Strona główna Technologia Jak podnieść popularność bloga by zacząć zarabiać

Jak podnieść popularność bloga by zacząć zarabiać

948
1
popularność bloga
Popularność bloga zależy od bardzo wielu czynników

Popularność bloga zależy od bardzo wielu czynników. Wszystko zależy od jego tematyki, atrakcyjności wpisów, intensywności, a także charakteru wizualnego. Nie bez znaczenia są również pewne działania wspierające, takie jak reklama czy marketing szeptany. Co zatem warto robić by dotrzeć do jak największej rzeszy czytelników?

Blogosfera jest coraz bardziej popularna. Tworzy się coraz więcej internetowych pamiętników, tych pisanych wyłącznie dla siebie, jak i tych, które skupiają się na dotarciu do jak największego grona czytelników. Wiele z blogów daje również możliwość niezłego zarobku z własnej twórczości. Czy są sposoby na to, by podnieść choć odrobinę popularność bloga? Oczywiście!

Pisz ciekawie i regularnie

To właściwie podstawowa zasada, której należy się trzymać. Czytelnik, który do nas zabłądzi, będzie poszukiwał treści. Nie koniecznie musi być to słowo pisane, są osoby, które przeczesują Internet w poszukiwaniu zdjęć. Postaw się na miejscu swojego potencjalnego czytelnika. Jeżeli trafiłbyś na bloga, który przykułby twoja uwagę piękną grafiką, ale byłby bardzo ubogi w treść, wróciłbyś do niego ponownie?

Raczej nie. Jeżeli natomiast taki dopracowany blog byłby skarbnicą informacji dodawanych na bieżąco, z przyjemnością zapisałbyś go w ulubionych i odwiedzał przy każdej możliwej okazji. Dlatego właśnie tak ważne jest regularnie pisanie. Najlepiej przyzwyczaić czytelnika do stałej pory, w której dodawane są posty. Wybrać kilka dni w tygodniu, porę dnia, i publikować zawsze w tym samym czasie. Dodatkowo musisz zadbać o to, by każdy twój wpis był unikalny i ciekawy. To podstawowa cecha, która musi charakteryzować dobrego bloggera.

Bądź obecny w mediach społecznościowych

Google+, Facebook, Nasza Klasa i inne portale społecznościowe działają jak Twój newstseller. Dlatego właśnie załóż konta wszędzie tam, gdzie możesz to zrobić i promuj na tych portalach swoją działalność. Nastaw się na regularny przypływ fanów i obserwatorów i dbaj o to, żeby statystyki pięły się ku górze. Teraz facebook jest twoim newsletterem. Wystarczy, że na swojej facebookowej tablicy umieścisz informację o nowym wpisie na blogu, a wszyscy, którzy lubią twój fanpage dowiedzą się o tym w kilka chwil.

Reklama dźwignią handlu

Kiedy blogi nie były tak bardzo popularne, łatwo było się wybić. Wystarczyło  po prostu dobrze pisać, i poruszać ciekawe tematy. Ale teraz, nawet najlepszy blog nie obroni się sam. Trzeba trochę dopomóc szczęściu. Dlatego właśnie powinno się zadbać o reklamę. Nie chodzi o jakieś wielkie i kosztowne kampanie. Można zacząć działać samodzielnie. Wystarczy pojawiać się na innych blogach, czytać artykuły i ciekawie je komentować, przy okazji zostawiając link do swojego bloga.

Można również pokusić się o marketing szeptany, który jest dość czasochłonny. Nie łatwo także umieścić link do bloga w swojej wypowiedzi, bo zazwyczaj moderator usuwa takie posty. Można za to obejść trochę tą trudność, umieszczając wszelkie linki w sygnaturze. Jeżeli będą wyraźne i ciekawe skomponowane – na przykład z bannerem – uczestnicy dyskusji z pewnością zwrócą na nie uwagę i klikną w link, który przeniesie ich do Waszego bloga.

Doskonałą reklamą są także konkursy. Można zorganizować coś samodzielnie, inwestując pieniądze w zakup nagrody, a można również napisać do kilku firm, które z tego typu współpracy będą miały również pewne korzyści. Konkurs przyciąga czytelników, którzy najczęściej zostają. Doskonałą formą „reklamy” jest również pozycjonowanie. Im wyżej w pozycji Google znajduje się twoja strona, tym większa szansa, że trafią do Ciebie nowi czytelnicy. Samo pozycjonowanie to dość złożony proces, którego można się nauczyć. Oczywiście trzeba wcześniej przestudiować najważniejsze wątki na forach internetowych oraz kilka poradników, ale to co może wydawać się dość straszne „na piśmie”, w praktyce tak naprawdę wcale nie jest trudne.

Popularność bloga rośnie, kiedy rosną statystyki. Im więcej czytelników nas odwiedzi, tym lepiej. Kiedy blog jest popularny, możemy liczyć na współpracę z reklamodawcami, którzy to zainwestują nie małe pieniądze w kampanię reklamową, jaką możemy im zaoferować.Wszystko jednak zależy od popularności naszych wpisów. Nie obejdzie się tu jednak bez własnej reklamy w Internecie, która pozwoli dotrzeć do większej ilości potencjalnych kontrahentów.

Warto dbać o popularność bloga, który prócz przyjemności z jego prowadzenia może przynieść także spore korzyści finansowe.

 

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

 

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.