Strona główna Związki Zakochać się – Co można zrobić by zakwitło uczucie

Zakochać się – Co można zrobić by zakwitło uczucie

2586
1
zakochać się
Warto uczynić pewne kroki by zakochać się i żyć w szczęściu

Coraz częściej ludzie nie mają czasu ani okoliczności, by spotkać na swojej drodze idealnego partnera życiowego. Co można zrobić, żeby dać sobie większą szansę i zakochać się w kimś na zabój? Jak się zakochać, by poczuć się bardziej szczęśliwym? Oczywiście nigdy nie ma takiej gwarancji, ale warto sobie dać na to większą szansę. Podpowiadamy w jaki sposób.

Wraz z wiosną nadchodzi przypływ ciepłych emocji. Rozkwitające kwiaty, śpiewające skowronki, zapach świeżo skoszonej trawy… Wszystko to zmusza nas do przemyśleń i stawia przed nami wiele znaków zapytania. Mamy ochotę się zakochać, zacząć jakiś nowy etap w życiu, pozwolić sobie na przygodę, która być może przerodzi się w jakieś silniejsze uczucie. Czy można coś zrobić, by zakochać się w kimś na dłużej i poznać co to prawdziwa miłość?

Nie czekaj aż miłość przyjdzie sama

Chociaż mówi się, że na każdego gdzieś czeka bratnia dusza, to jednak czasami warto dopomóc szczęściu. Owszem, można wygodnie siedzieć w fotelu oglądając romantyczne filmy o miłości i marząc o księciu na białym rumaku – zupełnie jak z bajki. Jednak marne są szanse, że on nas odnajdzie. Co innego jeśli delikatnie zasugerujemy sami sobie, że potrzebujemy takiej bliskiej osoby. Że marzymy o spełnionej miłości i wszystkie gwiazdy na niebie i ziemi wskazują, iż nadszedł czas, w którym moglibyśmy się zakochać.

Wirtualna przygoda

Jeżeli już dojrzeliśmy do decyzji o zakochaniu możemy zacząć działać. Pierwsze kroki warto skierować na internetowe portale randkowe. Uważasz, że czujesz się tam jak w sklepie? Często słyszy się takie porównanie, bo poszczególne osoby opisane są jak towary. Ale dzięki tym opisom jesteś w stanie stwierdzić, czy mogłoby Was łączyć coś więcej niż przyjaźń albo zwykła, koleżeńska znajomość. Musicie założyć także własny i atrakcyjny profil osobowy. Im więcej dodasz zdjęć oraz im bardziej będziecie szczerzy w opisach, tym chętniej będą do Was pisali potencjalni kandydaci, w których możecie zakochać się nawet na odległość. Cały czar tego uczucia polega bowiem na wyobrażeniu i idealizowaniu drugiej osoby.

Imprezy okazją do zakochania

Chcąc jeszcze bardziej kusić los możesz zdecydować się na wyjścia z rodziną czy ze znajomymi. Wybierz miejsce, gdzie przebywa znaczna ilość osób samotnych. A może by tak klub dla singli? Miło spędzisz w nim czas, tańcząc na parkiecie albo prezentując swoje umiejętności wokalne w trakcie wieczoru karaoke, a przy okazji może uda się Tobie poznać kogoś ciekawego. Kogoś, w kim naprawdę będziesz mogła zakochać się już od pierwszego wejrzenia.

Poznaj swoją wartość

Czy Wiesz, że optymiści, którzy znają swoje atuty i potrafią z nich korzystać są kochani znacznie częściej? Dlatego właśnie musisz poznać swoją wartość. Nie ważne, że jesteś sama , że od dawna w nikim się nie zakochałaś i nikt nie zwrócił Twojej uwagi. Tym razem będzie inaczej. O ile pozwolisz sobie na odrobinę zapomnienia.

Uśmiechnij się, ubierz w najbardziej seksowną sukienkę jaka wisi w Twojej szafie. Załóż oszałamiające szpilki i zrób delikatny, ale wyrazisty makijaż. Użyj też zmysłowych perfum, dzięki którym zawrócisz w głowie każdego mężczyzny. A później… pozostanie już tylko inteligenta rozmowa i kokieteria. Owiniesz sobie go wokół palca a jeżeli okaże się, że nadajecie na tych samych falach, być może nawet się zakochasz? Jak będziesz uważna, szybko zorientujesz się czy podobasz się wybranemu facetowi i jakie masz szanse na dłuższy i udany związek.

By zakochać się przestań oczekiwać niemożliwego

Wymarzyłaś sobie, że ma być brunetem. Koniecznie wysokim, o muskularnej sylwetce. Do tego błękitne oczy i silne, męskie dłonie. A co jeśli będzie o 10 centymetrów niższy, ale jego ciepło i inteligencja przykuwają Twoją uwagę? Zmień wymagania… właściwie – przestań wymagać. Tak naprawdę wykształcenie i pozycja majątkowa wcale nie jest najważniejsza. Ważne jest to, byś dobrze czuła się w jego towarzystwie.

Jeżeli między Wami jest coś więcej niż tylko bliska znajomość, może warto zaryzykować? Pozwól sobie się w nim zakochać. Odpuść dziesiątki zasad i idź na żywioł. Czas pokaże, czy możecie ze sobą żyć a nawet jeśli nie, to być może przed Tobą jakaś piękna, romantyczna przygoda. Żyj chwilą i nie myśl o zasadach. Żyj tak, jakby każdy Twój dzień miał być tym ostatnim. Zakochać się to nie jest żadne prawdziwe ryzyko tylko szansa na prawdziwe szczęście.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Poprzedni artykułChudnięcie bez efektu jojo
Następny artykułOferty pracy – Gdzie szukać dobrej
Redakcja serwisu to grupa specjalistów z wielu dziedzin, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą z czytelnikami. Wśród nich znaleźć można psychologów, kosmetologów, dietetyków czy pracowników służby zdrowia. Często publikujemy również artykuły podmiotów zewnętrznych, których profesjonalizm nie budzi żadnych wątpliwości. Nasza redakcja zawsze stara się znaleźć najbardziej interesujące i ważne dla czytelników tematy. Mamy również nadzieję, że publikowane przez nas treści zawsze będą pomocne i inspirujące. Niezmiennie zależy nam najbardziej na satysfakcji i zadowoleniu naszych czytelników.

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.