Strona główna Związki Jak pokazać swojemu partnerowi, że nam zależy

Jak pokazać swojemu partnerowi, że nam zależy

3006
0
pokazać swojemu partnerowi uczucia
Warto codziennie pokazać swojemu partnerowi nasze uczucia.

Żeby utrzymać doskonały związek stale trzeba o niego walczyć. Należy również często pokazać swojemu partnerowi że nam na nim zależy. Same słowa na pewno jednak nie wystarczą…

Jeżeli zależy nam na naszym związku koniecznie trzeba to pokazać swojemu partnerowi. Nie chodzi o to by powtarzać te same słowa jak mantrę, gdyż staje się to zbiegiem czasu niewiarygodne, a nawet męczące. Ludzie by czegoś naprawdę doświadczyć i zauważyć potrzebują kontrastu i sytuacji nietuzinkowych. By osiągnąć swój cel potrzeba zmiennego zachowania i podejmowania różnych sposobów.

Czasami, kiedy nasza druga połówka wraca do domu po wyczerpującym dniu pracy, nie dostrzegamy, jak bardzo potrzebuje od nas wyrazów czułości. Często obawiamy się okazywać uczucia, co może doprowadzić partnera do frustracji. Taka sytuacja przeważnie skutkuje przykrą wymianą zdań, przez co para kładzie się spać z ciężarem na sercu. Jak zatem pokazać swojemu partnerowi, że nam na nim zależy? Jak być dla niego podporą, kiedy tego potrzebuje? Jak sprawić, by poczuł się dla nas ważny? Oto kilka wskazówek, jak okazać, że związek z drugą osobą naprawdę się dla nas liczy:

Rozmawiaj ze swoim partnerem

Rozmawiajcie ze sobą o wszystkim – to naprawdę ma znaczenie! Dobra komunikacja to podstawa trwałości związku. Pomaga budować obustronne zaufanie. Co więcej, twojemu mężczyźnie będzie z całą pewnością przyjemnie, kiedy będziesz zawsze zagadywać do niego po jego powrocie do domu. Pytanie o to, jak minął dzień, zawsze poprawia nastrój i przeważnie jest wstępem do interesującej rozmowy podczas wspólnego obiadu, który z troską dla niego przygotowałaś. Być może on tego nie okazuje na zewnątrz, jednak w środku tak naprawdę łaknie miłej i niezobowiązującej pogawędki z tobą. Odpowiednia i zaangażowana rozmowa to podstawa by pokazać partnerowi swoje oddanie. Warto zdobyć się przy tym na odrobinę empatii i wylewności, a na pewno zostanie to docenione.

Zaskocz go

Niespodzianka nie oznacza od razu drogiego prezentu czy ekskluzywnej podróży na Karaiby. Może przyjąć dowolną formę. Zaskocz go romantyczną kolacją przy świecach lub wspólnym wyjściem przed dom, by popatrzeć na gwiazdy. Możesz również pokazać swojemu partnerowi, że jesteś otwarta i nowoczesna zapraszając go na jakieś ważne wydarzenie sportowe lub muzyczne. Takie rzeczy zawsze się sprawdzają i zostają w głowie na długo. To po prostu dobra inwestycja w uczucia.

Dostrzegaj nawet małe rzeczy w waszym związku

Pokaż, że doceniasz, kiedy partner pamięta o urodzinach twojego ojca, pomaga ci przy zmywaniu naczyń, kupuje ci książkę czy czasopismo. To wszystko może wydawać się drobnostką w porównaniu z kosztownymi wyrobami na wystawie jubilera, jednak twoja wdzięczność z pewnością nie pozostanie niezauważona. Jeżeli będziesz empatyczna w tym zakresie stanie się oczywiste dla niego, że nigdy nigdzie nie znajdzie równej tobie osoby. Pamiętaj, że każdy lubi być doceniany, a dawanie czegoś najbliższym daje w życiu najwięcej szczęścia.

Wspólne zainteresowania i liściki miłosne

Angażowanie się we wspólne zajęcia przyniesie wam mnóstwo wspaniałych chwil spędzonych razem. Równie ważne jest jednak, abyś okazywała zainteresowanie jego pasjami. Wspólne zajęcia zawsze są dobrym sposobem by pokazać swojemu partnerowi nie tylko bliskość emocjonalną, ale również intelektualną. Musisz wiedzieć, że ta kombinacja jest jak narkotyk. Uzależnia na całe życie. Jeśli twój facet uwielbia łowić ryby, pokaż, że to akceptujesz. Na pewno potrafisz to okazać. To jeden z kluczowych sekretów trwałych związków.

Kolejnym sposobem na wyrażanie uczuć są miłosne liściki i kartki, dzięki którym możesz mu dać do zrozumienia, że zależy ci na nim jak na nikim innym na świecie. Warto zabawić się przy tym w jakąś grę, np. ukrywanie liścików w jego rzeczach.

Obdaruj partnera drobnymi pieszczotami

Po powrocie z pracy możesz zrobić mu niewielki, relaksujący masaż, obejmujący czoło i ramiona. Nie bój się poza tym dotykać go częściej. Rozpocznij poranek, tuląc się i przytulając do niego w łóżku. Dzięki temu naprawdę poczuje, że ci na nim zależy.

Trwałe związki oparte są na silnym wzajemnym uczuciu miłości i troski. W związku z tym tak bardzo istotne jest, aby codziennie pokazać swojemu partnerowi, że jest dla nas ważny. Nie należy tego nigdy traktować jako formę uniżoności lub słabszej pozycji w związku. Pamiętaj, że takie uczucia nigdy nie są obiektywne i tylko my możemy im w naszych głowach nadać głębszy sens. Z całą pewnością nie warto tego robić!

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.