Strona główna Związki Pokusa – Co może zrujnować twój związek

Pokusa – Co może zrujnować twój związek

1674
0
pokusa
Pokusa złamania podstawowych reguł jest stałym elementem wielu związków

Na wielu ludzi działa pokusa łamania podstawowych reguł społecznych, umożliwiających utrzymanie długotrwałych i bezkonfliktowych relacji w związku. Wynika to często z niewłaściwych przyzwyczajeń, wychowania czy braku właściwych wzorców. Jakiego typu postępowanie najczęściej prowadzi do rozpadu związku?

Istnieją takie pokusy, które mogą doprowadzić związek do ruiny, niezależnie od tego, jak bardzo kochasz swojego partnera. Niestety tak to już jest, że często ciągnie nas do zachowań destrukcyjnych, które trwale niszczą wzajemne relacje osobiste, a nawet długoletnie pożycie małżeńskie. Oto 7 zachowań, których powinnaś się wystrzegać:

1. Ciągłe kłamstwa

Gdy wiesz, że zrobiłaś coś, co nie spodobałoby się twojemu mężowi czy chłopakowi, odczuwasz silną pokusę, by okłamać go w związku z tym tematem. Skłamać jest łatwo, lecz później będą cię prześladować wyrzuty sumienia. Jeżeli kochacie się nawzajem, nigdy nie powinniście obawiać się prawdy, jakkolwiek by była gorzka. Pamiętaj, że solidny związek nie może opierać się na kłamstwach! Pokusa zatajania prawdy jest niezwykle ryzykowna, bo trudna do przewidzenia w skutkach. Po jej odkryciu przez druga stronę wiele spraw może być znacznie wyolbrzymione, a z pozoru niewinne kłamstwo przerodzić się w istotny życiowy konflikt.

2. Pokusa zdrady

Pokusa zdrady dotyka większości ludzi w związkach, niezależnie od płci. Jest również jednym z czynników, który najłatwiej niszczy wzajemne relacje. Jeżeli jesteś w stałym związku i w twoim życiu pojawi się drugi mężczyzna lub kobieta, wszystko się komplikuje. Jeżeli naprawdę kochasz swojego partnera, jedynym wyjściem będzie oparcie się niebezpiecznej pokusie zdrady i niewierności.

3. Przejęcie przedmiotów należących do partnera

Jeżeli jesteś w stałym związku i mieszkacie razem, możesz odczuwać pokusę przywłaszczania sobie ubrań czy pieniędzy partnera bez pytania go o zgodę. Niektóre pary nie widzą w tym problemu, jednak dla innych jest to nie do pomyślenia. Twój mąż lub chłopak ma prawo wiedzieć, co od niego pożyczasz lub ile pieniędzy bierzesz. Pokusa sięgania po wspólne środki, bez większych ograniczeń bardzo często rujnuje wzajemne zaufanie i prowadzić może do wielu sporów i kłótni.

4. Spędzanie większej ilości czasu z przyjaciółmi

Jeżeli od wielu lat jesteś w związku, możesz czuć się zazdrosna o te wszystkie imprezy i mnóstwo wolnego czasu, który mają twoi przyjaciele, szczególnie, jeśli są singlami. Nie warto jednak poświęcać dobra związku, aby zdobyć trochę więcej czasu dla siebie. Pamiętaj, że nikt nie zakazuje ci spotkań z przyjaciółmi, musisz tylko przedyskutować to z partnerem i zaplanować swój czas tak, by nie godziło to w jego potrzeby.

5. Brak zaangażowania w związek

Gdy jesteście już ze sobą przez dłuższy czas, możesz poczuć się tak wygodnie, że przestaniesz wkładać jakikolwiek wysiłek w waszą relację. Poczucie bezpieczeństwa to coś fantastycznego, lecz może mieć również groźne skutki. Nieważne, jak długo ze sobą jesteście – cały czas musicie podtrzymywać związek, by mógł trwać. Pokusa lenistwa i braku zaangażowania może być niezwykle niebezpieczna, gdyż może prowadzić do osłabienia wzajemnych więzi.

6. Ciągłe spory

Gdy masz zły nastrój, bardzo łatwo jest nawrzeszczeć na partnera, by wyzwolić emocje. Pamiętaj jednak, że możesz go tym zranić, a w konsekwencji doprowadzić do niekończących się kłótni. Nie denerwuj bez potrzeby swojego mężczyzny, a jeśli koniecznie musisz się wyżyć, pokrzycz sobie w poduszkę. Może wydaje ci się to zabawne, jednak naprawdę działa! Nigdy nie obwiniaj swojego ukochanego z powodu problemów, których nie wywołał. W ten sposób pozostaniecie blisko.

7. Traktowanie wysiłków partnera jako czegoś oczywistego

Wykaż trochę empatii. Jeżeli on pierze twoje ubrania i co rano przygotowuje ci śniadanie, okaż, że jego wysiłki mają dla ciebie znaczenie. Traktuj swojego partnera z szacunkiem. Pokusa ignorowania codziennych czynności jest prosta droga do niezwykle nudnej i szkodliwej rutyny w związku.

Czasem trudno jest utrzymać dobre funkcjonowanie związku, szczególnie jeśli jedna ze stron nic od siebie nie daje. Jeżeli chcesz, by wasz związek był solidny, pamiętaj, aby wystrzegać się wyżej opisanych błędów. To normalne, że doświadczasz pewnych pokus, musisz jednak nauczyć się je zwalczać – i upewnić się, że twój partner postępuje tak samo.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie problemu, jakim jest zdrada małżeńska i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.