Strona główna Związki Pożycie małżeńskie – 9 zasad które można dzisiaj bezkarnie łamać

Pożycie małżeńskie – 9 zasad które można dzisiaj bezkarnie łamać

2775
0
pożycie małżeńskie
Małżeńskie pożycie wymaga czasem łamania utartych reguł i zasad

Pożycie małżeńskie wymaga bezustannych starań i kompromisów, które często stanowią utarte reguły i zasady. Z biegiem czasu mogą się one jednak stawać nieaktualne. Które z nich można dzisiaj praktycznie łamać bezkarnie?

Ludzie starej daty są przyzwyczajeni do pewnych kardynalnych zasad udanego małżeństwa, którym przez całe życie hołdują. Czasy się zmieniają, a oprócz tego każda para jest inna. Niektórzy wciąż podążają za regułami ustanowionymi przez naszych przodków, natomiast inni nie przykładają do nich specjalnej wagi.

W dzisiejszych czasach wiele par łamie owe zasady, postrzegając je jako anachroniczne, co nie oznacza, że przeszkadza im to wieść szczęśliwe życie. Sami zresztą możecie się przekonać, czy owe staroświeckie koncepcje na udane pożycie wciąż do was przemawiają!

1. Zawsze należy spać razem

W dzisiejszych czasach wiele kochających się par ze względu na różne okoliczności musi spać osobno. Nie warto się martwić, jeśli jest tak w twoim przypadku, gdyż nie oznacza to, iż twój związek chyli się ku upadkowi. Spanie w oddzielnym łóżku może być przyjemne – przypomnij sobie, jak było w dzieciństwie! Obudźcie w sobie nowe uczucia i spędzajcie więcej czasu razem, a wspólne pożycie na pewno na tym zyska.

2. Kłótnie prowadzą do rozwodu

Często zdarza się, iż seria nierozwiązanych problemów prowadzi do rozwodu. Głupotą jednak jest myślenie o rozwodzie z powodu drobnych sprzeczek. Istnieje wiele sposobów na rozwiązywanie problemów oraz sporów – najważniejsze jest pragnienie bycia razem. Powinniście potraktować trudniejszy okres w związku jako próbę, która wykaże siłę waszej miłości. Chęć przepracowania problemów w relacji to zdrowy objaw.

3. Wspólne wakacje

Niekiedy wakacje spędzone osobno dostarczają nowej dawki inspiracji i wzmacniają uczucie. Kobiety oraz mężczyźni mają inne wyobrażenia oraz potrzeby, w związku z tym czasem konieczny jest weekend spędzony w jednopłciowym towarzystwie. Aby druga strona nie czuła się samotna, warto zaplanować wakacje w tym samym terminie. Pamiętaj, że każdy potrzebuje własnej przestrzeni i czasu tylko dla siebie – nie ma to nic wspólnego ze zdradą i może polepszyć dalsze wspólne pożycie!

4. Wspólne pasje

Osoby, które są w związku, nie muszą rozwijać wyłącznie wspólnych pasji. Każdy lubi coś innego. Wystarczy, że będziecie rozmawiali o swoim hobby i dzielili się z drugą stroną emocjami. To wspaniale, jeśli wasze zainteresowania się pokrywają, jeżeli jednak tak nie jest, nie można przymuszać partnera do aktywności, które nie sprawiają mu przyjemności. W takim przypadku nie ma szans na udane pożycie w dłuższej perspektywie. Warto szukać punktów stycznych, ale nic na siłę!

5. Nie należy kłaść się do łóżka w gniewie

Zwalczanie negatywnych emocji nie jest prostą sprawą, szczególnie jeśli opanują twój umysł późną porą. Wieczór to pora najbardziej sprzyjająca refleksji. W tym czasie w głowie gromadzą się różne myśli, a niektóre z nich mogą zrodzić gniew. Nie traktujcie tego poważnie – spróbujcie lepiej rozweselić się nawzajem.

6. Śluby uczciwości

Bycie stuprocentowo szczerym i uczciwym wydaje się niemożliwe, nie oznacza to jednak, że należy kłamać. Prawdomówność to szlachetna cecha, lecz może również ranić. Być może nie podoba ci się jego fryzura, jakaś część garderoby czy inna mało istotna rzecz. Nie ma potrzeby ciągle mu o tym przypominać, gdyż jest to najprostsza droga do kłótni. Małe kłamstewka są czymś zupełnie normalnym, nie próbuj ich jednak w przypadku poważniejszych spraw. Kłamstwo nie może być również czymś, co gładko wejdzie ci w nawyk, narażając wasze wspólne pożycie na ryzyko rozpadu.

7. Należy podtrzymywać ekscytację

Często mówi się, że należy stale uatrakcyjniać wspólnie spędzany czas. Z całą pewnością ciekawie jest próbować nowych rzeczy, lecz nie codziennie. Musimy się przyzwyczaić do nowości. Nawyki są w pewien sposób użyteczne, pomagają bowiem pozbyć się stresu spowodowanego ciągłymi zmianami. Czasem warto ożywić związek, lecz należy zadbać o rozsądne granice.

8. Gdy wypali się iskra namiętności, to już koniec

Idealny związek zaczyna się od iskry, która roznieca niegasnący ogień. Oczarowani potęgą miłości, staramy się podtrzymywać żar za wszelką cenę. Nie obawiaj się momentów, w których wydaje ci się, że wszystko skończone. Może to tylko sygnał, iż należy otworzyć nowy rozdział w waszym związku, a wspólne pożycie rozpocznie się na zupełnie nowym poziomie?

9. Należy unikać przyjaciół płci przeciwnej

Nie ma nic złego w różnopłciowych przyjaźniach. Otoczenie wianuszkiem takich przyjaciół nie oznacza od razu, że szukasz okazji do romansu. Dziś takie przyjaźnie nie są uznawane za nic zdrożnego. Jeżeli jednak twój partner łatwo robi się zazdrosny, możesz zaznajomić go ze swoimi przyjaciółmi, dzięki czemu będziecie mogli spędzać czas we wspólnym gronie.

Wyżej wymienione zasady można bezpiecznie łamać, gdyż nie stanowi to bezpośredniego ryzyka dla związku. Po prostu kochajcie się i nie pozwólcie zaplątać się w sieć sztywnych, przestarzałych reguł, by wasze wspólne pożycie było długie i szczęśliwe.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.