Strona główna Styl życia W jaki sposób i gdzie znaleźć znajomych

W jaki sposób i gdzie znaleźć znajomych

2744
1
gdzie znaleźć znajomych
Warto szukać znajomych i przyjaciół dosłownie wszędzie

Ludzie są istotami społecznymi, dlatego większość z nas często potrzebuje towarzystwa dla dobrego samopoczucia. Niestety, czasami nie jest łatwo szukać nowych przyjaciół, zwłaszcza gdy nie jest się już w wieku szkolnym. Poniżej podpowiadamy w jaki sposób i gdzie znaleźć znajomych, którzy mogą odmienić Twoje życie towarzyskie.

W dzisiejszym świecie wielu ludzi usilnie próbuje szukać nowych znajomych i przyjaciół, jednak nie jest to takie proste. Pomimo tego, że codziennie przez nasze życie przewija się kilkadziesiąt, a nawet kilkaset osób, przychodzi taki moment, w którym zdajemy sobie sprawę, że nie ma z kim wyjść do kina, na piwo lub nie ma komu się wyżalić. Kiedy doskwiera nam samotność i nie wiemy co robić z wolnym czasem tracimy bardzo dużo dobrego w naszym życiu. Dlatego niewątpliwe warto to zmienić.

Nie wiesz gdzie znaleźć znajomych i nowych przyjaciół? Istnieją pewne sprawdzone wskazówki, które znacznie to ułatwią. Polecamy dalszą część artykułu.

Jak i gdzie znaleźć znajomych?

Nie ma sensu rozwodzić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy, często w natłoku codziennych zajęć po prostu brakuje czasu na nawiązywanie nowych znajomości, a może dopiero co się przeprowadziliśmy do danego miasta i nie bardzo wiemy jak poznać kogoś nowego. Lepiej zastanowić się nad tym jak to zmienić!

Serwisy społecznościowe to wygodne miejsce do szukania nowych znajomości

Internet to duże ułatwienie w nawiązywaniu nowych kontaktów, a już na pewno dla osób nieśmiałych. Wybór jest szeroki… możemy założyć sobie konto na którymś z popularnych serwisów społecznościowych, a jeśli zależy nam na znalezieniu znajomych o podobnych zainteresowaniach, warto zwrócić uwagę na serwisy i fora tematyczne. Takich serwisów jest sporo, a na każdym z nich zarejestrowane są tysiące użytkowników. Bardzo dobrze sprawdzi się również atrakcyjny profil na portalu randkowym.

Może któryś z nich to Twoja bratnia dusza? Dobrą stroną tego rozwiązania jest to, że można szukać tam znajomych o podobnych zapatrywaniach i zainteresowaniach. A od tego jest już niewielki krok do znajomości w realu. Należy jednak pamiętać, że ludzi generalnie przyciągają inne ciekawe osoby. Dlatego dobrze mieć coś do powiedzenia, najlepiej intrygującego, zabawnego lub wyjątkowego. Wiele osób nie wie gdzie znaleźć znajomych, a proste rozwiązania są na wyciągnięcie ręki.

Udzielaj się! To zawsze otwiera nowe możliwości

Wyjdź z domu, zacznij się udzielać i rozwijać swoje zainteresowania, a na pewno nawiążesz dużo ciekawych znajomości. Jeśli lubisz pomagać schorowanym ludziom, dzieciom lub zwierzętom, pomyśl o wolontariacie. Nie tylko komuś pomożesz i się wielu rzeczy nauczysz, ale jeszcze zyskasz niepowtarzalną szansę na poznanie kogoś o podobnych wartościach.

Jeśli lubisz uprawiać sport, zapisz się do jakiegoś klubu sportowego, na siłownie lub pływalnie.

Szukaj ludzi, którzy podzielają Twoje zainteresowania, wspólna pasja to przecież doskonały pretekst do przełamania pierwszych lodów! Może na Twoim osiedlu działa jakiś klub zainteresowań? Może klub książki lub zajęcia taneczne dla mam? Oferta jest bardzo szeroka, na pewno znajdziesz coś dla siebie! To naprawdę świetne miejsca by szukać znajomych i przyjaciół.

Prawda jest taka, że im bardziej będziecie aktywni, tym większa szansa na to, że poznacie kogoś interesującego. Traktuj każde wyjście z domu jako kolejną szansę na poznanie kogoś nowego! Być może będzie to partner na całe życie!

Uważaj jednak, aby Twoja potrzeba by szukać znajomych, nie przerodziła się w desperację. Nigdy nie należy szukać przyjaciół na siłę, bo to tylko odstrasza! Nie skupiaj się ściśle na tym by poznać kogoś nowego, bo wtedy najpewniej nic takiego się nie stanie. Traktuj to jako zabawę i podejdź do tematu na luzie.

Uśmiechaj się, bo to przyciąga innych ludzi

Brzmi banalnie, ale osoby pozytywnie nastawione do świata naprawdę przyciągają innych ludzi! By skutecznie szukać znajomych i przyjaciół trzeba mieć wokół siebie przyjazną i pozytywną aurę. Nie można za bardzo tkwić w swoich schematach myślowych i ograniczeniach. Otwórz się na innych i na to co może przynieść nowy dzień. Kto wie, może codziennie gdy jedziesz tramwajem do pracy, z smętnie spuszczoną głową, tracisz szansę na jakąś naprawdę interesującą znajomość?

Wyjdź ze swej twierdzy, czyli strefy komfortu

Czy kiedykolwiek próbowaliście nawiązać znajomość jako pierwsi? A może zawsze czekasz, aż to ktoś inny do Was zagai? A niby dlaczego? Spróbujcie choć raz odezwać się do kogoś jako pierwsi! Zobaczycie, to wcale nie jest takie straszne! Okazji do nawiązania kontaktu jest mnóstwo!

Pamiętajcie, że każdy sposób by szukać znajomych i przyjaciół może być dobry, a miejsce dogodne. Uśmiechnij się do sąsiada, nawiąż rozmowę z osobą, która stoi przed Tobą w kolejce w sklepie… Czasem z pozoru błahe pytanie staje się początkiem fajnej znajomości. Pamiętaj… nie masz nic do stracenia, a bardzo wiele możesz zyskać!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

1 KOMENTARZ

  1. mam nowy pomysł pomyślalem sobie że pomaganie dzieciom z afryki czy z kambodży też może spowodować że się zaprzyjaźnię z tymi dziećmi i mnie polubią

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.