Strona główna Zdrowie i uroda Dlaczego warto sięgać po mydło naturalne

Dlaczego warto sięgać po mydło naturalne

1437
1
mydło naturalne
Mydło organiczne lub naturalne to dobry wybór dla ludzi dbających o zdrowie

Mydło naturalne to rodzaj kosmetyku naturalnego, który nie zawiera szkodliwych i drażniących składników chemicznych. Dzięki rosnącym trendom w zakresie zdrowego stylu życia, stają się coraz bardziej popularne, również w Polsce. Coraz więcej marek kosmetycznych decyduje się wprowadzać tego typu produkty na rynek, wypierając tradycyjne kosmetyki drogeryjne.

Większość ludzi aktywnie stara się zminimalizować ilość toksyn, które dostarczają do swojego organizmu wraz z jedzeniem i produktami kosmetycznymi. Spożywają dobre jedzenie, piją wodę oczyszczoną, oddychają oczyszczonym powietrzem, a niektórzy nawet podejmują pewne środki w celu szybszej detoksykacji organizmu. Jednak to, z czego wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, to toksyny, które mogą być wchłaniane przez skórę. Dlatego właśnie warto zainteresować się takimi produktami jak mydło naturalne czy organiczne.

Tradycyjne mydło naturalne a drogeryjne

Brak czasu często wpływa na wybór przy podejmowaniu decyzji, jakiego rodzaju mydła używać. Biorąc pod uwagę proces produkcji wielu powszechnie znanych mydeł, nie jest zaskoczeniem, że większość zawiera wątpliwe chemikalia, barwniki i aromaty.

Wiele osób posiada szczególnie wrażliwą skórę. Dzięki zastosowaniu mydeł organicznych, mogą być w stanie uniknąć lub przynajmniej zmniejszyć problemy skórne, które są spowodowane przez drażniące składniki chemiczne. Organiczne mydło zawiera składniki, które nie zostały wyprodukowane z użyciem herbicydów, nawozów chemicznych lub pestycydów. To nieoceniona opcja dla tych, którzy cierpią z powodu wrażliwości na środki chemiczne.

Jeżeli często cierpisz na wysypkę, środki chemiczne używane do produkcji tradycyjnych mydeł będą najpewniej wysuszać skórę. Nieekologiczne mydła zazwyczaj nie zawierają gliceryny, dobrego środka nawilżającego. Niestety, wielu ludzi czeka, aż swędzenie i suchość skóry ustaną same z siebie, zamiast sięgnąć po produkty naturalne kosmetyczne.

Składniki organicznych mydeł

Zakup wyrobów higienicznych powinien przebiegać jak zakupy spożywcze – zawsze należy przeglądać etykiety. Niektóre produkty twierdzą, że są „wykonane z naturalnych składników” lub „wyprodukowane z organicznych składników”. Jednakże istnieje wiele nieuczciwych firm, które używają tylko takiego języka, jako chwytu marketingowego. Należy pamiętać, że tylko mydła oznaczone jako certyfikowane organicznie lub 100% organiczne zawierają prawdziwie naturalne składniki.

Składniki znajdujące się w mydłach organicznych obejmują zazwyczaj:

Korzyści wynikające ze zastosowania organicznych produkty do pielęgnacji ciała

Używanie mydła naturalnego czy organicznego ma też inne zalety. Po pierwsze, większość mydeł organicznych nie jest testowana na zwierzętach. Kupowanie produktów naturalnych i organicznych jest również lepsze dla środowiska. Składniki organiczne są uprawiane bez użycia środków chemicznych i pestycydów, z których oba mogą zanieczyścić wodę pitną, powietrze i gleby. Organiczne mydło może nie doprowadzi do ratowania świata, ale na pewno mu nie zaszkodzi.

Chociaż dodatkowa dbałość o szczegóły może oznaczać, że opcja organiczna jest kilka złotych droższa od drogeryjnej, dla wielu korzyści zdrowotnych – nie wspominając, o jakości produktu – zdecydowanie można uzasadnić dodatkowy koszt.

Przejmij kontrolę!

Chcesz zmniejszyć ilość toksyn w swoim domu? Zacznij od wymiany produktów do pielęgnacji ciała! Najważniejsze jest, aby znaleźć produkt, który pracuje dla Ciebie i nie szkodzi Twojej rodzinie. Mydło naturalne to dobry początek dla zmiany stylu życia na zdrowszy i bezpieczniejszy.

Chętnie poznamy Twoje zdanie na ten temat w polu komentarza poniżej!

1 KOMENTARZ

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.