Dieta kopenhaska – Jak ją stosować

dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska w ostatnich latach budzi tyle samo zachwytów, co kontrowersji. Na czym ona polega i czy warto z niej korzystać? Na jakie efekty można liczyć i kto powinien o niej zapomnieć?

Czy dieta kopenhaska to wspaniały sposób na zrzucenie nadmiaru kilogramów? Czy raczej idealny sposób na stuprocentowe wyniszczenie organizmu? Jedno jest pewne, to dieta BARDZO restrykcyjna. Codzienny jadłospis dostarcza organizmowi niewielkiej liczby kalorii, jednak aby uzyskać określony efekt należy stuprocentowo trzymać się ściśle wyznaczonego planu.

Jak długo trwa dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska ma trwać z założenia prawie dwa tygodnie, a dokładnie 13 dni. Trzeba w jej trakcie trzymać się nie tylko wyznaczonego wcześniej menu, ale również poszczególnych godzin spożywanych posiłków. Śniadanie możemy zjeść kiedy tylko nam się podoba – bez konkretnej, codziennej godziny. Obiad wolno nam spożyć jedynie pomiędzy 12 a 14, natomiast czas na kolację nie  może być późniejszy, niż do godziny 18. Jak widać, kuracja tego typu wymaga niezwykłej motywacji i silnej woli.

Ponieważ rzeczywiście istnieje ryzyko wyniszczenia organizmu dieta kopenhaska nie może być przez nas stosowana częściej, niż raz na dwa lata. W jakim celu – prócz oczywistego efektu schudnięcia- stosuje się tą dietę? Głównie po to, by oczyścić organizm. Żeby osiągnąć maksymalne efekty działania dieta kopenhaska powinna być przestrzegana bardzo restrykcyjnie.

Jakie są efekty stosowania tej diety?

Dieta kopenhaska charakteryzuje się bardzo szczegółowo wyznaczonym i monotonnym jadłospisem, powodującym niezwykle raptowną utratą wagi. Osiągane efekty zależą głównie od wagi wyjściowej – im jest ona wyższa, tym spodziewane efekty będą bardziej spektakularne. Osoby, które wytrwale dążą do swego postanowienia i ściśle trzymają się menu potwierdzają, iż w ciągu 13 dni udało im się schudnąć więcej niż 10 kilogramów, a nie rzadko nawet 15 kilogramów.

Warto jednak pamiętać, że efektywność jaką zapewnia dieta kopenhaska, w dużej mierze zależy od tego jak często się odchudzamy. Każda kolejna kuracja może mieć mniejsze działanie. Warto o tym pamiętać, zanim rozpoczniemy kolejną rundę zrzucania wagi.

Czytaj dalej

Prosimy o wsparcie naszej pracy!

Jeżeli podoba Ci się treść na naszej stronie

pomóż nam i polub nas na Facebooku!

DZIĘKUJEMY!