Strona główna Związki Związek na odległość – Jak go przetrwać

Związek na odległość – Jak go przetrwać

2634
0
związek na odległość
O związek na odległość należy dbać w szczególny sposób

Związek na odległość to niezwykle trudna próba, zwłaszcza dla młodych i mniej doświadczonych ludzi. Co robić by przetrwać ten trudny czas i nie poddać się licznym pokusom?

Delegacja, praca gdzieś z dala od domu… a może po prostu inne pochodzenie? Często zdarza się tak, że ludzie decydują się na związki na odległość. Bo ich miłość wydaje się być tak wielka, że nic będzie w stanie jej przerwać.  Jednak po czasie zawsze przychodzi chwila zastanowienia – czy to w ogóle ma sens?

Związek na odległość – Wszystko da się pogodzić

Związek na odległość to nie wyrok, jeżeli wszystko dobrze przemyślimy i będziemy się trzymać określonych zasad, nic straconego. Nie ma znaczenia jak wiele kilometrów dzieli dwie, kochające się osoby. Najważniejsze jest by stosować się do kilku, ważnych zasad.

Prawda na pierwszym miejscu

Każdy związek oczekuje od nas prawdomówności, również związek na odległość. Bez szczerości nie da się zbudować nic trwałego. Jeżeli jednak nasz ukochany znajduje się na drugim końcu Polski, albo co gorsza – świata, prawdomówność zyskuje jeszcze większą wagę. Jeżeli odczuwasz jakiś niepokój, zauważasz, że z Waszym związkiem dzieje się coś niedobrego, musisz o tym rozmawiać z partnerem. Kiedy masz go przy sobie łatwiej jest wszystko zauważyć, w tej sytuacji jednak największą moc mają słowa, dlatego nie zapominaj o codziennym, częstym kontakcie…

Słowa mają moc

Kiedy mamy partnera przy sobie dajemy mu tyle swobody, ile jej potrzebuje i od nas wymaga. Jednak związek na odległość wymaga od nas innych zachować. W takim układzie nie mamy okazji ucałować partnera w czółko kiedy się przebudzi. Nie mrugniemy do Niego okiem za każdym razem kiedy na nas spojrzy i nie pogładzimy po włosach gdy tylko przemknie obok nas. To, iż powinniśmy zadbać o częstszy kontakt nie oznacza jednak, że mamy ograniczać jego swobodę.

Chodzi o to, żeby wszystkie te gesty zastępować słowami. Dzwonić, wysyłać sms’y – jak najczęściej. Do naszej dyspozycji są również komunikatory internetowe, dzięki którym rozmawiać można za darmo i tak długo, jak tylko zechcemy. Dzięki codziennym, częstym kontaktom, pozostaniemy zawsze na bieżąco a nasz partner będzie czuł, że o nim myślimy.

Nie wystawiaj na pokusy i sama nie kuś

Spotkania w gronie przyjaciół to dla większości z nas codzienność. Szkoła, praca, czy nawet wyjścia popołudniowe dla własnej przyjemności. Wspominaj o nich partnerowi i bądź świadom(a), że jeżeli spędzasz czas wyłącznie z jednym osobnikiem płci przeciwnej, możesz wywołać zazdrość drugiej strony. Poczuje się zagrożona(y) i być może sam zdecyduje się na skok w bok. Dlatego warto nauczyć się radzenia sobie z samotnością, poprzez poszukiwanie nowych i bardziej absorbujących zajęć.

Niezapowiedziane wizyty

Najważniejsza chwila, na którą czekają pary żyjące w związkach na odległość to spotkania… Najczęściej narzekają one na ich częstotliwość, która zwykle ma związek z samą odległością, ale i sytuacją materialną czy też rodzinną danej osoby. Warto jednak czasami, prócz tych spotkań odgórnie ustalonych, na które czeka się z wypiekami na twarzy, zaaranżować takie zupełnie niespodziewane. Każdy związek na odległość tego potrzebuje.

Warto trochę podsycić życie seksualne

Nie… nie chodzi o wirtualny seks – choć są fanatycy i takiej opcji. Najważniejsze, by zachować pragnienia o drugiej osobie. Najłatwiej sprawić to za pomocą zmysłu dotyku, który w tym układzie jest zupełnie nie osiągalny. Jednak czasami wystarczy przypomnieć sobie miłe chwile wspominając np. o bieliźnie, którą akurat mamy na sobie a była prezentem z okazji któregoś spotkania. Wyobraźnia zacznie działać, a ona zawsze utrwala związek na odległość. Takie zmiany ożywcze w związku mogą bardzo pomóc.

Nie daj się zwariować

Szczerość, zaufanie, prawdomówność to cechy bez których nie przetrwa żaden związek na odległość. Jednak to pełne oddanie nie oznacza wcale, że mamy usiąść w fotelu przed telewizorem i zrezygnować każdej drobnej przyjemności jaką jest np. spotkanie z przyjaciółmi. Niewiele osób wie, że dzięki takim wyjściom, i naładowaniu akumulatorów pozytywną energią staniemy się dla partnerów jeszcze bardziej atrakcyjni.

Związek na odległość a wspólny cel

Przyjemnie jest czekać na coś, co kiedyś do nas przyjdzie. Tak też powinno być z Waszymi relacjami. Żeby przetrwać związek na odległość powinniście już na samym początku ustalić jakiś cel. Powiedzieć sobie jakie macie plany względem siebie nawzajem i trzymać się ich tak długo, aż zostaną spełnione. Takie postępowanie jest jednym z kluczy trwałości relacji z bliskimi. Jeżeli będziemy się trzymać tych rad, każdy związek na odległość będzie mógł być utrzymany.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie problemu, jakim jest związek na odległość i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.