w dodatku. Na szczęście coraz więcej mężczyzn zaczyna dostrzegać potrzebę dbałości o swój wygląd. Prawda jest taka, że każdy mężczyzna może odnaleźć się w modzie męskiej. Moda w końcu nie polega na tym, by przyjmować bezkrytycznie wszystkie trendy. Chodzi tu o własną interpretację i odnalezienie swego stylu.

Każdy mężczyzna powinien zdawać sobie sprawę z mocy jaką daje stylowy wygląd. Niektórzy powiedzą, że wygląd nie jest najważniejszy. I mają rację, bo nie jest. Ale jest bardzo ważny, bo buduje pierwsze wrażenie, które często jest czynnikiem decydującym. Zadbany i dobrze ubrany mężczyzna to synonim sukcesu i pewności siebie. Nie warto rezygnować z możliwości jakie daje nam ubiór.

Przede wszystkim poznaj swój prawdziwy rozmiar

Ważna zasada, która tyczy się właściwie każdego elementu męskiej garderoby. Kupujmy ubrania w swoim rozmiarze. Panowie mają niestety tendencję do kupowania za dużych spodni, koszul, marynarek, tak jakby bali się ubrać coś zbytnio dopasowanego. Tymczasem nic tak nie podkreśla stylu mężczyzny jak dobrze dopasowana marynarka lub koszula. Wcale nie musi się to kojarzyć ze stylem proponowanym przez mężczyzn metroseksualnych. Obecnie docenia się odpowiednie dopasowanie również w stylu zupełnie klasycznym.

Krawat i marynarka, tylko od święta?

Błąd! Zarówno krawat jak i marynarkę panowie mogą nosić na wiele sposobów. Wystarczy, dobrać marynarkę o nieco mniej eleganckim kroju i materiale, np. z sztruksu, lnu czy tweedu i już! Taką marynarkę można nosić nawet do spodni jeansowych. Ważne jednak by zarówno spodnie jak i marynarka były dobrze dopasowane.

Niektórym wydaje się, że krawat przeznaczony jest tylko na bardzo oficjalne okazje, tymczasem w modzie męskiej wcale nie ma takich ograniczeń! Na co dzień polecane są mniej oficjalne krawaty wykonane np. z wełny. Z kolorami krawatów można naprawdę poeksperymentować, dobrze jest  bawić się modą, to już dawno przestało być mało męskie.

T-shirt czy koszula?

Prawda jest taka, że nie ma bardziej pociągającego widoku niż mężczyzna w koszuli. Można ją nosić rozpiętą lub z krawatem, świetnie się prezentuje zarówno w bardzo eleganckich stylizacjach, jak i w tych zupełnie nieoficjalnych, na co dzień. Klasykiem w modzie męskiej są koszulę w kratę, które można dobrać do właściwie każdej stylizacji (oczywiście wszystko zależy od kolorystki i materiału z jakiego wykonana jest koszula).

Nie znaczy to jednak, że T-shirty są całkowicie passe. Wręcz przeciwnie, są nieodzownym elementem luźniejszych stylizacji, zwłaszcza tych sportowych. W nich również można prezentować się męsko, jest jednak jedno ale. Unikaj luźnych, workowatych T-shirtów. Dobieranie stroju do figury kojarzy Ci się wyłącznie z modą kobiecą? To błąd! Mężczyzna również ma co podkreślać. To samo tyczy się koszul, warto zwrócić uwagę na koszule taliowane.

Mucha wraca do łask!

Mucha kojarzy Ci się tylko z Twoim dziadkiem? Znów błąd. W modzie męskiej mucha już od kilku sezonów jest jak najbardziej na topie! To świetna alternatywa dla krawata i pomysł na niebanalne wykończenie stylizacji. Muchę niezmiennie można założyć do smokingu lub fraka, ale nic nie stoi na przeszkodzie by założyć ją także do nieco luźniejszych stylizacji np. do koszuli w kratę. Należy jednak zachować ostrożność, bo dobór odpowiedniej stylizacji do muszki, to nie lada wyzwanie!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.