Strona główna Rozwój osobisty Jak uczynić każdy dzień wspaniałym – 3 wskazówki

Jak uczynić każdy dzień wspaniałym – 3 wskazówki

1353
0
dzień
Warto nauczyć się jak uczynić każdy dzień lepszym

Postrzeganie rzeczywistości zależy w głównej mierze od naszego nastawienia, na które można silnie wpływać. Dlatego warto nad sobą pracować w każdy dzień. Poznaj 3 wskazówki jak uczynić każdy dzień lepszym i cieszyć się życiem w znacznie większym stopniu.

Zastanawiałeś się czasem nad tym, czy kiedykolwiek uda ci się przeżyć dzień doskonały? Zawsze coś lub ktoś musi go popsuć, nieprawdaż? Wcale nie musi tak być! Wystarczy, że zastosujesz się do trzech poniższych porad, a twój dzień będzie w 100 % udany – nawet, jeśli coś pójdzie nie tak!

1. Obudź się w ciszy i medytuj

Medytować może każdy – nie musisz być od razu mistrzem zen. Każdego dnia usiądź wygodnie, zamknij oczy i rozluźnij ciało. Bądź tak spokojny i nieruchomy, jak tylko potrafisz. Weź 3 głębokie oddechy, a następnie rozpocznij medytację.

Po pierwsze okaż wdzięczność, rozmyślając o 5-10 rzeczach, za które chciałbyś podziękować. Myśląc o nadchodzącym dniu, poproś Wszechświat o wskazówki, ochronę i siłę. Przekaż miłość ludziom, którzy cię zdenerwowali – wybacz 2 osobom, które wyrządziły ci krzywdę w ostatnim tygodniu i poproś je również o przebaczenie. Każdy początek determinuje jego dalszą część, warto więc w sposób świadomy rozpocząć dzień pozytywnie. Dlatego naucz się wstawać wcześniej by mieć czas na swój rozwój osobisty i duchowy.

2. Bądź obecny tu i teraz

Należy być obecnym w najwyższym stopniu, jak tylko się da, przez cały dzień.Taka postawa ochroni cię przed stresem i zmartwieniami – będziesz skupiony na chwili obecnej, a nie na rzeczach, które zdarzyły się w przeszłości, czy też na hipotetycznych przyszłych problemach.

Jeżeli jesteś w pełni obecny i uważny, istnieje dla ciebie wyłącznie „teraz” i chwila ta może stać się dla ciebie źródłem spokoju, jasności umysłu oraz pozytywnej energii. Badania wykazały, iż efektem świadomego życia chwilą bieżącą jest dobre samopoczucie. Jeśli natomiast skaczesz myślami od przeszłości do przyszłości, może to wpłynąć na spadek nastroju.

Jak być obecnym w każdy dzień? Przede wszystkim dobrze oddychaj. Skup się na wszystkim, co cię otacza – wytęż zmysły, wsłuchaj się w przyrodę, pogodę, śpiew ptaków, poczuj, jak ubranie dotyka twojej skóry. Poświęć całkowitą uwagę zadaniu, które wykonujesz w danej chwili. Nie można nauczyć się nie myśleć o czymś – można jednak myśleć o teraźniejszości wypierając wszystkie inne myśli. Warto to robić jak najczęściej i każdego dnia.

„Sekretem zdrowia zarówno umysłu, jak i ciała nie jest opłakiwanie przeszłości ni martwienie się o przyszłość, lecz mądre i szczere życie chwilą obecną.”Budda

3. Daj dziś z siebie wszystko

Idea „dawania z siebie wszystkiego” jest jedną z umów w „Czterech umowach” Dona Miguela Ruiza. Owa zasada pomaga uniknąć sabotowania własnych dążeń poprzez surowe osądzanie samego siebie oraz żal.

Dawanie z siebie wszystkiego jest równoznaczne z podejmowaniem za każdym razem właściwego działania – właściwego według ciebie i tylko ciebie. Nie musisz porównywać się z innymi. Nie chodzi również o to, by pędzić, aby zrobić danego dnia najwięcej rzeczy, jak tylko się da. Po prostu rób wszystko najlepiej, jak potrafisz. W każdy dzień.

Podsumowanie

Jeżeli coś idzie nie po twojej myśli, wciąż masz wybór, jak sobie z taką sytuacją poradzić – zareagować na nią czy też odpowiedzieć. Reakcja to działanie automatyczne i nieprzemyślane, natomiast odpowiedź zakłada rozważenie sytuacji i świadomą decyzję, jak jej zaradzić. A każdy problem ma rozwiązanie.

Tak więc naprawdę nie ma znaczenia, czy dzień wygląda tak, jak to sobie zaplanowałeś – kwestią kluczową są dokonywane przez ciebie świadome wybory i to, jak ty sam postrzegasz wszelkie okoliczności i wydarzenia. Wcale nie muszą stać się przeszkodami, które zepsuły twój wspaniały dzień. Jeżeli denerwują cię inni ludzie, to oni mają problem – ty skup się na tym, co jest naprawdę ważne!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.