Strona główna Związki Złamane serce – Jak je leczyć

Złamane serce – Jak je leczyć

1101
1
wyleczyć złamane serce
Można wyleczyć złamane serce tylko innymi równie silnymi emocjami

Niepowodzenie miłosne może wiązać się z bardzo silnym bólem psychicznym. Może on prowadzić do bardzo szkodliwych następstw, np. takich jak depresja. Warto nauczyć się umiejętnie radzić sobie z zawodem miłosnym. Bez tego trudno jest osiągać samozadowolenie i zbudować trwały związek. Bez wątpienia warto wiedzieć jak wyleczyć złamane serce i ponownie zacząć żyć w pełni radości.

Największy ból jaki można sobie wyobrazić przynosi zdrada ukochanej osoby. Zarówno ta cielesna, jak i zupełnie nie fizyczna, bo liczy się przecież całkowite oddanie. W takiej sytuacji pojawiają się pytania o przyszłość. O to, czy można podnieść się po porażce i zacząć żyć jak wcześniej. Tak, jak gdyby nic się nie stało. Czy są jakieś sposoby na to, by wyleczyć złamane serce? Owszem, są…

Złamane serce a przebaczenie

Łatwo powiedzieć, trudniej zrealizować. Jednakże pierwszym krokiem do tego by wyleczyć złamane serce jest właśnie przebaczenie, dzięki któremu uda się zapomnieć. Nie zawsze partnerzy potrafią wrócić do siebie po zdradzie. Bywa tak, że mimo wybaczenia nie będą umieli już normalnie ze sobą rozmawiać a tym bardziej zaufać drugiej stronie. Ból towarzyszący temu wydarzeniu być może będzie z nimi na zawsze, jednakże udzielając przebaczenia drugiej osobie będziemy o krok bliżej do tego, by wyleczyć złamane serce.

Zapomnij o blokadzie

Zauważasz pewnie, że kiedy Twoje serce zostaje zranione przez ukochaną osobę włącza się Tobie blokada, która mówi o tym, że nie będziesz potrafił pokochać już nikogo innego bo ona była jedyna , albo on taki wyjątkowy. Nie potrafisz uwierzyć, że to się kiedyś zmieni, ale tak właśnie będzie. Po jakimś czasie zrozumiesz, że jest mnóstwo tak samo wyjątkowych osób, jak Twój były partner czy partnerka i być może w kimś nowym, odkryjesz to, czego nie było w tej jedynej czy jedynym.

Nowa miłość lekiem na starą

Najłatwiej wyleczyć złamane serce i zapomnieć o porażce pozwalając sobie na nową miłość. Gdzie ją znaleźć? Są setki możliwości. Najbardziej popularne są portale randkowe, ale na nich świat się nie kończy. Wystarczy, że wyjdziesz gdzieś z przyjaciółmi i wymienisz kilka zdań z interesującą osobą a być może okaże się, że łączy Was więcej niż myślałeś i rozkwitnie nowe uczucie.

Zastanów się nad wadami osoby, z którą się rozstałeś

Twoje serce cierpi tak bardzo, bo wciąż postrzegasz Twojego byłego partnera w samych superlatywach. A przecież nie ma człowieka bez wad. Zamiast więc rozpamiętywać same piękne chwile i stawiać tego, z którym się rozstałeś na piedestale, weź do ręki długopis i kartkę papieru a później pisz. Co takiego? WADY…

Wypisz wszystko to, co się Tobie w Twoim byłym partnerze nie podobało. Najważniejsze jest to, byś nie stracił motywacji do poznawania nowych osób, a będziesz w stanie tego uniknąć, jeśli przestaniesz postrzegać Twojego ex w samych superlatywach. Z pewnością bez problemu znajdziesz w nim coś, co przez ostatni czas bardzo Cię denerwowało. Najlepiej zacznij od razu!

Zorganizuj sobie czas

Mądre przysłowie mówi o tym, że czas jest najlepszym uzdrowicielem. Leczy rany w każdej sytuacji, jednak nigdy nie należy uciekać w samotność. Niestety, aby wyleczyć złamane serce, trochę tego czasu potrzeba. Najlepiej więc będzie, jakoś kreatywnie sobie go zorganizować. Nie ma czasu na rozmyślanie – nie ma zamartwiania. Może by tak zacząć biegać? Albo kupić rower i zwiedzić okoliczne miejsca? Z mapą w ręku, notesem i aparatem. A może zacząć pisać bloga? Dzielić się z innymi swoimi spostrzeżeniami, tym co nas boli i co daje nam radość. Takie kreatywne spędzanie czasu może stać się sposobem na poznanie ciekawych osób.

Postaraj się zrozumieć dlaczego się rozstaliście

Najważniejszym problemem jaki popełniamy rozstając się z drugą osobą jest rozpamiętywanie i zastanawianie się nad tym dlaczego stało się tak, jak się stało. Warto więc zastanowić się dłużej nad tym faktem, a może nawet porozmawiać z tą drugą osobą. Taka szczera rozmowa może stać się wstępem do tego, by spróbować wyleczyć złamane serce. Jeżeli zrozumiesz, uwolnisz się zarówno od gniewu, jak i tej dezorientacji, która wyprowadza Cię z równowagi. I będziesz o krok bliżej od zapomnienia.

Spróbuj przez chwilę myśleć jak ta druga osoba. Zachowuj się tak, jakbyś znalazł się w jej skórze. Być może to pomorze Tobie zrozumieć jak mogła się czuć i o czym myślała wtedy, gdy podejmowała decyzję o rozstaniu. I znów pomyśl o czasie… on naprawdę leczy rany. Nawet te największe, jak złamane serce.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. Mając złamane serce i nie widząc już przed sobą przyszłości, zdecydowałam się zamówić urok miłosny – no i zadziałało:) Facet znowu jest mój:)

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.