Strona główna Zdrowie i uroda Korzyści ze stosowania kosmetyków organicznych

Korzyści ze stosowania kosmetyków organicznych

1050
0
kosmetyki organiczne
Kosmetyki organiczne zapewniają wysoką skuteczność i bezpieczeństwo działania

Kosmetyki organiczne to ostatnio najprężniej rozwijający się nurt w pielęgnacji urody, doskonale wpisujący się w ekologiczny styl życia. Coraz więcej marek decyduje się na wprowadzenie na rynek tego typu produktów. Przedstawiamy najważniejsze zalety ze stosowania kosmetyków naturalnych i organicznych.

Wiele osób powoli zwraca się do organicznych alternatyw produktów spożywczych i pielęgnacyjnych. Dlatego nie dziwi fakt, że organiczne produkty do pielęgnacji skóry i kosmetyki organiczne, takie jak te do makijażu, zaczynają być również coraz bardziej popularne. Wielu ludzi, zwłaszcza kobiety, wybierają kosmetyki organiczne ze względu na liczne korzyści, które one oferują. Pozwólcie, że podzielimy się wiedzą o niektórych z nich.

Kosmetyki organiczne powodują mniej podrażnień skóry

Większość konwencjonalnych kosmetyków drogeryjnych zawiera wiele substancji chemicznych, które mogą wywoływać alergie i reakcje niepożądane, zwłaszcza u osób o wrażliwej skórze. Składniki takie jak olej mineralny, lanolina i parabeny są zwykle winowajcami stojącymi za tymi reakcjami skórnymi. Kosmetyki organiczne zawierają składniki z samej natury, połączone w prostych formułach bez szkodliwych konserwantów chemicznych, więc szanse alergii są znacznie zmniejszone. Oczywiście nadal istnieją, bo niektórzy ludzie cierpią na alergie na truskawki, orzechy czy kwiaty nagietka.

Popularnymi składnikami kosmetyków naturalnych są różnego rodzaju oleje i olejki naturalne, które zapewniają doskonałe właściwości nawilżające, łagodzące, a nawet przeciwbakteryjne czy przeciwgrzybiczne. Zaliczyć do nich można przede wszystkim olej kokosowy, olejek jojoba, olejek migdałowy czy olej rycynowy. Wiele z nich stanowi o skuteczności danego produktu i można je także samodzielnie dodawać do stosowanych na co dzień kosmetyków. Co ciekawe, producenci coraz częściej sięgają po składniki bardziej egzotyczne, takie jak olejek z baobabu, olejek z marakui czy olejek neroli.

Kosmetyki ekologiczne nie szkodzą zwierzętom

Większość konwencjonalnych producentów kosmetyków zazwyczaj testuje swoje produkty na zwierzętach. Kosmetyki organiczne wykorzystują składniki roślinne i są produkowane bez testowania na zwierzętach w każdej fazie ich produkcji, ponieważ wiadomo, że są one całkowicie bezpieczne.

Produkty naturalne nie zawierają składników, które mogą być przyczyną trądziku i wyprysków

Wiele drogeryjnych kosmetyków zawiera składniki, które podrażniają skórę i powodują trądzik lub przebarwienia. Kosmetyki organiczne nie zatykają porów i są bardzo łatwe do usunięcia ze skóry. Nie ma potrzeby stosowania także ciężkich preparatów do usuwania makijażu, które przyczyniają się do uszkodzenia skóry.

Kosmetyki ekologiczne wolne od parabenów

Badania wykazały, że parabeny znalezione w zwykłych kosmetykach drogeryjnych mogą stwarzać niebezpieczne i długoterminowe skutki uboczne dla organizmu. Kosmetyki organiczne mogą cię uratować przed szkodliwym działaniem parabenów, a jednocześnie przed takimi problemami jak uszkodzenie DNA, zaburzenia hormonalne oraz przyspieszone starzenie się skóry.

Kosmetyki organiczne są przyjazne dla środowiska

Kosmetyki ekologiczne nie zawierają żadnych środków chemicznych i nie stosuje się ich podczas produkcji, a w szczególności takich, które mogą być szkodliwe dla środowiska. Utylizacja składników organicznych nie jest szkodliwa i nie zostawia zanieczyszczeń w środowisku.

Przy zakupie kosmetyków organicznych zawsze upewnij się i dokładnie przeczytaj etykietę. Wielu producentów kosmetycznych zrobi wszystko, by zakupić ich produkty. Posuwają się nawet tak daleko, że wmawiają klientom, że ich produkt jest ekologiczny, gdy w rzeczywistości taki nie jest. Kupuj tylko w dobrych sklepach ekologicznych, dzięki czemu będziesz mieć pewność, że kupiony kosmetyczny produkt naturalny będzie w 100 % bezpieczny dla zdrowia.

Chętnie poznamy Wasze opinie na temat stosowania kosmetyków organicznych.

 

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.