Strona główna Związki Oczekiwanie wobec męża – 5 niesprawiedliwych zachowań

Oczekiwanie wobec męża – 5 niesprawiedliwych zachowań

2148
0
oczekiwanie wobec męża
Warto pracować nad tym by nasze oczekiwania nie były za bardzo wygórowane

Każdy ma nie jedno oczekiwanie wobec swojego partnera życiowego, jednak nie wszystkie one mają w pełni uczciwy i realny charakter. Z czego warto zrezygnować i nad czym warto popracować, by życie we wspólnym związku było szczęśliwsze.

Problemy w małżeństwie zwykle zaczynają się od nierealistycznych oczekiwań, które małżonkowie mają nawzajem względem siebie. Przekształcają się one w niezaspokojone potrzeby, a te z kolei stają się źródłem napięć i powstawania konfliktów w rodzinie.

Oto 5 krzywdzących oczekiwań ze strony żony, które szkodzą małżeństwu:

1. Oczekiwanie, że on zrozumie cię bez słów

Różnice pomiędzy mężczyznami i kobietami oraz ich sposobem myślenia są kwestią powszechnie znaną, stanowiąc inspirację dla licznych dowcipów. Kiedy jednak żona oczekuje, że jej mąż będzie rozumiał ją bez słów, widział rzeczywistość jej oczami, srogi zawód jest nieunikniony. Nikt nie siedzi w głowie innej osoby i żeby mógł zrozumieć jej uczucia, musi mu ona o nich opowiedzieć. Otwiera to furtkę do dalszej rozmowy i wzajemnego zrozumienia.

2. Oczekiwanie, że on nigdy nie będzie spoglądał na inne kobiety

Mężczyźni to wzrokowcy. Wszyscy odczuwają pokusę, widząc atrakcyjną kobietę. Jest to przykry fakt, który znacznie utrudnia facetowi funkcjonowanie we współczesnej, przesiąkniętej seksem kulturze. Jeżeli żona oczekuje, że mąż nie będzie oglądał się za innymi, po prostu ignoruje fakty. Z drugiej strony, niewątpliwie słusznym jest oczekiwanie, iż mąż ostatecznie oprze się pokusie. Bardzo ważne jest zatem, aby kobieta zrozumiała, jak to działa i wspierała męża w walce z pokusami.

3. Oczekiwanie, że zawsze będzie cię uszczęśliwiał

Zaczyna się to zwykle na początku związku, gdy wydaje ci się, że ty i twój książę z bajki będziecie żyli długo i szczęśliwie, ponieważ on o to zadba. Czas jednak odsłania bolesną prawdę, iż mąż niekiedy będzie również źródłem rozczarowań. Jeśli zatem kobieta dostrzega w mężu jedyne źródło swojego przyszłego szczęścia, niewątpliwie przysporzy to związkowi problemów.

4. Oczekiwanie, że on czyta w twoich myślach

Tak naprawdę kobieta stanowi dla mężczyzn zagadkę – cudowną, lecz trudną do rozwikłania. Owo nierealistyczne oczekiwanie często wypływa na powierzchnię przy okazji kłótni, gdy żona nie chce lub wydaje jej się, że nie musi tłumaczyć, co myśli. Wysyłanie sygnałów i robienie niejasnych aluzji nie pomoże mężowi zrozumieć twoich intencji tak, jak uczyniłoby to ich proste wyłożenie. Im więcej wysiłku włożysz w autentyczne podzielenie się swoimi myślami, tym łatwiej będzie twojemu mężowi je zrozumieć i przewidzieć twoją reakcję. Tym niemniej wciąż nie oznacza to, iż za każdym razem będzie on w stanie cię dobrze zrozumieć!

5. Oczekiwanie, że zawsze będzie miał te same priorytety, co ty

Często w sobotni poranek robicie wspólne plany, dopiero w ciągu dnia okazuje się, że nie chodziło wam dokładnie o to samo. Jeżeli będziesz miała w stosunku do takich planów zbyt wygórowane oczekiwania i sądziła, że mąż co do joty podziela twój punkt widzenia, przypuszczalnie skończy się to rozczarowaniem.

Upewnij się zatem, że twoje oczekiwania względem męża są realistyczne. Pamiętaj o dobrej komunikacji i wybaczaniu błędów.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.