Strona główna Związki Rodzaje miłości – Czego możesz doświadczyć w życiu

Rodzaje miłości – Czego możesz doświadczyć w życiu

2639
0
rodzaje miłości
Miłość może przyjmować bardzo różne oblicza

Mimo, że dla wielu osób miłość to synonim romantycznego uczucia, jest to pojęcie o wiele szersze. Istnieją bowiem zupełnie różne rodzaje miłości, które znacznie odbiegają od stereotypowego jej postrzegania.

Klasyczna wizja miłości to obraz jedności dwojga ludzi, którzy zakochują się w sobie, zakładają rodzinę i doczekują się potomstwa. Z całą pewnością doświadczyliście już w życiu różnych rodzajów miłości lub też uczuć do niej podobnych. Nie wszyscy jednak potrafią zrozumieć je dokładnie, a tym samym nie potrafią rozpoznawać jakie są najważniejsze rodzaje miłości, z którymi się stykami na co dzień.

1. Miłość nieodwzajemniona

Jest to najtrudniejszy rodzaj miłości, będący źródłem bólu i cierpienia. Bardzo często osoba, którą kochasz, nie podziela tego uczucia, a efektem tego jest złamane serce. Taka miłość ostatecznie wzmacnia i uczy rozsądku. Musisz bowiem nauczyć się kontrolować obsesyjne pragnienia, które nie mają szans na spełnienie, pokonać ból i starać się nie skupiać na tym destrukcyjnym uczuciu. Patrz przed siebie, a na pewno w końcu znajdziesz swoją drugą połówkę! Zacznij tylko dobrze się rozglądać, a na pewno znajdziesz miłość odwzajemnioną.

2. Miłość platoniczna

Ten rodzaj miłości nie wymaga seksualnego pociągu czy też romantycznej tęsknoty względem obiektu uczuć. Może zaistnieć pomiędzy przyjaciółmi. Jest to najpowszechniejszy rodzaj miłości, objawiający się głębokim szacunkiem i przyjaźnią. Tym uczuciem często obdarzamy piękne i urocze osoby, które w jakiś sposób inspirują nasze myśli i uczucia, kierując uwagę na duchowy wymiar rzeczywistości.

3. Miłość własna

Czy uważasz się za wspaniałą osobę? Jeśli nie, możesz mieć problemy z poczuciem własnej wartości. Aby móc pokochać drugą osobę, najpierw musisz potrafić pokochać siebie. Jeżeli nadal nie jest to dla ciebie oczywiste, weź kartkę i zapisz na niej pozytywne oraz negatywne cechy swojego charakteru. Być może w ten sposób przekonacie samych siebie, jak jesteście wspaniali. Nie obawiajcie się być zadowolonymi z siebie egoistami! Gdy pokochacie siebie, zrozumiecie, że zasługujecie również na miłość ze strony innych. Rodzaje miłości własnej nie muszą od razu wiązać się z narcyzmem.

4. Miłość cielesna

Może się zdarzyć, iż zakochasz się w przystojnym mężczyźnie, którego spotykasz codziennie w drodze do pracy. Nie czujesz nic poza pożądaniem i pragnieniem, by spróbować, jak smakują te kuszące usta. Wykreowałaś w swoim umyśle jego obraz i choć tak naprawdę nic o nim nie wiesz, to ci w zupełności wystarcza. Pewnie nawet nie znasz jego imienia? Ale kto by się tym przejmował? Rodzaje miłości cielesnej mogą przyjmować bardzo szeroki wachlarz natężenia, a nawet silnego popędu.

5. Miłość czysta

Na pewno widziałaś ją w kinie. To potężne uczucie sprawia, że ubóstwiasz każdy aspekt ukochanego – jego serce, ciało i duszę. Ma ono miejsce wtedy, gdy zakochani tracą nad sobą kontrolę, porwani przez wir gwałtownych uczuć. Osoby, które doświadczyły prawdziwej miłości, uważane są za najszczęśliwszych ludzi na świecie. Pokutuje przekonanie, iż prawdziwa miłość zdarza się tylko raz. Wcale jednak tak nie musi być. Wszystko zależy od nas samych. Warto jednak nauczyć się okazywać miłość zawsze i wszędzie, by wraz z latami nie zacząć tego żałować.

6. Miłość dziecięca

Przypuszczalnie każdy doświadczył jej w dzieciństwie. Jest to uczucie urocze i niewinne. Nie do końca rozumieliśmy co się właściwie działo, ale było nam niezwykle dobrze i czuliśmy się wspaniale.

7. Miłość nieosiągalna

Czy byłaś kiedykolwiek zakochana w ulubionym aktorze? Z całą pewnością każdy młody człowiek doświadczył kiedyś takiej chimerycznej miłości. Nieważne, ile lat ma obiekt westchnień ? i tak całymi dniami śnisz o nim na jawie. Zdajesz sobie sprawę, iż zarówno w teorii, jak i w praktyce niemożliwością jest, by los was połączył, lecz nie jesteś w stanie walczyć z własną bujną wyobraźnią i obsesyjnymi myślami. Wielu aktorów wydaje się ucieleśnieniem doskonałości i nic nie poradzisz na to, iż sprawiają, że twoje serce bije szybciej!

Im jesteś starsza i bardziej doświadczona, tym więcej rodzajów miłości poznajesz na własnej skórze! Jak sądzisz? Który z nich jest najsilniejszy?

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.