Strona główna Związki Jak sprawić żeby twój mąż zrobił to co chcesz

Jak sprawić żeby twój mąż zrobił to co chcesz

1298
0
mąż
Warto sprawić by mąż poczuł się doceniany

Gdy mąż nie trafia w oczekiwania swojej drugiej połowy, może ona poczuć się lekceważona, zaniedbana czy niezrozumiana. Wtedy z kolei on popada we frustrację, gdyż czuje, że zawiódł mimo jak najlepszych intencji. W rezultacie myśli sobie: „Nigdy więcej… Ona po prostu jest niewdzięczna.” Jak temu zapobiec?

Tak właśnie może czuć się twój mąż. Przypuszczalnie szczerze pragnie, byś była szczęśliwa, tylko nie zawsze wie, jak to osiągnąć. Oto 6 wskazówek, które pomogą ci go naprowadzić na właściwą drogę.

1. Poproś go

Być może myślisz sobie: „Dlaczego ostatnio nie chodzimy na randki?” albo „Dlaczego on nigdy nie pomaga dzieciom z pracą domową?” Jeśli ci na tym zależy, po prostu poproś. Mężczyźni nie potrafią czytać w myślach.

Warto pamiętać, że właściwa komunikacja jest absolutnie podstawową umiejętnością dobrego życia w związku. Bez niej nie ma większych szans na utrzymanie porozumienia, przez dłuższy okres czasu. Należy również pamiętać o zachowaniu wzajemnej wyrozumiałości. Jeżeli mąż będzie w stanie odczuć realną prośbę, a nie nakaz, na pewno w większym stopniu zaangażuje się w rodzinne prace i przedsięwzięcia.

2. Poproś go grzecznie

Gdy będziesz prosić o coś męża, z pewnością łatwiej się do owej prośby przychyli, jeśli uczynisz to, używając uprzejmych słów oraz tonu. Instruowanie go tak jak instruujesz dzieci będzie raczej złym pomysłem. Unikaj sformułowań typu: „Dziś po pracy musisz skosić trawę.

Zamiast tego spróbuj powiedzieć: „Kochanie, wiem, że masz ciężki tydzień, ale może znalazłbyś trochę czasu, by jeszcze przed piątkiem zająć się trawnikiem?” Warto pamiętać o tym, że nie jest ważne jaka jest prawda i co my myślimy o danej sprawie. Dawanie do zrozumienia swojego zniecierpliwienia, irytacji, a nawet gniewu nic nie wnosi i sprawia, że mąż zaczyna stosować swoje naturalne mechanizmy obronne.

Przecież o wiele istotniejsze jest to, by doprowadzić sprawę do załatwienia. Właściwa forma zwracania się do ludzi sprawia, że znacznie częściej wykonują oni nasze prośby bez zbędnej niechęci, a czasem nawet z nieskrywaną ochotą.

3. Nie komplikuj

Przypuszczalnie spotka cię rozczarowanie, jeśli powiesz mu o pięciu rzeczach, które jeszcze dziś są do zrobienia. Nikt nie lubi gdy stawia się przed nim zbyt wygórowane zadania, zwłaszcza gdy nie jest do tego przygotowany. Warto dostosować się nieco do sposobu myślenia mężczyzn.

Lepiej więc prosić o jedną, maksymalnie dwie rzeczy naraz. W ten sposób mąż nie odczuje od razu zbyt wielkiego ciężaru i wykona swoje zadania znacznie chętniej. Jeśli masz więcej pilnych potrzeb, przejdź do punktu 4.

4. Zapisz mu to

Czasem najlepszy sposób komunikacji z mężem nie wymaga słów. Zamiast na okrągło zrzędzić, że trzeba oczyścić balkon lub piwnicę, po prostu zapisz to na kartce. Możesz przyczepić ją do lustra albo zamiast tego wysłać mężowi maila czy SMS-a. Dzięki temu będzie mógł on sobie wpisać to jako pozycję na liście rzeczy do zrobienia. Zapisywanie potrzeb sprawdza się również wtedy, gdy jednorazowo jest ich spora ilość. Przypuszczalnie nie będzie to stanowiło dla niego problemu. Mężczyzna potrzebuje tylko uporządkowanej listy zadań, którą będzie mógł się od czasu do czasu posiłkować.

5. Ustal priorytety

Uświadom mu, na przykład posługując się skalą od 1 do 10, jak ważna jest dla ciebie dana rzecz. Przykładowo, żona oczekuje od męża, że porozmawia z synem o problemach w szkole. Jeśli jednak nie uświadomi małżonkowi, jaka to delikatna sprawa, może on uznać, iż nie jest to kwestia niecierpiąca zwłoki i odłożyć tę rozmowę na później.

Inny przykład: trzeba naprawić zlew, gdyż jest nieszczelny. Jeśli jednak mąż nie usłyszy, że to pilna sprawa, może po prostu dorzucić ją do listy sobotnich obowiązków. Ważne zatem, aby zwracać swojemu mężczyźnie uwagę na to, co wymaga natychmiastowego zainteresowania, jako że najpewniej sam się nie domyśli.

6. Wyrażaj wdzięczność

Warto pokazać, że doceniasz sytuacje, gdy mąż robi coś, o co prosisz. Nawet jeśli ci się wydaje, że to jego obowiązek, nie zaszkodzi podziękować. Słowa: „Jesteś wspaniałym mężem! Naprawdę doceniam twój wkład w obowiązki domowe” są w stanie zdziałać cuda. Gdy mężczyzna poczuje się doceniony i odczuje że jest potrzebny, będzie z większym zapałem spełniał twoje kolejne prośby.

Istotna uwaga: Najpewniej jest to oczywiste, jednak powyższe rady nie służą manipulowaniu małżonkiem. Mają jedynie na celu ułatwienie komunikacji.

Może macie jakieś interesujące rozwiązanie tego problemu i chcielibyście się nim podzielić? Chętnie zobaczymy Wasze sugestie poniżej w polu komentarzy. Serdecznie zapraszamy do dyskusji!

Dodaj swój komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.