Strona główna Związki Biżuteria dla panny młodej

Biżuteria dla panny młodej

456
0
PODZIEL SIĘ
dobór biżuterii na ślub
Biżuteria na ślub powinna komponować się z całością wizerunku panny młodej

Dobór sukni ślubnej to dopiero początek pracy nad wizerunkiem panny młodej. Równie ważne są dodatki i makijaż, które muszą stworzyć spójny wizerunek przyszłej żony. Jednym z większych dylematów jest często odpowiedni dobór biżuterii, tak, by pasowała zarówno do urody, jak i rodzaju sukni i charakteru stylizacji.

Aby prawidłowo dobrać biżuterię, najpierw należy określić, na co się decydujemy: czy wybieramy pełen komplet składający się z kolczyków, naszyjnika i bransolety, czy rezygnujemy z jednego z elementów. Największym dylematem dla większości panien młodych jest tutaj kwestia połączenia naszyjnika i kolczyków. Większość stylistek ślubnych radzi stosować się do ogólnych zasad:

  • jeśli wybieramy długie, zdobne kolczyki, rezygnujemy z naszyjnika lub też decydujemy się na bardzo subtelny,
  • w przypadku dużych naszyjników kolczyki ograniczamy do subtelnych wkrętek,
  • nie musimy dobierać idealnych kompletów, starajmy się jednak postawić na te same lub podobne kamienie i obowiązkowo ten sam rodzaj metalu,
  • dobór bransoletki nie jest tak uzależniony od wielkości pozostałych elementów biżuterii, jednak wpływa na nią rodzaj rękawka i rękawiczek dobieranych przez pannę młodą.

Liczy się kształt

Kiedy już wiemy, jakie elementy nas interesują, musimy uwzględnić rodzaj dekoltu – wbrew pozorom nie jest on ważny tylko przy doborze naszyjnika, ale również kolczyków! Na jaką biżuterię postawić przy odpowiednim rodzaju dekoltu?

  • W przypadku klasycznego gorsetu o wykończeniu serca możemy postawić na duży, rzucający się w oczy naszyjnik. Zamiennikiem mogą być bardzo długie, sięgające ramion kolczyki, jednak ze względu na wygodę (takie kolczyki są bardzo ciężkie) lepiej zdecydować się na naszyjnik.
  • Zabudowany dekolt z koronką w postaci bolerka lub koronkowego wykończenia sukni wygląda lepiej bez jakiejkolwiek ozdoby na szyi – choć zależy to również od wysokości wykończenia. Jeśli dekolt kończy się okolo 5 centymetrów pod obojczykami, można postawić na bardzo delikatny łańcuszek z subtelną zawieszką.
  • Dekolty asymetryczne źle wyglądają z wszelkimi rodzajami naszyjników – decydując się na niego, postawmy tylko na bardziej zdobne kolczyki i ciekawą bransoletkę.
  • Dekolt w kształcie litery V bardzo dobrze wygląda z takim samym kształtem naszyjnika – wydłuża to szyję i wysmukla całą sylwetkę.
  • Dekolt karo, lub tzw. dekolt królowej Anny jest na tyle strony, że polecamy wybór samych kolczyków lub – ewentualnie – skromnego łańcuszka z niewielkim wisiorkiem. Idealne za to sprawdzą się dłuższe, wiszące kolczyki.

Warto również wspomnieć o wyborze bransoletki – tutaj musimy uwzględnić obecność rękawków, rękawiczek oraz obwód nadgarstka panny młodej. W przypadku długich, koronkowych rękawów kobiety najczęściej rezygnują z bransoletek, ewentualnie stawiają na bardzo subtelne, łańcuszkowe, które nie będą zaczepiały się o koronkę.

Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat doboru biżuterii ślubnej, zapraszamy na https://wedding.pl/inspiracje/bizuteria-slubna/.

Foto: Pixabay.com

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.