Strona główna Styl życia Ćwiczenia na stepie – Na czym polegają

Ćwiczenia na stepie – Na czym polegają

2947
0
ćwiczenia na stepie
Ćwiczenia na stepie dają świetne efekty przy odchudzaniu ud i pośladków

Ćwiczenia na stepie są doskonałym sposobem na urozmaicenie treningu fitness i dają wspaniałe rezultaty przy odchudzaniu ud i pośladków. Szczególnie atrakcyjne są treningi grupowe, które znacznie zwiększają motywację do wysiłku i pozwalają osiągać szybsze efekty.

Ćwiczenia na stepie są już niezwykle popularne, szczególnie wśród osób, które chcą wymodelować oraz ujędrnić pośladki, uda i łydki. Jest to tradycyjna forma aerobicu, włączająca do treningu niewielki, niski schodek, którego wykorzystanie wyjątkowo intensywnie stymuluje i wymusza wysiłek wszystkich mięśni nóg, a także pośladków. Poza wszystkim, warto podjąć wysiłek, gdyż kobiety aktywne fizycznie cieszą się nie tylko lepszym samopoczuciem i zdrowiem, ale również znacznie większym powodzeniem wśród mężczyzn.

Ćwiczenia na stepie przy odchudzaniu pośladków

Prócz odpowiedniej diety, należy także zastosować ćwiczenia – najlepiej step aerobic. Powstał on mniej więcej piętnaście lat temu a po raz pierwszy pojawił się w Ameryce. Na czym polega? Jest on połączeniem tradycyjnych ćwiczeń, które pomagają uzyskać prawidłową sylwetkę a także wymodelować nogi i pośladki jednakże przy użyciu niewielkiego schodka.

Sprawa jest bardzo prosta. Właściwie, w trakcie treningu fitness ćwiczenia na stepie polegają jedynie na rytmicznym wchodzeniu oraz schodzeniu ze schodka, dodatkowo można je łączyć z wymachami nóg. Oczywiście korzysta się z różnych układów choreograficznych, a niektórzy instruktorzy twierdzą nawet, że za pomocą step można wykonać aż 2500 różnych ćwiczeń, włączanych w ramach rozmaitych układów.

Kto powinien wykonywać ćwiczenia na stepie

Ćwiczenia na stepie powinni wykonywać wszyscy ci, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu, szczególnie tego, który odłożył się na udach i pośladkach. Chcesz wzmocnić swoją wytrzymałość i poprawić kondycję? Dodatkowo marzysz o tym, by ćwiczenia były dobrą zabawą i okazją do przeżycia fajnej przygody? Treningi na stepie są właśnie dla ciebie. Pozwalają również niezwykle szybko uzyskać dobrą kondycję fizyczną i znacznie polepszyć samopoczucie.

Treningi step aerobic mogą z powodzeniem wykonywać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Również w Polsce coraz częściej spotyka się na treningach grupy mieszane, a przecież jeszcze niedawno uważało się powszechnie, że fitness to zajęcie jedynie dla kobiet. Na treningi mogą uczęszczać osoby w różnym wieku, ale należy wziąć pod uwagę, że ćwiczenia na stepie dość mocno obciążają stawy, a także kręgosłup. Z tego powodu wszystkim tym, którzy odczuwają jakieś dolegliwości i mają problemy z tym częściami ciała zaleca się raczej inne formy aktywności fizycznej. Warto jednak zawsze pamiętać, że ćwiczenia fizyczne żeby schudnąć maja swoją specyfikę, opartą na szczególnej intensywności i systematyczności.

Jakie ćwiczenia można wykonywać w trakcie step aerobicu

Treningi step aerobic mogą być bardzo urozmaicone, ale na samym początku wystarczy poznać jedynie podstawowe kroki. Takim pierwszym, do którego później dołączamy kolejne ruchy jest krok od lewej do prawej. Wchodzimy lewą nogą na schodek, po czym dołączamy do niej prawą, a następnie schodzimy lewą nową i znów dołączamy prawą.

Oczywiście krok ten należy powtórzyć wielokrotnie. Można także wykonać te ruchy w odwrotnej kolejności, czyli zaczynając od prawej nogi. Ruchy te wykonujemy stojąc przodem do schodka ale ćwiczenie można też rozpocząć stojąc do niego bokiem. Na przedzie podestu stawiamy wtedy jedną nogę dostawiając do niej następnie drugą. Następnie jedną z nóg stawiamy na drugiej stronie step podestu i ponownie dostawiamy drugą. Aby zejść z podestu powtarzamy całość ćwiczenia w odwrotną stronę.

To przykładowe ruchy wykonywane w trakcie step aerobic, ale ponieważ jest ich ponad dwa tysiące trudno byłoby wymienić wszystkie, nawet te najbardziej popularne. Wprawdzie wszystkie ruchy są do siebie bardzo podobne. Trzeba wejść na schodek, dostawiać nogę, a później z niego schodzić. Dlatego właśnie bardzo łatwo można stworzyć samodzielnie układ do step aerobicu. Jednak prócz niezbędnego schodka, należy też dobrać odpowiednią muzykę, bez której trudno jest w paść w prawidłowy rytm ćwiczeń.

Przykładowe zajęcia step aerobiku można zobaczyć tutaj:

Jak zacząć

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił w step aerobicu wybierz się na pojedynczy i próbny trening. Na szczęście kluby fitness w większości nie nakłaniają do zakupu od razu całomiesięcznych karnetów. Możesz więc wypróbować tą metodę ćwiczeń płacąc jedynie za pojedyncze zajęcia. Dodatkowo w Internecie dostępnych jest także wiele filmów instruktażowych, dzięki którym dowiesz się szczegółowo czym jest step aerobic i jak właściwie ćwiczyć na stepie.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.