Strona główna Związki 10 wyraźnych sygnałów, że powinniście się pobrać

10 wyraźnych sygnałów, że powinniście się pobrać

1263
0
kiedy się pobrać
Pewne symptomy pokazują że warto się pobrać

Dobrze wiesz, że kochacie się nawzajem. Jak jednak upewnić się, że nadszedł już czas na rozpoczęcie kolejnego etapu w związku? Kiedy wiadomo, że powinniście się pobrać? Przedstawiamy najważniejsze sygnały, które na to wskazują!

Większość ludzi nie jest do końca pewnych, czy na prawdę powinni się pobierać. Nie wynika to często z braku uczucia czy zaufania, tylko trudnością z oswojeniem się z nową rolą, brakiem tego typu doświadczeń lub przestrogami z zewnątrz. Zobacz w jaki sposób możesz zweryfikować waszą gotowość do zmiany stanu cywilnego.

Oto kilka wyraźnych sygnałów, że nadszedł właściwy moment by się pobrać:

 

1. Wyobrażasz sobie swoje życie w przyszłości i w każdym momencie wizualizujesz siebie u boku partnerki lub partnera

Nie przejdzie Ci nawet przez myśl, by mogło być inaczej. Wizualizacja przyszłości jest bardzo często występującym efektem zaangażowania emocjonalnego.

To bardzo dobry znak, by zacząć myśleć o poważnym związku, jednak nie należy nigdy kierować się jedynie pojedynczymi sygnałami.

 

2. Myśli o dzieciach – na początku tak obce i odstręczające – stają się coraz bardziej zachęcające

Zaczynasz postrzegać rodzicielstwo jako coś przyjemnego i miłego, dającego możliwość realizacji samego siebie.

Myślenie o własnym potomstwie jest niezwykle ważnym sygnałem, jednak ma on charakter silnie biologiczny. Warto myśleć o dzieciach jako dopełnieniu związku, a nie desperacką próbą jego budowania.

3. Myśl o tym, że mógłbyś kochać się z kimś innym, niż z twoją partnerką lub partner, bezwzględnie cię odrzuca

Nie jesteś nawet w stanie wyobrazić sobie kogokolwiek innego dotykającego twojego ciała.

Ten aspekt jest szczególnie interesujący. Warto go rozpatrzyć w nieco szerszym kontekście, niż czysty akt seksualny. Warto zastanowić się czy dobrze czułbyś się przytulając z innymi osobami, długotrwale dotykając i pieszcząc.

 

4. Lubisz budzić się obok swojej partnerki lub partnera

Gdy nie spędzacie nocy razem, rano brakuje ci bliskości jej ciała. To niewątpliwie silny sygnał do zastanowienia się czy oby nie nadszedł właściwy moment by się pobrać.

 

5. Postrzegasz jej lub jego dysfunkcyjną i dziwną rodzinę jako uroczą i oryginalną

Taki pogląd stanowi najczęściej o znacznej tolerancji i akceptacji dla drugiej osoby. Ma on również szczególnie ważne znaczenie po dłuższej znajomości, gdyż w początkowym etapie występuje zupełnie naturalnie.

 

6. Łapiesz się na tym, że dostrzegasz obrączki ślubne u innych osób

Działa tutaj podświadomość, która ujawnia w dużym stopniu twoje realne potrzeby. Ma ona spore znaczenie, gdyż nie jest ona tłumiona przez racjonalne rozumowanie.

 

7. Zaczynasz myśleć o wspólnych finansach

Obliczasz potencjalny dochód ze sprzedaży kawalerki i zastanawiasz się, czy to wystarczy na zaliczkę, gdy będziesz chciał kupić prawdziwy dom. Myślisz również o tym, by twój partner lub partnerka jak najlepiej dysponowała swoimi środkami, doradzasz i starasz się pomagać. Tego typu rozumowanie może wskazywać na gotowość do prawdziwego życia razem.

 

8. Cieszą cię codzienne chwile spędzane razem

Nie musicie robić nic specjalnego, lecz po prostu być ze sobą – nie ma znaczenia, czy są to zakupy w sklepie spożywczym, czy oglądanie telewizji.

Warto pamiętać, że większość życia to nie same przyjemności i wspólne uniesienia, tylko zwykłe, prozaiczne i powtarzalne czynności. Jeżeli dobrze czujesz się ze swoim bliskim nie tylko na imprezach czy wyjściach na spacer, ale również dogadujesz się podczas sprzątania czy całodziennych zakupów, to znaczy, że jest to osoba z którą pewnie warto będzie się pobrać.

 

9. Dopingujecie się nawzajem

Pobudzacie drugą połówkę do dawania z siebie tego, co najlepsze i wspieracie się we wszystkim. Jest to niezwykle ważny aspekt każdego związku, a szczególnie długotrwałego małżeństwa.

10. Bezgranicznie ufasz swojej partnerce lub partnerowi

Nie ma na świecie drugiej osoby, której byś zawierzył do tego stopnia.

Takie postępowanie wydaje się nie być do końca sensownym, ale niewątpliwie oznacza ono jedno: Powinieneś pomyśleć o tym by się pobrać. Zaufanie to podstawa każdego związku małżeńskiego, więc możesz uznać, że twoja części fundamentów już stoi.

 

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.