Strona główna Zdrowie i uroda Skąd brać motywację do odchudzania

Skąd brać motywację do odchudzania

879
0
Skąd brać brać motywację do odchudzania
W odchudzaniu motywacja jest najważniejsza

Okładki gazet mówią same za siebie – w modzie jest „chudość”. Nie tylko zwyczajna szczupłość, ale chudość, taka z wybiegów mody. Ta, która towarzyszy niezmiennie najpopularniejszym modelkom. I chociaż mężczyźni zachwycają się także kobietami o większych krągłościach to jednak z paniom o rubensowskich kształtach zawsze wygra ta, która ma tych krągłości mniej. Od modelek – nierzadko – również można brać motywację do odchudzania. Gdzie jeszcze jej szukać?

Nasz wizerunek jest naszą wizytówką. Coraz częściej, przeglądając oferty pracy umieszczone na portalach internetowych czy też w codziennej prasie natrafiamy na jeden, główny warunek – miła aparycja. Nie chodzi tutaj o ponadprzeciętny wygląd, ale o sam fakt „schludności”, z czym wiąże się zazwyczaj szczupła sylwetka. Poszukiwanie pracy może być głównym punktem, z którego możemy brać motywację do odchudzania.

Szczupłym łatwiej o pracę

Z całą pewnością większą szansę na miejsce pracy w salonie związanym z upiększaniem urody będzie miała osoba szczupła i zadbana. Będzie ona uznawana przez większość potencjalnych pracodawców, jako okaz zdrowia, natomiast ta, która wyróżnia się nadmiarem krągłości, może zostać skreślona już na wstępie rozmowy. Bo są stanowiska pracy, przy których uroda jest najważniejsza. Doświadczenie to wartość drugoplanowa, którą można nabyć w trakcie pracy.

Znajdź obiekt do wzdychania

Brać motywację do odchudzania można od osób, które mają idealną figurę. Niezaprzeczalny jest fakt, że tym większą motywacją będzie dla nas wygląd danej osoby, im więcej ona sama musiała przejść, by dojść do tego, co osiągnęła. Dlatego takim idealnym obiektem do wzdychania będzie dla nas osoba, która sama jakiś czas temu rozpoczęła przygodę z odchudzaniem.

Poszperaj w sieci, zajrzyj na kilka blogów, na których Ci, którzy wygrali z nadmiarem kilogramów z radością chwalą się osiągniętymi efektami. Obejrzyj zdjęcia sprzed kuracji i spójrz na to, jak ta osoba wygląda w tej chwili. Przeczytaj dokładnie jak to osiągnęła, dopytaj o szczegóły – jeżeli jest dalej aktywna w Internecie, z pewnością chętnie podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami. I walcz!

Przyjmij sobie jakiś cel, i staraj się go osiągnąć, ale małymi kroczkami. Nie mówi sobie nigdy – schudnę dwadzieścia kilo. Powiedz sobie raczej – schudnę. Po prostu. Zacznij się zdrowo odżywiać, wyrzuć z lodówki i szaf wszystkie słodkie zapasy. Cukier zastąp naturalnym słodzikiem, słodkie jogurty naturalnymi. Pieczywo jasne i makaron zamień na ciemne, pełnoziarniste. Bądź świadom tych zmian a w chwilach zwątpienia zaglądaj dalej do osoby, która stała się Twoją motywacją i rób co do ciebie należy. Już niedługo Ty też będziesz cieszyć się idealną figurą.

Korzyści zdrowotne

To, że osoby szczupłe są mniej podatne na choroby, to oczywista oczywistość. Udowodniono to przy okazji wielu badań. Ci szczupli rzadziej borykają się z rakiem, nie znają prawie takich przypadłości jak choroby serca, a i z tarczycą nie mają problemów. Im łatwiej zajść w ciążę, i donosić ją do końca. Jest też większe prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się o czasie i bez żadnych wrodzonych wad. I właśnie z korzyści zdrowotnych, można brać motywację do działania.

Kup ciuszek o rozmiar mniejszy

Dla odchudzającej się osoby najskuteczniejsza jest metoda małych kroczków. Przy osiągnięciu jakiegoś celu, czeka na nią nagroda. Najlepiej, by był to jakiś ciuszek, który był o rozmiar za mały. Kiedy odchudzający się przekroczył próg zrzuconych kilogramów, przymierza kupioną wcześniej rzecz. Radość jest podwójna – bo ubyło tyle kilogramów, ile zakładał, a dodatkowo zmieścił się w nowe ubranie. To dopiero motywacja do dalszego działania… Cóż więc pozostaje? Nic, tylko wybrać się na zakupy. I wcielić plan odchudzania w życie. A za miesiąc, można już paradować w nowych portkach czy płaszczyku.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji o tym skąd brać motywację do odchudzania!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.