Strona główna Związki Pierwsza randka – 7 błędów które dyskwalifikują partnera

Pierwsza randka – 7 błędów które dyskwalifikują partnera

1834
0
pierwsza randka
Pierwsza randka nie powinna być zbyt zbyt długa i poważna

Pierwsza randka jest bardzo szczególną okolicznością, która z jednej strony wymaga od partnerów wzbudzenia zainteresowania, a z drugiej nie powodowania uprzedzeń. Warto zatem wystrzegać się niektórych zachowań, by nie zdyskwalifikować się już na pierwszym etapie poznania. Zastanówmy się razem co zrobić, by pierwsza randka nie stała się koszmarem.

Poszukiwania własnego księcia z bajki mogą okazać się skomplikowanym przedsięwzięciem. Jeżeli szukasz kogoś na stałe, musisz być przygotowana na wiele nieudanych randek. Nie denerwuj się, gdyż zdobyte doświadczenie pomoże ci odsiać niewłaściwych kandydatów. Nie zawsze warto jednak tracić czas na sprawdzanie pewnych rzeczy w praktyce, gdy możesz wspomóc się praktycznymi wskazówkami.

Pierwsza randka – Czego warto unikać?

Oto 7 najczęstszych błędów, które dyskwalifikują adoratora już na etapie pierwszej randki:

1. Opowieści o byłej

Najbardziej irytującą sytuacją na pierwszej randce jest opowiadanie o byłych partnerach. Zdecydowanie lepiej snuć wizje dotyczące nowego związku niż rozwodzić się na temat wad poprzedniego. Nowo poznana kobieta powinna być na pierwszym miejscu w oczach mężczyzny, który pierwszy raz umawia się z nią na randkę. Tu nie ma miejsca na rozmowy o byłej. Jest to zdecydowanie czynnik dyskwalifikujący. Pierwsza randka powinna omijać obciążające tematy z przeszłości i stanowić jedynie zaczyn do następnych etapów poznania. Dlatego warto nauczyć się odpowiednio rozmawiać.

2. Spóźnialstwo

Spóźniony adorator nie wzbudza pozytywnych uczuć. Oczywiście zdarzają się różne sytuacje losowe, jeśli jednak mężczyzna nie zadaje sobie nawet trudu, by jakoś się wytłumaczyć, powinna ci się zapalić czerwona lampka. Przeważnie oznacza to, iż masz do czynienia z lekkoduchem, który nie będzie traktował związku poważnie. Jeżeli jednak poza tym zrobił na tobie dobre pierwsze wrażenie, sprawdź, czy na następne spotkanie przyjdzie punktualnie. Pierwsza randka nie musi od razu wskazać na wszystkie wady i zalety nowo poznanej osoby.

3. Nieznajomość dobrych manier

Podstawowa znajomość etykiety jest nieodzowna. Nie będziesz przecież patrzeć na faceta, który przeżuwa z otwartymi ustami, a na pytania odpowiada monosylabami. Pierwsza randka to okazja, żeby pokazać się z jak najlepszej strony, a nie zachowywać się jak małpa wypuszczona z cyrku. Jeżeli mężczyzna cały czas skarży się na wysokie ceny w lokalu, pokazuje swoją zaściankowość i brak obycia. Jeśli nie potrafi zachować się w towarzystwie kobiety, nie warto dawać mu drugiej szansy.

4. Pijaństwo

Jeden kieliszek pomaga się rozluźnić, lecz wszystko powinno mieć swoje granice. Pijany mężczyzna nie jest w żaden sposób zachęcający, a przede wszystkim zachowuje się nieodpowiednio. Rozładowywanie tremy na pierwszej randce za pomocą alkoholu nie jest najlepszym pomysłem. Jeżeli nie chcesz, żeby randka skończyła się wzywaniem taksówki po pijanego w sztok adoratora, powinnaś mu w porę podziękować za towarzystwo.

5. Brak szacunku

Jest to problem, który rzutuje na wszystkie sfery życia. Każdy zdrowy związek opiera się na szacunku i wzajemnym zrozumieniu. Jeżeli na pierwszej randce mężczyzna postawi cię w niezręcznej sytuacji, powinnaś wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski i zdać sobie sprawę, że taki związek nie ma przyszłości. Partner powinien szanować twój światopogląd oraz granice, których nie chcesz przekraczać. Często zdarza się, że dwoje ludzi do siebie nie pasuje. Musisz nauczyć się dostrzegać prawdziwą naturę innych osób, jeśli w przyszłości chcesz uniknąć sytuacji, w której ktoś będzie ci okazywał brak szacunku.

6. Zapatrzenie w siebie

Kiedy idziesz na pierwszą randkę, jesteś niewątpliwie żywo zainteresowana swoim towarzyszem. Czasem możesz nawet poczuć się jak reporterka, która robi z nim wywiad! Oczywiście mężczyzna nie musi stale mówić, lecz rozmowa powinna toczyć się gładko i interesująco. Na pewno chcesz usłyszeć, co on ma do powiedzenia, lecz pragniesz też, żeby i on miał chęć pytać o coś ciebie. Jeżeli jest za bardzo zaabsorbowany samym sobą, może to stanowić poważny problem. Pierwsza randka pozwala często określić aurę danej osoby, ale warto pamiętać, że każdy może po prostu mieć słabszy dzień.

7. Brak dbałości wygląd

Pierwsza randka to czas, gdy każdy chce się pokazać w jak najlepszym świetle, dlatego też przedstawiciele obojga płci powinni zadbać w tych okolicznościach o dobrą prezencję. Nie trzeba od razu kupować drogich ubrań, lecz ważne jest, by zadbać o styl. Mężczyzna powinien dobrze wyglądać oraz pachnieć. Panowie pewni siebie i stylowi łatwiej zdobywają serca niewiast, robiąc na nich często piorunujące wrażenie.

Pierwsza randka to dopiero początek

Pierwsza randka to ważna chwila, która zostaje w pamięci do końca życia. Musisz być bardzo uważna i kierować się rozsądkiem, jeśli chcesz znaleźć odpowiedniego partnera. Warto się również nauczyć rozpoznawać sygnały, świadczące o prawdziwym zainteresowaniu danego mężczyzny.

Nie zapomnij jednak słuchać własnego serca! To dopiero początek drogi, która nie zawsze musi być kontynuowana. Warto jednak zawsze zbierać pewne doświadczenie i obserwacje, które mogą okazać się bardzo pomocne w przyszłości. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie można w końcu odnaleźć swoją miłość.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

 

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.