Strona główna Związki Podobasz się facetowi – Jak to rozpoznać

Podobasz się facetowi – Jak to rozpoznać

17880
6

Kupowanie prezentów oraz podsuwanie potrzebnych ci rzeczy to również wyznaczniki męskiego zainteresowania

Mężczyźni z natury dążą do zapewnienia potencjalnej partnerce wszelkich dóbr. Jeśli facet obsypuje Cię podarunkami, z pewnością planuje stać się dla Ciebie kimś więcej niż zwykłym przyjacielem!

Czasami jednak nie bardzo wiadomo, czy podobasz się facetowi, a jeżeli tak, to co to dokładnie oznacza. Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie? W przypadku jakichkolwiek wątpliwości możesz zapoznać się z poniższymi wskazówkami, które pomogą ci z większą dokładnością zbadać stopień zaangażowania mężczyzny:

Być może jest jedynie szarmancki, a nie prawdziwie Tobą zainteresowany?

Zdarzają się tacy bardzo dobrze wychowani mężczyźni, którzy starają się zapamiętać Twoje imię, nawiązywać kontakt wzrokowy, angażować się w rozmowę, słuchać uważnie i zadawać pytania, wykazując szczere zainteresowanie. Weź pod uwagę, iż mogą to być jedynie oznaki kurtuazji, emocjonalnej dojrzałości czy nawet wysoko rozwiniętych zdolności interpersonalnych. Wszystko to są cechy niezaprzeczalnie pozytywne, które pomagają budować przyjazną atmosferę. Pamiętaj jednak, by pochopnie nie brać ich za oznaki daleko posuniętego zainteresowania Twoją osobą. Możesz również podobasz się facetowi w sposób platoniczny czy aseksualny, tzn. bez zainteresowania ewentualnym, bliższym związkiem.

Mowa ciała prawdę ci powie

Jeżeli zależy mu na tym, by zebrać o Tobie informacje, będzie słuchał uważnie i zapamiętywał istotne rzeczy, o których mu powiedziałaś. Jeżeli będzie się on nachylał się w Twoją stronę podczas rozmowy prawdopodobnie podobasz się facetowi. Jeżeli nie zaobserwowałaś żadnego z powyższych sygnałów, być może masz raczej do czynienia z nieco bardziej wyrafinowanym, cywilizowanym mężczyzną, który stara się tylko być wobec Ciebie uprzejmy. Nie pomyl tego z zainteresowaniem natury romantycznej.

Może być zainteresowany Twoją osobą, lecz nie musisz mu się podobać, a nawet być przezeń lubiana

Zdarzają się mężczyźni, którzy wyrażają szczere zaciekawienie, zadając mnóstwo pytań i obdarzając cię pełną uwagą. Nie oznacza to jednak z automatu, że taki facet chce się z Tobą umówić czy żywi wobec ciebie jakiekolwiek głębsze uczucia. Możesz po prostu wydawać mu się interesującą osobą. Niewykluczone, że ma on już partnerkę i w niezobowiązujący sposób urozmaica swoje życie towarzyskie.

Być może trochę Cię lubi, lecz nie na tyle, by zaryzykować odrzucenie

Facet może żywić wobec Ciebie ciepłe uczucia, lecz na tym etapie nie są one na tyle mocne czy przejrzyste, by miał on w jakikolwiek sposób na Ciebie naciskać. Być może jego doświadczenia życiowe sprawiają, że o wiele łatwiej mu nie angażować się niż ryzykować, że zostanie zraniony. Możliwe też, iż wydaje mu się, że ma zbyt wielu konkurentów, że jesteś już zajęta lub że nie masz o nim zbyt wysokiego mniemania. Jeżeli jesteś względnie atrakcyjną kobietą to oznacza, że podobasz się facetowi prawie na pewno. Ale nie oznacza to, że już wszystko jasne.

Niezależnie od przyczyny, facet najwyraźniej stwierdził, iż nie warto zawracać sobie głowy. Z kolei jeżeli mężczyzna zaczyna rozpytywać o Ciebie wśród waszych wspólnych znajomych, być może zbiera dane przed wykonaniem ostatecznego kroku, tzn. zaproszeniem Cię na randkę. To akurat możesz potraktować jako ewidentne świadectwo jego zainteresowania.

Czytaj dalej          Cofnij

6 KOMENTARZE

Dodaj swój komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.