Strona główna Styl życia Lekkość w życiu! 12 porad na każdy dzień.

Lekkość w życiu! 12 porad na każdy dzień.

1210
0
lekkość w życiu
Warto szukać swojej drogi by uzyskać lekkość w życiu.

Warto poszukiwać swojej drogi gdyż lekkość w życiu umożliwia osiąganie szczęścia. Nie ma jednak stałych i niezawodnych rozwiązań, każdy musi dokonać własnych wyborów i zmierzyć się z rzeczywistością.

Jednym z elementów dobrego samopoczucia jest dbałość o własny organizm. Do tego przydane są poniższe uwagi.

 1. Nie wolno jeść przed zaśnięciem i spać z zupełnie pustym żołądkiem, w ciągu 1-2 tygodni zaczniesz widzieć  jasne lekkie sny i rano będziesz się budzić w dobrym nastroju.
 2. Jeden tydzień należy chodzić i siedzieć z wyprostowanym kręgosłupem, a zobaczysz, jak poprawisz swoją pamięć i o ile szybciej będziesz myśleć.
 3. Nie należy pić żadnych lemoniad i napojów gazowanych, zakupionych w sklepie, a zobaczysz, jak pyszna jest zwykła woda i żeby ugasić pragnienie potrzeba znacznie mniej.
 4. Nie pij kawy ani herbaty przez dwa tygodnie, a zobaczysz, że wszystko będzie cię cieszyć dookoła, że zasypiać będziesz spokojnie i głęboko. Zostaną również wygładzone zmarszczki na twarzy a nerwowość zniknie (lub przynajmniej zmniejszy się o połowę)
 5. Żegnając się z człowiekiem należy przestać używać utartych sformułowań i zacząć wyrażać własne uczucia.
 6. Nie powinieneś dodawać do jedzenia przypraw, np. soli i pieprzu, a zobaczysz, że można jeść 2-3 razy mniej jedzenia przez 1-2 tygodnie, organizm przestaje puchnąć, a po miesiącu znacznie schudniesz (dotyczy ludzi z nadwagą).
 7. Względem osób, których nie lubisz, powinieneś zmienić nastawienie i zacząć często darować im w myślach najbardziej luksusowe (lub szczególnie dobre) prezenty. Należy wyobrażać sobie jaką to im sprawia przyjemność, a zobaczysz, że będziesz się lepiej czuł.
 8. Na godzinę lub dwie przed snem wyłączaj telewizor i komputer, a zaczniesz widzieć swoje pragnienia i twórcze impulsy.
 9. 2 tygodni rozmawiaj przez telefon tylko w interesach, a zobaczysz, że jest 36 godzin w ciągu doby.
 10. Spróbuj za każdym razem, gdy chcesz wziąć papierosa, wziąć jabłko / mandarynkę/ pomarańczę / banana lub wypić szklankę wody i po 2 tygodniach poczujesz siebie dwa razy silniejszy, sprawniejszy i zdrowszy.
 11. Spróbuj za każdym razem, gdy chcesz zrobić coś, co Cię interesuje. Zrób to od razu i nie poświęcaj ani minuty na rozmyślania i oceny, a zobaczysz, że potrafisz zrobić o wiele więcej.
 12. Spróbuj się uśmiechnąć za każdym razem kiedy chcesz, uśmiechnij się do przechodnia, nawet na kilka sekund, zapominając co on może pomyśleć o Tobie. W ciągu miesiąca możesz zacząć odczuwać każdą osobę za znajomą i bezpieczną.

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.