Strona główna Związki Biżuteria dla panny młodej

Biżuteria dla panny młodej

867
0
dobór biżuterii na ślub
Biżuteria na ślub powinna komponować się z całością wizerunku panny młodej

Dobór sukni ślubnej to dopiero początek pracy nad wizerunkiem panny młodej. Równie ważne są dodatki i makijaż, które muszą stworzyć spójny wizerunek przyszłej żony. Jednym z większych dylematów jest często odpowiedni dobór biżuterii, tak, by pasowała zarówno do urody, jak i rodzaju sukni i charakteru stylizacji.

Aby prawidłowo dobrać biżuterię, najpierw należy określić, na co się decydujemy: czy wybieramy pełen komplet składający się z kolczyków, naszyjnika i bransolety, czy rezygnujemy z jednego z elementów. Największym dylematem dla większości panien młodych jest tutaj kwestia połączenia naszyjnika i kolczyków. Większość stylistek ślubnych radzi stosować się do ogólnych zasad:

  • jeśli wybieramy długie, zdobne kolczyki, rezygnujemy z naszyjnika lub też decydujemy się na bardzo subtelny,
  • w przypadku dużych naszyjników kolczyki ograniczamy do subtelnych wkrętek,
  • nie musimy dobierać idealnych kompletów, starajmy się jednak postawić na te same lub podobne kamienie i obowiązkowo ten sam rodzaj metalu,
  • dobór bransoletki nie jest tak uzależniony od wielkości pozostałych elementów biżuterii, jednak wpływa na nią rodzaj rękawka i rękawiczek dobieranych przez pannę młodą.

Liczy się kształt

Kiedy już wiemy, jakie elementy nas interesują, musimy uwzględnić rodzaj dekoltu – wbrew pozorom nie jest on ważny tylko przy doborze naszyjnika, ale również kolczyków! Na jaką biżuterię postawić przy odpowiednim rodzaju dekoltu?

  • W przypadku klasycznego gorsetu o wykończeniu serca możemy postawić na duży, rzucający się w oczy naszyjnik. Zamiennikiem mogą być bardzo długie, sięgające ramion kolczyki, jednak ze względu na wygodę (takie kolczyki są bardzo ciężkie) lepiej zdecydować się na naszyjnik.
  • Zabudowany dekolt z koronką w postaci bolerka lub koronkowego wykończenia sukni wygląda lepiej bez jakiejkolwiek ozdoby na szyi – choć zależy to również od wysokości wykończenia. Jeśli dekolt kończy się okolo 5 centymetrów pod obojczykami, można postawić na bardzo delikatny łańcuszek z subtelną zawieszką.
  • Dekolty asymetryczne źle wyglądają z wszelkimi rodzajami naszyjników – decydując się na niego, postawmy tylko na bardziej zdobne kolczyki i ciekawą bransoletkę.
  • Dekolt w kształcie litery V bardzo dobrze wygląda z takim samym kształtem naszyjnika – wydłuża to szyję i wysmukla całą sylwetkę.
  • Dekolt karo, lub tzw. dekolt królowej Anny jest na tyle strony, że polecamy wybór samych kolczyków lub – ewentualnie – skromnego łańcuszka z niewielkim wisiorkiem. Idealne za to sprawdzą się dłuższe, wiszące kolczyki.

Warto również wspomnieć o wyborze bransoletki – tutaj musimy uwzględnić obecność rękawków, rękawiczek oraz obwód nadgarstka panny młodej. W przypadku długich, koronkowych rękawów kobiety najczęściej rezygnują z bransoletek, ewentualnie stawiają na bardzo subtelne, łańcuszkowe, które nie będą zaczepiały się o koronkę.

Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat doboru biżuterii ślubnej, zapraszamy na https://wedding.pl/inspiracje/bizuteria-slubna/.

Foto: Pixabay.com

Poprzedni artykułSprzątanie – czego nie robić
Następny artykułMięta pieprzowa – Właściwości i wykorzystanie
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.