Strona główna Związki Czym się zajmuje ginekologia estetyczna

Czym się zajmuje ginekologia estetyczna

1349
3
ginekologia estetyczna
Ginekologia estetyczna ratuje często życie seksualne w rodzinie

Ginekologia estetyczna obejmuje obecnie bardzo szeroki wachlarz różnorodnych zabiegów chirurgicznych, przeprowadzonych w okolicach intymnych kobiet. Warto jednak rozróżnić istotne problemy medyczne, które często rozwiązuje, od problemów związanych z poprawą urody.

Coraz częściej kobiety decydują się na chirurgiczne interwencje w dość niestandardowych miejscach – bo intymnych. Ginekologia estetyczna zyskuje więc na popularności mimo, iż nie każda kobieta tak naprawdę jej potrzebuje. Czym jest i czym się charakteryzuje?

Czego dotyczy ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna to przede wszystkim operacje chirurgiczne, przeprowadzane na narządach intymnych. Kiedy słyszymy o tego rodzaju ginekologii od razu kojarzyć się może ona z sytuacją, w której kobieta nie trzyma moczu. W takim przypadku nie chodzi tu jednak o estetykę, czy też kosmetykę wyglądu. Najważniejszy jest fakt, by usnąć realny problem medyczny, a takie zabiegi są nawet refundowane przez NFZ. Operacja tego typu jest dla kobiet najprawdziwszym, życiowym ratunkiem, bo problem jest niezwykle uciążliwy i uniemożliwiającym normalne życie.

Prawdziwa ginekologia estetyczna ma natomiast na celu upiększenie intymnych części ciała. Wśród tego typu zabiegów coraz bardziej popularne jest np. odtwarzanie błony dziewiczej. Stosują się do tego przede wszystkim kobiety, które chcą ukryć przed przyszłym mężem czy obecnym partnerem seksualnym to, że wcześniej już z kimś współżyły, szczególnie gdy są w bardzo młodym wieku.

Jakie zabiegi się stosuje

Zazwyczaj są to zabiegi, które dotyczą źle gojących się ran, powstałych po nacięciu przy porodzie. U chirurga, zajmującego się problemami ginekologicznymi, pojawiają się też kobiety po różnego typu urazach miejsc intymnych, kiedy to nie wystarcza wyłącznie ich opatrzyć. Zdarza się bowiem, że uległy one jakiegoś rodzaju zniekształceniom i interwencja chirurgiczna jest bardzo wskazana, by przywrócić je do wcześniejszego wyglądu i funkcjonalności. Zabieg taki jednak nie dotyczy wyłącznie samej estetyki, która bywa efektem dodatkowym.

Prawdziwą ideą ginekologii estetycznej jest zniwelowanie bólu oraz przykrych dolegliwości, które naprawdę mogą utrudniać kobiecie normalne funkcjonowanie. Zdarza się tak często w przypadku tak zwanej luźnej pochwy, co jest problemem nie tylko kobiety, ale również jej partnera seksualnego. Ginekologia estetyczna może wtedy być niezwykle pomocna i dzięki odpowiednio przeprowadzonemu zabiegowi można zmniejszyć wejście do pochwy i znacznie poprawić komfort życia seksualnego.

Innym, często występującym problemem jest przerost warg sromowych, znacznie wychodzących poza obrys ciała kobiety. Bywa również, że wargi znacznie różnią się między sobą i wyglądają bardzo nieestetycznie. Największym problemem w takim przypadku jest jednak często występująca duża bolesność podczas stosunku. Ginekologia estetyczna radzi sobie jednak z takimi przypadkami w dość łatwy sposób. Nie należy mieć zatem większych oporów i udać się z taką dolegliwością do specjalisty, który zapewne będzie potrafił odmienić nasze życie.

Kiedy skorzystać z pomocy chirurga

Chociaż przyjęło się, że skoro połóg trwa sześć tygodni i kobieta po tym czasie powinna wrócić do dawnej sprawności, również seksualnej, to nie jest tak w przypadku każdej z nich. Rzeczywiście, w większości przypadków można uprawiać seks już po 6 tygodniach od porodu, chociaż organizm kobiety nie doszedł jeszcze do stanu sprzed ciąży. Aby wszelkie zmiany się cofnęły, trzeba będzie odczekać nawet ok. roku.

Jeżeli do tego momentu w dalszym ciągu pochwa jest znacznie luźniejsza niż wcześniej, a miejsca w których wykonano nacięcie wciąż są zgrubiałe, warto pójść na wizytę kontrolną u ginekologa. Należy dowiedzieć się czy w takim przypadku ginekologia estetyczna jest w stanie coś poradzić i przywrócić kosmetykę miejsc intymnych.

Taka operacja to zwykle dość poważna sprawa, dlatego tak ważna jest właściwa konsultacja lekarska. Mimo to, jednak zdarzają się kobiety, które chcą sobie poprawić swój wygląd, gdyż zwyczajnie źle się czują w swoim ciele, jeżeli nie jest ono w stu procentach idealne. Oczywiście mogą liczyć na operację, przeprowadzaną prywatnie, której NFZ nie refunduje. Dodatkowo powinny liczyć się z tym, że żaden chirurg nie jest w stanie w trakcie jednego zabiegu doprowadzić krocza do idealnego wyglądu.

Jakie zabiegi można wykonać

Ginekologia estetyczna to bardzo szerokie pojęcie. W ramach tego rodzaju leczenia można wykonać całą masę różnych zabiegów począwszy od tak zwanego odmładzania pochwy, aż po zabieg aktywacji punktu G, dzięki któremu będzie można zwiększyć przyjemność w trakcie stosunków.

Nie wszystkie zabiegi są jednak konieczne, a mimo to kobiety dążąc stale do swojej doskonałości poddają się im coraz częściej. Warto jednak pamiętać, że nie jest to zdrowa „rozrywka”, która należy do najtańszych. A za każdym zabiegiem kryje się spora dawka niebezpieczeństwa, w postaci powikłań i różnych problemów medycznych. Z tego powodu warto rozróżnić sytuację problemową, z medycznego punktu widzenia, a zwykłą chęć poprawy urody i lepszego samopoczucia.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

3 KOMENTARZE

  1. Oferta dotycząca ginekologii estetycznej wciąż się poszerza. I rodzi spore problemy, bo jak się okazuje jedynym problemem nie jest tylko podjąć decyzję TAK czy NIE. Mieszkam w Krakowie i pewnie tutaj skorzystam z usług, oferta jednak znajduje się w niewielu punktach. Zastanawiam się nad zabiegiem incontilase czy intimalase w Femmalium. Może ktoś poleca inne zabiegi/inne miejsca?

  2. Mi zabieg ginekologii estetycznej pomógł zwalczyć całkowicie problem nietrzymania moczu. Tak się tego bałam, a okazało się, ze wystarczył niecały kwadrans w szpitalu, by pozbyć się tego cholerstwa raz na zawsze. Fajnie, że ginekologia estetyczna istnieje i pomaga kobietom 🙂

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.