Strona główna Związki Jak poradzić sobie z samotnością

Jak poradzić sobie z samotnością

1595
0
jak poradzić sobie z samotnością
Warto podjąć trochę wysiłku by poradzić sobie z samotnością

Stale rosnąca presja społeczna i wymagania powodują, że ludzie coraz częściej mają problemy ze znalezieniem kogoś bliskiego. Niektórzy nie potrafią poradzić sobie z samotnością i bardzo cierpią z tego powodu. Co można w takie sytuacji zrobić?

Samotność czasem boli… I choć byśmy przeczyli temu przy każdej możliwej okazji wiemy doskonale, że nie ma nic bardziej przykrego, niż samotne wieczory w pustym mieszkaniu. Czy można w jakiś sposób poradzić sobie z samotnością?

Kup sobie zwierzątko

Nie, to nie żart. Doskonałym sposobem na samotność jest towarzystwo zwierzęcego przyjaciela. A podobno najlepszym może być psiak. Nie musisz kupować drogiego rasowca, wystarczy, że odwiedzisz schronisko, gdzie roi się od wielu samotnych zwierząt. Od teraz zawsze ktoś będzie na Ciebie czekał. Przyniesie kapcie gdy wrócisz do domu, poliże po policzku, połasi się. To tylko pies, stwierdzisz? Mylisz się… Towarzystwo takiego psiego przyjaciela może naprawdę być dobrym lekarstwem by poradzić sobie z samotnością.

Jak poradzić sobie z samotnością – Najciemniej pod latarnią

A co, jeżeli wcale nie musisz znać uczucia samotności? Być może miłość jest tuż obok, czeka na Ciebie od dawna a Ty jej nie zauważasz? Może masz zbyt wielkie wymagania? Może oczekujesz tego, czego nikt Tobie dać nie potrafi? Zastanów się, czy wśród Twoich bliskich znajomych nie ma kogoś, kto niecierpliwie czeka aż zrobisz pierwszy krok, aż przestaniesz wyznawać swoje  zasady a Twoje oczekiwania staną się mniej wygórowane. Jeżeli nie jesteś gotów na stały związek, zdecyduj się na bliższą przyjaźń… Razem łatwiej poradzić sobie z samotnością.

Załóż profil na portalu randkowym

Jest wiele miejsc, gdzie można znaleźć swoją drugą połowę. Nie musisz być mistrzem parkietu, odwiedzać dyskotek czy też klubów karaoke. Wystarczy, że założysz profil, na jednym z popularnych portali randkowych. Nie musisz mówić o sobie wiele. Pozostaw tam tylko informacje dla Ciebie wygodne. Dodaj zdjęcie lub dwa i czekaj na kontakt od zainteresowanych. Jeśli masz mniej cierpliwości, możesz również pisać samodzielnie.

Internet to nadzieja dla samotnych

Nie tylko na portalach randkowych można znaleźć miłość. Jeżeli lubisz dyskutować, korzystaj z for internetowych, gdzie będziesz mógł wymieniać się poglądami z innymi komentatorami. Nigdy nie wiadomo kiedy nadejdzie dzień, w którym pojawi się osoba o poglądach podobnych do Twoich. Być może zostaniecie najlepszymi przyjaciółmi, a przyjaźni zrodzi się w krótkim czasie uczucie i razem zażegnacie samotność. Popularne są również internetowe czasy tematyczne. Ale bratnią duszę można poznać tak naprawdę wszędzie, począwszy od portalu z poradami,po blogi czy komunikatory i portale społecznościowe.

Zajmij myśli

Najłatwiej poradzić sobie z samotnością odnajdując jakąś pasję, i poświęcając się jej bez reszty. Są osoby, które nastawiają się na pracę. Nie mają wtedy czasu do rozmyślań o swojej sytuacji a jednocześnie dzięki swojemu uporowi mają okazję nieźle się ustawić. Inni natomiast wolą aktywnie spędzać czas. To, w jaki sposób, zależne jest od umiejętności danej osoby. Pasja to prawdziwy czasopochłaniacz. Nie trudno jest się w niej zatracić

Spotykaj się ze znajomymi

Jeśli chcesz poradzić sobie z samotnością, spotykaj się z ludźmi. Odnów relacje z przyjaciółmi, spędzajcie razem jak najwięcej czasu. Spotykajcie się w pubach, organizujcie domowe seanse filmowe. Rozmawiajcie, tańczcie, korzystajcie z wieczorów karaoke. Wyjdźcie razem na pizzę czy na piwo. Zajmijcie miejsce na trybunach i kibicujcie ulubionej drużynie piłkarskiej. A może gdzieś wspólnie wyjedziecie na urlop? Nie koniecznie daleko… przeżyjcie wspaniałą przygodę zabierając ze sobą tylko namioty i podstawowe wyposażenie podróżnika. Nie koniecznie musisz żyć w związku z drugą osobą, aby uniknąć uczucia samotności. Najważniejsze jest to, byś jak najmniej czasu spędzał sam.

Jeżeli macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.