Strona główna Technologia Instagram – Jak zyskać polubienia zdjęć

Instagram – Jak zyskać polubienia zdjęć

5099
0
instagram
Instagram daje wiele możliwości zdobywania nowych obserwatorów naszych zdjęć

Instagram, pozwalający udostępniać innym swoje zdjęcia, to jedna z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych, która liczy obecnie miliony użytkowników. Oferuje on wspaniałą możliwość dzielenia się obrazkami z codziennego życia z rodziną, przyjaciółmi oraz innymi użytkownikami z całego świata. Tylko jak zyskać większą ilość polubieni?

To bardzo przyjemne uczucie, gdy zamieszczasz zdjęcie i polubi je parę osób, choć wielu amatorów fotografii marzy o tym, żeby zdobyć szerszą widownię. Szczególnie, że dzisiejsze smartfony dają wprost niesamowite możliwości autokreacji i ekspresji artystycznej. Często jednak nie wiedzą, jak to osiągnąć.

Popularny instagram

Przeczytaj poniższy tekst, a dowiesz się, jak zdobyć więcej polubień na Instagramie.

1. Połącz swoje konto na Instagramie z profilem na Facebooku

Wystarczy, że ustawisz na Instagramie automatyczne zamieszczanie nowych zdjęć na Facebooku, a w prosty sposób zdobędziesz dla nich więcej polubień. Musisz tylko połączyć oba profile i zaznaczyć, żeby Facebook zezwalał na udostępnianie zdjęć przez Instagram. Wielką zaletą takiego kroku jest fakt, iż większość osób ma na Facebooku pokaźną grupę znajomych, członków rodziny i przyjaciół. Mogą oni stać się całkiem sporą widownią dla twoich zdjęć i z dużym prawdopodobieństwem polubią niektóre z nich. Nie obawiaj się sygnalizować znajomym, jak wielką przyjemność sprawiają ci ich lajki. Może to tylko zachęcić do polubienia zdjęć, które przyciągną ich uwagę.

2. Do każdego zdjęcia dodaj szczegółowe, opisowe hasztagi

Niektórzy ludzie dopiero oswajają się z tym użytecznym narzędziem w mediach społecznościowych, inni już od jakiegoś czasu czerpią z niego korzyści. Hasztag to słowo kluczowe, używane do opisu postu, wyróżniające się stojącym przed nim symbolem kratki. Jeżeli przykładowo zamieszczasz zdjęcie uroczego szczeniaczka, możesz oznaczyć je hasztagami: #słodziak i #piesek lub połączyć je w jedną frazę, np. #słodkiszczeniak. Instagram pozwala na znacznie szybsze odnalezienie twoich zdjęć kiedy są one skojarzone z konkretnymi tematami.

3. Zorientuj się, jakie hasztagi aktualnie trendują i zamieszczaj zdjęcia, których tematyka się z nimi pokrywa

Jeżeli zauważysz, że konkretny hasztag konsekwentnie pojawia się przy zdjęciach, które zamieszczają inne osoby, przyciągnij uwagę do swojego konta, publikując fotkę, do której takie słowo kluczowe będzie pasowało. Przykładowo, jeżeli do kin wchodzi nowy film i wszyscy o nim mówią, hasztag z jego nazwą może rozpocząć trend. Jeżeli zapozujesz przed kinem, w którym ów obraz wyświetlają, będziesz mógł zamieścić pod zdjęciem popularny hasztag.

4. Staraj się zamieszczać interesujące, artystyczne i dobrze obrobione zdjęcia

Najczęściej, gdy ktoś dobrze się bawi i chce się tym podzielić na Instagramie, nie zawraca sobie głowy obróbką zdjęcia. Często ludzie wykonujący zwyczajne selfie na nieciekawym tle dziwią się brakiem polubień. Czy słusznie? Jeśli  rzeczywiście dbasz o swoją widownię, powstrzymaj się od spontanicznego zamieszczania zdjęć i poświęć trochę czasu na poprawę ich jakości. Instagram pozwala również pokombinować z filtrami, nieco zmieniającymi i uatrakcyjniającymi z pozoru typowe zdjęcia. Warto się tego nauczyć.

5. Podejmuj interakcje z innymi użytkownikami Instagramu

Niekiedy najlepszym sposobem na zdobycie lajka pod zdjęciem jest polubienie najpierw cudzej fotki. Aktywne angażowanie się w społeczność poprzez lajki oraz komentarze to świetny sposób na zdobycie grona obserwatorów. Działa tutaj uniwersalna zasada wzajemności.

6. Publikuj swoje zdjęcia w porach, gdy ma je okazję zobaczyć najwięcej osób

Istnieją pewne sprawdzone pory, gdy najwięcej osób odwiedza swoje profile w serwisach społecznościowych. Zaliczają się do nich: godziny poranne – przed wyjściem do pracy czy szkoły, wczesne popołudnie – przerwa obiadowa oraz wieczór – po powrocie z pracy. Z frekwencją w weekendy bywa różnie, jednak zamieszczając zdjęcia w piątkowy lub sobotni wieczór, gdy większość osób imprezuje, ryzykujesz, iż twoje aktualizacje pozostaną niezauważone. Obserwuj, w jakich porach twoje posty zyskują największy oddźwięk i ich się trzymaj. Instagram działa tutaj jak wszystkie inne portale społecznościowe dlatego warto pamiętać, że pora dnia jest ważna.

7. Komentuj i lajkuj zdjęcia zamieszczane na popularnych profilach

Staniesz się w ten sposób bardziej widoczny. Istnieje prawdopodobieństwo, że przy okazji ktoś zwróci uwagę na ciebie i zechce przejrzeć zdjęcia na twoim koncie. Ta zasada sprawdza się szczególnie wtedy, gdy poszczególnych użytkowników łączą te same zainteresowania czy gust w odniesieniu do stylu, czy też tematyki.

8. Zamieszczaj zdjęcia z niebieskimi elementami

Może się to wydawać zbyt proste i osobliwe, by było prawdą, lecz najnowsze badania wykazały, iż zamieszczone na Instagramie zdjęcia, na których znajdowały się niebieskie elementy, otrzymywały średnio o 24% więcej polubień niż te w tonacji pomarańczowej oraz czerwonej. Trzymaj się więc kolorystyki nawiązującej raczej do nieba czy morza niż jesiennych liści i wypróbuj powyższe obserwacje statystyczne w praktyce. Kolor może zatem decydować o sukcesie.

9. Udostępniaj swoje zdjęcia z Instagramu na Twitterze, opatrując je odpowiednimi hasztagami

Jest to prosty sposób na zdobycie szerszej widowni. Twitter to serwis społecznościowy znajdujący się obecnie na fali, szczególnie wśród młodszych użytkowników w Polsce. Warto to wykorzystać.

10. Bądź wyjątkowy

Zamieszczaj treści, do których nie ma dostępu nikt poza tobą. Poprzez swoje zdjęcia daj innym poznać własny, wyjątkowy styl. Im bardziej atrakcyjne będą twoje posty, tym więcej ludzi będzie z ciekawością wyczekiwało kolejnych aktualizacji. Oryginalność zawsze jest w cenie. Dlatego zawsze warto eksperymentować by wypracować niepowtarzalny styl, dzięki czemu będziesz mógł z łatwością podbić nie tylko Instagram ale i inne portale społecznościowe.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.